Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Norton

Rok wcześniej do szkoły

Rekomendowane odpowiedzi

Norton   

Czy podoba wam się pomysł, aby dzieciaki szły wcześniej do szkoły? Mnie tak, bo i tak chodzą do zerówki, a ponadto maturę będą pisać wcześniej, wcześniej skończą studia, wcześniej zaczną zarabiać, dla porównania na zachodzie to dość popularny wiek rozpoczęcia nauki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
ponadto maturę będą pisać wcześniej, wcześniej skończą studia, wcześniej zaczną zarabiać

Tylko czy takie przyspieszenie będzie słuszne? Rok- to dlaczego nie dwa etc. Uważam, że nie jest to konieczne. Już dziś przecież można podjąć decyzję o posłaniu dziecka rok wcześniej do szkoły.

Na pewno ma to swoje plusy- oczywiście, że tak- właśnie ta pisana rok wcześniej matura to dość ciekawa opcja, ale ja podchodzę to tego sceptycznie. Zależy też jakby takim 6-latkom zorganizować naukę- żeby np. nie szły z takimi ciężkimi plecakiami do szkoły- niby drobiazg w całej sprawie, ale ważny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Nie podoba mi się ten pomysł.

Tak na prawdę to chodzi o pieniądze i o to aby dać nauczycielom (wypróbowany, wierny elektorat) robotę (niż demograficzny"szczerzy kły").Następnie zaś ta sama "wyedukowana" młodzież zasili swoimi dochodami zdychający ZUS i uciszy szumiącą rzeszę nowych emerytów pragnących kolejnych podwyżek z państwowej puli.

Zaś w sam sens edukacji 6-latków nie wierzę zbytnio.Miałem nie tak dawno styczność z edukacją mojego najstarszego.

To czysta żenada.

Zamiast ocen - słoneczka/chmurki, "wykształceni" pierwszoklasiści z trudem czytali i pisali, ogólny poziom klas - "kret na Żuławach".I tak do klasy 3 kiedy to nastąpił szok - zmiana nauczyciela, oceny i co gorsza wymaganie od "rozbawionej wesołej hałastry", która z rzadka słuchała wychowawczyni, posłuszeństwa i posłuchu.

Co bogatsi rodzice poprzenosili swe pociechy do płatnych "klas społecznych".

Ponieważ poprzenosili się najlepsi spadł poziom średniej klasowej.

I tu zaczęły się cyrki - pojawiły się 6 za posiadanie wszystkich wymaganych rzeczy (np.kredek na plastykę itp) na zajęcia, za zebranie największej ilości surowców wtórnych w klasie, za ściągnięcie gotowca z Net-u i wydrukowanie go itd.

Wszystko aby podnieść poziom w oczach kuratorium i przełożonych.No i teraz w 6 klasie zamiast nauczać konstruktywnie czegokolwiek, od początku roku "tłucze się" przygotowanie do "testów kompetencyjnych".W rozmowach ze znajomymi ustaliłem, że mają oni podobne odczucia w stosunku do szkół do których uczęszczały (lub uczęszczają) ich pociechy.Także wydaje mi się, że nie jestem starym, ględzącym tetrykiem tylko po prostu taka jest prawda o darmowej edukacji obecnej młodzieży w Polsce "B" :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Myślę, że obecna sytuacja jest dobra- rodzice mogą znając swoje dziecko, jego potrzeby i możliwości posłać je rok wcześniej do szkoły lub obowiązkowo w wieku 7 lat.

Zerówka to przygotowanie do szkoły. Gdyby obowiązkowo dzieci szły do szkoły w wieku 6 lat wszytsko przesunęłoby się o rok wstecz- takie przygotowania do szkoły spadły by na 5-letnie dzieci- to za wcześnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.