Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
JASNY CELSTYN

Gdyby Herman był tak przedsiębiorczy jak Henryk Brodaty...

Rekomendowane odpowiedzi

Władyslaw zaklada miasta sprowadza osadnikow z Francji Italii, Nadrenii, obdarza ich licznymi przywilejami i samorządem.

Rządzi 37 lat. Miasta sa tak silne (wariantem prawa magdeburskiego) że wywieraja wpływ polityczny na nastepstwo tronu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Władyslaw zaklada miasta sprowadza osadnikow z Francji Italii, Nadrenii, obdarza ich licznymi przywilejami i samorządem.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz skoro Władka nie interesowały zbytnio rządy i nie znał się na tym specjalnie?

Rządzi 37 lat.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz skoro rządził lat 23?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Na jakiej podstawie tak twierdzisz skoro rządził lat 23?

JASNY CELSTYN miał chyba na myśli co by było, gdyby jednak tyle rządził, a może się mylę :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

"JASNY CELSTYN miał chyba na myśli co by było, gdyby jednak tyle rządził, a może się mylę "

A na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Temat jest w dziale poświęconym "Historii alternatywnej"? Jednak mogę mieć błędne odczucia;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Temat jest w dziale poświęconym "Historii alternatywnej"? Jednak mogę mieć błędne odczucia;)

Dokładnie dlatego, no ale może jednak się mylę :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
A na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Temat jest w dziale poświęconym "Historii alternatywnej"? Jednak mogę mieć błędne odczucia;)

A czy dział gdybania to powód to przestawiania władcom dat śmierci? Władysław zmarł naturalnie, więc nie ma sensu przedłużać jego żywot.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ja myślałem, że to dział od gdybania, a nie od fantazji.

Kwestia jego długości życia - nie można sobie tego ot wszystkiego tak zakładać. Przykładowo zakładam, że Napoleon żyje 140 lat i podbija Azję. Władysław zmarł naturalnie, w chwili śmierci miał coś ok. 60 lat, a to nie było wcale tak mało (ponoć miał też kłopoty z nogami). IMHO dożycie do lat 75 było niemożliwe.

Co do kwestii jego przedsiębiorczości - ludzie, o czym Wy mówicie? Czy dostrzegacie to, że go władza nie obchodziła i był bezwolnym narzędziem w obojętnie czyich rękach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cóż użyłem w temacie założenia, zgodnie z naukami prof. Bobrzyńskiego, który mówił iż postawienie sobie dość fantasmagorycznych pytań lepiej słuzy poznaniu historycznego reality.

Ergo : W. Herman 37 lat rządów, Miasta o samorządzie bliskim miastom Flandrii i Lombardii, Władca dla swętego spokoju i wsparcia brata się z cesarstwem i zajmuje się sprawami wewnętrznymi, jest zdolnym władcą.

To są moje założenia do tematu, postulaty na których rozpinam dyskusję

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Cóż użyłem w temacie założenia, zgodnie z naukami prof. Bobrzyńskiego, który mówił iż postawienie sobie dość fantasmagorycznych pytań lepiej słuzy poznaniu historycznego reality.

Jakiego reality? Co takie pytania mają wspólnego z realizmem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A co Twoje pytania maja współnego z tezami Autorytetu jakim był i jest prof Bobrzyński; poglądami pierwszego twórcy ideii gdybania w Historii?

Stawiasz sie na tym forum w roli kogoś kto zjadł wszytkie rozumy, a w końcu nie masz skonczonego Uniwersytetu tylko jestes gimnazjalistą, znaj lepiej swoje miejsce w szeregu !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Autorytet, który wygaduje głupoty to żaden autorytet. Sądziłem, że w tym dziale rozmawiamy o rzeczach możliwych, a nie niemożliwych. No cóż, ale wygnani z historyków.org muszą gdzieś znaleźć miejsce na swoje cudowne teorie :roll:

znaj lepiej swoje miejsce w szeregu !

Znam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andrus   

Nie wiem co to daje jeżeli Władysław Herman byłby tak "przedsiębiorczy" jak Henryk Brodaty... zdecydowanie lepiej byłoby jakby posiadał talenty Mieszka II Lamberta ( błędnie kiedyś nazywanego gnuśnym) . Co do samego tematu to niezbyt on realistyczny. Władysław Herman nie miał możliwości ażeby odbudować kraj szybko i ze splendorem, do tego potrzebowano czasu a kraj wyniczony został podczas wojen. Co najważniejsze Herman musiał ciągle wirować pomiędzy swoimi synami a Sieciechem oraz pomiędzy religiami...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.