Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tofik

Deluxe Ski Jump

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Chyba nie ma osoby, która w to nie grała :lol: Gra, która uczyniła skoki narciarskie sportem jeszcze bardziej popularnym w czasach, gdy powstawała małyszomania. Niektórych zniechęcała prostotą, inni uważali, że właśnie ta prostota jest plusem tej gry. Do dziś w to gram, na poziomie średnim potrafię mieć 2800 punktów i wygrać zdecydowanie cały PŚ, na poziomie dobrym rzadko kiedy zajmuję 6 miejsce w generalce na koniec sezonu. Gra świetna, mam do niej sentyment. Dostępne jest w nich 37 skoczni (niektórych całkowicie fantastycznych jak np. Australia k 240), co tylko umila rozrywkę (im dłużej tym lepiej). Grał ktoś w DSJ 3? Ja grałem i muszę przyznać, że jest lepsza od poprzedniczki. Na plus należy zależy grafikę 3D, a także to, że pomyślano co zrobić z realiami skoków (w czasie lotu ustawienie skoczka już bardziej przypomina styl "V" niż ustawienie "plecami" w dwójce). No właśnie - realia. Kto by chciał skakać przy wietrze wiejącym z prędkością 3 m/s? Nie wspominając już o tym, że w DSJ (i w dwójce i trójce) wiatr czasami sięga 4 m/s... W realu, to taki skoczek poleciałby w publiczność ;) No, ale liczy się rozrywka, gdy się skacze, mało kogo już obchodzą realia, liczy się dobre ustawienie w locie, jak najdalsza odległość i dobre lądowanie. Brakuje troszkę komentarza, ale wolę już brak komentarza niż komentarz Szpakowskiego (nie mówię, że jest zły, ale Szpakowskiego komentującego skoków narciarskich jeszcze nie widziałem). Zapraszam do dyskusji na temat tych gierek.

[ Dodano: 2008-01-23, 11:09 ]

Hehe, widać, że mało kto grał :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Jakoś omijałem ten temat (wstyd mi).

Oj grało się w skoki, grało całymi godzinami i nie raziła marna grafika, na informatyce urządzało się całe turnieje kto lepszy (ach piękne to były czasy), potem nastała epoka 3D (do teraz czasami sobie w nie pogram, ale już nie cieszą tak jak kiedyś)

rakuje troszkę komentarza, ale wolę już brak komentarza niż komentarz Szpakowskiego (nie mówię, że jest zły, ale Szpakowskiego komentującego skoków narciarskich jeszcze nie widziałem).

Co do komentarzy Szpakowskiego, to była taka polska gierka o skokach (z jakaś gazetą za 19.99), bardzo fajna pod względem graficznym i nie tylko, rozwijało się swojego zawodnika, kupowało się mu sprzęt, mieszało smary, ogólnie świetna, ale najlepsze to były komentarze, właśnie Szpakowskiego, wybrano takie "najlepsze" można się było nieźle pośmiać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
i nie raziła marna grafika

Wielką zaletą tej gry są niewątpliwie niskie wymagania sprzętowe ;)

potem nastała epoka 3D (do teraz czasami sobie w nie pogram, ale już nie cieszą tak jak kiedyś)

W trójce chyba utracono klimat. Dobrze, że wprowadzono skoki na igielicie, ale na co tyle kamer? Poza tym mile widziana by była jakaś publiczność...

Co do komentarzy Szpakowskiego, to była taka polska gierka o skokach (z jakaś gazetą za 19.99), bardzo fajna pod względem graficznym i nie tylko, rozwijało się swojego zawodnika, kupowało się mu sprzęt, mieszało smary, ogólnie świetna, ale najlepsze to były komentarze, właśnie Szpakowskiego, wybrano takie "najlepsze" można się było nieźle pośmiać.

No jak grałem w Polskiego Orła to tak właśnie było. Pod względem graficznym to całkiem podobna do DSJ 3 z tą różnicą, że jest publiczność. Do tego dołożono komentarz (tylko skąd Szpakowski? Kto go kiedyś na skokach widział? Najlepszy by był duet Szaranowicz - Kurzajewski; ten drugi komentuje chyba Skoki 2004), no i możliwość tworzenia własnego zawodnika. Choć Polski Orzeł to raczej gra, a DSJ to raczej takie minigierki (jest flashowa wersja).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Do tego dołożono komentarz (tylko skąd Szpakowski? Kto go kiedyś na skokach widział? Najlepszy by był duet Szaranowicz - Kurzajewski; ten drugi komentuje chyba Skoki 2004)

Kurzajewski to był dobry jak nie wiedząc, że ludzie go słyszą odpowiedział na pytanie czy kogoś tam słyszy "c.uja słyszę" od tego czasu jak go widzę albo słyszę zawsze mi się to przypomina ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ale przyznaj, że nie załamał się z tego powodu :mrgreen: Ale niezłe :razz:

On też komentatorem stricte sportowym (vide Szaranowicz) nie jest, bo zwykle siedzi sobie pod skocznią i coś tam mówi. Ale na litość Boską, jemu bliżej do skoków niż Szpakowskiemu!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

To nie chodzi o grafike, ale grywalność... ile ja się w to wygrałem z kolegami. Grało nas po 5 kilka lat temu. Jakie były emocje przy tej grze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
To nie chodzi o grafike, ale grywalność...

W to chyba nikt nie wątpi. Dlatego lepiej by było, gdyby DSJ 3 stawiła na grywalność niż na grafikę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To nie chodzi o grafike, ale grywalność...

W to chyba nikt nie wątpi. Dlatego lepiej by było, gdyby DSJ 3 stawiła na grywalność niż na grafikę.

DSJ 3 jest hmm... słabe? O ile w DSJ spokojnie mi się grał, a swego czasu to był hit i prawe każdy w to grał to DSJ 3 po prostu się nie dał po parunastu minutach już podziękowałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.