Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Espanioles

Co to za szabla?

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   
bądź przeznaczenia owej szabli

To nie jest szabla, to jest maczeta .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
A jakiś pomysł odnośnie pochodzenia?

Zapewne jakiś kraj Ameryki Łacińskiej i chyba nie jest to zbyt wiekowa maczeta, bo wygląda na fabryczną produkcję, a tak z ciekawości to z czego wykonano rękojeść?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A jakiś pomysł odnośnie pochodzenia?

Zapewne jakiś kraj Ameryki Łacińskiej i chyba nie jest to zbyt wiekowa maczeta, bo wygląda na fabryczną produkcję, a tak z ciekawości to z czego wykonano rękojeść?

W rodzinie ta maczeta (?) jest ok. 80-70lat, i wg. tego co mi wiadomo rękojeść wykonana jest z rogu bawoła/krowy lub czegoś w ten deseń...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
W rodzinie ta maczeta (?) jest ok. 80-70lat, i wg. tego co mi wiadomo rękojeść wykonana jest z rogu bawoła/krowy lub czegoś w ten deseń...

A przypadkiem Twoja rodzina, nie reemigrowała z Ameryki Południowej, bo jeżeli tak to będzie to najprawdopodobniej maczeta z Brazylii?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W rodzinie ta maczeta (?) jest ok. 80-70lat, i wg. tego co mi wiadomo rękojeść wykonana jest z rogu bawoła/krowy lub czegoś w ten deseń...

A przypadkiem Twoja rodzina, nie reemigrowała z Ameryki Południowej?

Hehehehe, gwarantuje że nie, z tego co udało mi sie dowiedzieć owy przedmiot PRAWDOPODOBNIE został przyniesiony z pobytu w wojsku...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Hehehehe, gwarantuje że nie, z tego co udało mi sie dowiedzieć owy przedmiot został przyniesiony z pobytu w wojsku...

Jak tak to pozostaje Ci udać się do jakiegoś muzeum gdzie mają dobrą ekspozycję broni białej i dowiadywać się tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hehehehe, gwarantuje że nie, z tego co udało mi sie dowiedzieć owy przedmiot został przyniesiony z pobytu w wojsku...

Jak tak to pozostaje Ci udać się do jakiegoś muzeum gdzie mają dobrą ekspozycję broni białej i dowiadywać się tam.

Ale pewne jest że jeżeli jest to maczeta, a na to wygląda to nie jest to produkcji polskiej,

zastanawia mnie napis na ostrzy:

Acte

Garantiza

No 322

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Ale pewne jest że jeżeli jest to maczeta, a na to wygląda to nie jest to produkcji polskiej,

zastanawia mnie napis na ostrzy:

Acte

Garantiza

No 322

Dlatego sądzę, że jest to maczeta z Ameryki Łacińskiej, najprawdopodobniej przywieziona jako "suwenira" przez kogoś kto reemigrował w tych latach z Brazylii lub Argentyny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Teraz zauwyłem ze na ostrzu napisane mogło byc GARANTIZAR - z j. hiszpanskiego Gwarantowac...

W takim razie pewnie Argentyna, no ale to tylko domysły, firma pewnie od bardzo dawna już nie istnieje, ale może uda Ci się znaleźć coś w necie na ten temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W takim razie pewnie Argentyna, no ale to tylko domysły, firma pewnie od bardzo dawna już nie istnieje, ale może uda Ci się znaleźć coś w necie na ten temat.

Przeszukałem już cały, ale mam jakis punkt zaczepienia, na 100% jest to maczeta, a skoro maczeta to nie miałaby ona żadnego zastosowania w Europie..

Maczeta ma oznaczenia,wiec nie była bronią ozdobną...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

A może w takie maczety byli uzbrojeni żołnierze Legii Cudzoziemskiej stacjonujący w Gujanie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
A może w takie maczety byli uzbrojeni żołnierze Legii Cudzoziemskiej stacjonujący w Gujanie!

Ale wtedy może byłaby to produkcja francuska, ale kto wie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.