Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

"Batalie i wodzowie wszech czasów"

Rekomendowane odpowiedzi

jachu   

19 stycznia dziennik "Rzeczpospolita" rozpoczyna nowy cykl historyczny, przedstawiający dzieje świata poprzez najważniejsze batalie - od starożytnych bitew, po współczesne konflikty zbrojne.

Każdy zeszyt z serii "Batalie i wodzowie wszech czasów" poświęcony będzie jednej, kluczowej dla losów świata bitwie oraz jej głównym bohaterom - wodzom, żołnierzom i innym postaciom, które miały znaczny wpływ na to, na czyją stronę przechyliła się szala zwycięstwa.

Więcej informacji TUTAJ!

Jak miłośnicy historii podchodzą do kolejnego owocu współpracy "Rzeczpospolitej" i "Mówią wieki"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jeśli będzie zrealizowane podobnie jak poprzednie serie to jestem jak najbardziej skłonny kupować kolejne zeszyty. Za niewielką kasę można się dowiedzieć czegoś ciekawego, taką okazję trzeba chwytać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Może to i fajne, ale przecież historia to nie tylko wojny i bitwy, to złożone procesy trwające niekiedy setki lat, a takie wydawnictwa powodują, że historia w dużej mierze postrzegana jest właśnie jako opis konfliktów zbrojnych, ja rozumiem, że to jest "nośny" temat, ale czasami mam wrażenie, że zaniedbuje się i tę pokojową stronę historii, taka moja refleksja, człowieka który właśnie bardziej interesuje się tą "drugą stroną medalu".

Za niewielką kasę można się dowiedzieć czegoś ciekawego, taką okazję trzeba chwytać.

Co do tego to bym się z Tobą nie zgodził, ok jeżeli ktoś kupuje Rzeczpospolitą, a przy okazji będzie zbierał te zeszyty to faktycznie małym kosztem można mieć całkiem interesującą "kolekcję", ale jeżeli ktoś nie jest fanem Rzeczpospolitej i będzie kupował tylko dla rzeczonych zeszytów to wcale nie wychodzi to tak tanio, lepiej już kupić sobie jakiś album lub monografię tyczącą bitew/wojskowości, a jest tego teraz od metra i trochę, fajnie wydanych (szata graficzna) no i całkiem dobrych bod względem merytorycznym.

No ale jeżeli ktoś interesuje się takimi sprawami to idea zapewne przypadnie mu do gustu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
ale czasami mam wrażenie, że zaniedbuje się i tę pokojową stronę historii, taka moja refleksja, człowieka który właśnie bardziej interesuje się tą "drugą stroną medalu".

Tylko pytanie ile osób kupi gazetę dla dodatku, który będzie opisywał przemiany w Polsce po 1926 czy też postanowienia Kongresu Wiedeńskiego.

ale jeżeli ktoś nie jest fanem Rzeczpospolitej i będzie kupował tylko dla rzeczonych zeszytów to wcale nie wychodzi to tak tanio,

A jeśli ktoś nie ma czasu aby czytać rzeczone monografie? W takie pozycje trzeba się wgryźć, poświęcić im trochę czasu, a tutaj wystarczy sobie usiąść i w ciągu pół godziny przeczytane. Jak dla mnie różnica mała jest, ale to oczywiście moja subiektywna ocena.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Może to i fajne, ale przecież historia to nie tylko wojny i bitwy, to złożone procesy trwające niekiedy setki lat, a takie wydawnictwa powodują, że historia w dużej mierze postrzegana jest właśnie jako opis konfliktów zbrojnych
Oczywiście, masz pełną racje. I właśnie dla takich ludzi jak ty, "Rzeczpospolita" w każdy wtorek wydaje "Najnowsza historię Polaków", czyli czasy PRL. W tych zeszytach nie doświadczysz bitew... no chyba, że pomiędzy obywatelami a ZOMO :mrgreen:
ja rozumiem, że to jest "nośny" temat, ale czasami mam wrażenie, że zaniedbuje się i tę pokojową stronę historii
Chciałem zaznaczyć w tym miejscu, że ta seria będzie wydawana na SPECJALNE ŻYCZENIE czytelników, którzy w ogromnej liczbie listów domagali się takiej, a nie innej tematyki. Więc skoro czytelnicy są zainteresowani taką tematyką, to chyba dobrze?
jeżeli ktoś kupuje Rzeczpospolitą, a przy okazji będzie zbierał te zeszyty to faktycznie małym kosztem można mieć całkiem interesującą "kolekcję", ale jeżeli ktoś nie jest fanem Rzeczpospolitej i będzie kupował tylko dla rzeczonych zeszytów to wcale nie wychodzi to tak tanio, lepiej już kupić sobie jakiś album lub monografię tyczącą bitew/wojskowości
Tu się z tobą absolutnie nie zgodzę. Sam jestem osobą, która specjalnie dwa razy w tygodniu kupuję "Rzeczpospolitą" dla dodatku :) Nie widzę w takim zachowaniu nic dziwnego. Nie każdego stać, aby jednorazowo wydać 60-70 zł na książkę historyczną. A tak, 6 zł tygodniowo to nie są duże pieniądze, których braku nie odczujesz... a poza tym zawsze jest gazeta, dzięki której jesteś na bieżąco z sytuacją polityczno-ekonomiczno-prawną 8) Że nie wspomnę o tym, jak takie segregatory dumnie wyglądają na półce :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Tylko pytanie ile osób kupi gazetę dla dodatku, który będzie opisywał przemiany w Polsce po 1926 czy też postanowienia Kongresu Wiedeńskiego.

Może by się paru znalazło (m.in. ja :wink: ) ale nie zmienia to faktu, że ten temat jest bardziej "nośny" i niech wydają takie pozycje, może ludzie zainteresują się innymi kwestiami, po prostu była to moja refleksja dotycząca całokształtu postrzegania historii przez "masy".

A jeśli ktoś nie ma czasu aby czytać rzeczone monografie? W takie pozycje trzeba się wgryźć, poświęcić im trochę czasu, a tutaj wystarczy sobie usiąść i w ciągu pół godziny przeczytane. Jak dla mnie różnica mała jest, ale to oczywiście moja subiektywna ocena.

Dlatego napisałem: No ale jeżeli ktoś interesuje się takimi sprawami to idea zapewne przypadnie mu do gustu.

Oczywiście, masz pełną racje. I właśnie dla takich ludzi jak ty, "Rzeczpospolita" w każdy wtorek wydaje "Najnowsza historię Polaków", czyli czasy PRL. W tych zeszytach nie doświadczysz bitew... no chyba, że pomiędzy obywatelami a ZOMO :mrgreen:

Tak wiem, tyle tylko, że mnie się już trochę PRL przejadł i bardo bym sie uciszył, gdyby zainteresowanie gazet skierowało się i na inne okresy historyczne, ale raczej płone nadziej, Albinos postawił doskonałą diagnozę dlaczego tak się nie stanie.

Chciałem zaznaczyć w tym miejscu, że ta seria będzie wydawana na SPECJALNE ŻYCZENIE czytelników, którzy w ogromnej liczbie listów domagali się takiej, a nie innej tematyki. Więc skoro czytelnicy są zainteresowani taką tematyką, to chyba dobrze?

Toż przecież, piszę, że No ale jeżeli ktoś interesuje się takimi sprawami to idea zapewne przypadnie mu do gustu..

Ostatecznie mamy wolny rynek jak jak jest popyt to i jest podaż, i podkreślę jeszcze raz to tylko takie moje prywatne "żale".

Tu się z tobą absolutnie nie zgodzę. Sam jestem osobą, która specjalnie dwa razy w tygodniu kupuję "Rzeczpospolitą" dla dodatku :D Nie widzę w takim zachowaniu nic dziwnego. Nie każdego stać, aby jednorazowo wydać 60-70 zł na książkę historyczną. A tak, 6 zł tygodniowo to nie są duże pieniądze, których braku nie odczujesz... a poza tym zawsze jest gazeta, dzięki której jesteś na bieżąco z sytuacją polityczno-ekonomiczno-prawną 8) Że nie wspomnę o tym, jak takie segregatory dumnie wyglądają na półce ;)

A ja tam jestem Żydem :) i lubię oszczędzać na coś co mnie zainteresuje, no ale oczywiście jak ktoś chce to niech kupuje, bo czemu nie, każdy sposób na szerzenie historii jest dobry, chociaż ja bym wolał inne, ale ja jestem marudą z natury :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Zastanawiałem się czy zacząć kolekcjonować Batalie i wodzowie wszechczasów. Po rozmyślaniach doszedłem do wniosku, że nie warto wydawać pieniędzy, których miało się tak mało.

Kiedy wybrałem się na spacer do biblioteki szkolnej, tuż na wejściu pojawił mi się banan na twarzy. :> Wszystkie dotychczasowe "tomy" kolecji! Cudo... Teraz tylko zaczekam aż wszystko się samo skompletuje i oczywiście wypożyczam.

Kolekcje Rzeczpospolitej są najwyżeszej jakości graficznej i naukowej. Mitologie świata to jak dotąd najlepszy pomysł wydawców. :}

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Zbieram bo warto . Merytorycznie , z reguły , bez zarzutu . Bogato ilustrowane , wzory umundurowania, opis uzbrojenia z epoki , ciekawe mapki bitew , z czytelnymi odsyłaczami . Wiele ciekawostek . Seria " Batalie i Wodzowie " to taka słodka pigułka historyczna , szkoda tylko że co sobotę rano muszę wstawać i iść do kiosku :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.