Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Euro 2008 - losowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
Holandia, Rosja (Hiddink to cudotwórca), Czesi i Chorwaci.

Francja i Włochy jak rozumiem to pionki.

To ja też tak chce, możemy wygrać Euro i nie jechać na następne MŚ.

Problem w tym, że Leo nie=Otto.

To jednak eliminacje, daleko zaszli w MŚ i 2 miejsce na Euro zajęli.

Tyle że to 2 i 4 lata temu.

Tak, ale 4 miejsce to sukces niewyobrażalny już ćwierćfinał byłby sukcesem, a co dopiero z Australią zrobił ostatnio, ten trener jest wielki. Z PSV też mu szło genialnie do półfinału LM doszedł.

Tak, facet jest chyba najlepszym trenerem na tę chwilę, ale żeby być dobrym trenerem trzeba mieć talenty w zespole. W drużynie rosyjskiej widzę jak na razie tylko Mostovoia, choć ja się ruską piłką zbytnio nie interesuję, więc nie wiem jak jest (nie wiem czy Aleksander nawet gra :shock: ).

Przez takie myślenie, że nie mamy szans to nasi przegrywają.

To przepraszam, nasza reprezentacja przegrywa przez moje czy swoje myślenie?

To może w ogóle nie powinniśmy tam jechać?

A dlaczego? Neguję tylko możliwość wygrania z Niemcami :shock: Proszę nie wkładać mi do gęby słów, których nie wypowiedziałem.

Leo ich dobrze zmotywuje, rozpracuje Niemców i jak nic dostaną od nas 2:0

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Tak, facet jest chyba najlepszym trenerem na tę chwilę

Nie przesadzałbym z tą "najlepsiością" Hiddinka. Ferguson, Schuster, Mourinho, Capello, Wenger, Scolari, Benitez, Ramos czy też Lippi to także świetni fachowcy.

widzę jak na razie tylko Mostovoia

On chyba jednak już zakończył karierę, nie tylko w reprezentacji. Rosjanie mają kilku niezłych piłkarzy, jak choćby Kierżakow czy też Syczew.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Nie przesadzałbym z tą "najlepsiością" Hiddinka. Ferguson, Schuster, Mourinho, Capello, Wenger, Scolari, Benitez, Ramos czy też Lippi to także świetni fachowcy.

Tylko powiedz mi, który z wymienionych potrafił słabiutki zespół (Korea Płd.) zmienić w czwartą drużynę świata? Najbliżej jest chyba Mourinho, który zdobył Puchar Europy z Porto i znacznie polepszył grę Chelsea, ale to chyba za mało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Tylko powiedz mi, który z wymienionych potrafił słabiutki zespół (Korea Płd.) zmienić w czwartą drużynę świata? Najbliżej jest chyba Mourinho, który zdobył Puchar Europy z Porto i znacznie polepszył grę Chelsea, ale to chyba za mało.

Ferguson- twórca potęgi Manchesteru United, jego działalność sprawia, iż klub ten od lat plasuje się w europejskiej czołówce od lat, wg FIFA uznany za 3 trenera wszechczasów, jeden z niewielu trenerów, którym udało się pracować w jednym klubie tak długo.

Schuster- facet który potrafił słabiutkie Getafe zrobić postrachem całej ligi hiszpańskiej.

Mourinho- Puchar UEFA i LM z Porto, dwa tytuły mistrza Anglii z Chelsea, najpoważniejszy kandydat na trenera reprezentacji Anglii.

Capello- zdobywca LM z Milanem, Mistrz Hiszpanii z Realem, mistrz Włoch z Juventusem.

Wenger- człowiek który sprawił, iż Arsenal stał się jednym z najpiękniej grających klubów z Wysp, trzy tytuły mistrza Anglii, cztery Puchary Anglii.

Scolari- mistrz świata z Brazylią, wicemistrz Europy z Portugalią i czwarte miejsce z Portugalią na ostatnich MŚ.

Benitez- dwukrotny mistrz Hiszpanii z Valencią, zdobywca Pucharu UEFA z Valencią, zwycięzca LM z Liverpoolem, drugi trener po Mourinho, który zdobył Puchar UEFA a po roku LM.

Ramos- dwukrotny zdobywca Pucharu UEFA z Sevillą, która nie należy do ekip z wyjątkowo silnym składem.

Lippi- mistrzostwo Włoch z Juventusem osiągane pięć razy, jeden Puchar Włoch, cztery razu Superpuchar Włoch, zwycięstwo w LM, trzy finały LM, finał Pucharu UEFA, Superpuchar Europy i Puchar Interkontynentalny, wszystko z Juventusem, mistrzostwo świata z Włochami.

To mało dla Ciebie, a jest przecież jeszcze wielu innych fachowców? Poza tym czy sukces Korei na MŚ to na pewno tylko zasługa Hiddinka i jego piłkarzy? Włosi i Hiszpanie maj chyba odmienne zdanie na ten temat, z resztą ja też.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Francja i Włochy jak rozumiem to pionki.

Mają słabych trenerów, słabe eliminacje nie uważam ich za faworytów.

Problem w tym, że Leo nie=Otto.

A Polska to nie Grecja, nie da się porównać rzeczy nieporównywalnych. Leo wprowadził T i T do MŚ i jak oni tam grali! Z Anglią Crouch strzelił dopiero bramkę z faulem na zawodniku T i T. A co dopiero z taką Polską, o niebo lepszy zespół.

Tak, facet jest chyba najlepszym trenerem na tę chwilę, ale żeby być dobrym trenerem trzeba mieć talenty w zespole. W drużynie rosyjskiej widzę jak na razie tylko Mostovoia, choć ja się ruską piłką zbytnio nie interesuję, więc nie wiem jak jest (nie wiem czy Aleksander nawet gra ).

Tam jest paru zawodników w dorbych zespołach z zachodniej Europy, a do tego Spartka, CSKA grywają w LM. Potencjał jest Hiddink go wykorzysta. Ja też go uważam za najlepszego na świecie trenera. Dlatego Rosja może mieć świetny turniej. Trafili do niezłej grupy.

To przepraszam, nasza reprezentacja przegrywa przez moje czy swoje myślenie?

Jeśli myśli tak jak Ty to na wstępie robią błąd, bo wiara to połowa sukcesu.

A dlaczego? Neguję tylko możliwość wygrania z Niemcami Proszę nie wkładać mi do gęby słów, których nie wypowiedziałem.

Więc:

Mogło być gorzej, to fakt, mogliśmy wylądować na miejscu Rumunii. A tak, to Rumunii nie mają teraz po co jechać na ME.

To jest złe myślenie i Rumuni i my mamy po co jechać i to jest turniej można wygrać i przegrać z każdym.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Na podstawie wyników kadry. Skoro beznadziejny trener Janas potrafił nieźle ten zespół z Niemcami ustawić i mogliśmy zremisować... to dopiero Leo powinien dać radę liczę na zwycięstwo z Niemcami, a właściwie go oczekuje, ale łatwo nie będzie, ale z Portugalią daliśmy rade.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra grupa. Pomijając fakt, że na ME nie ma słabych drużyn, mamy w grupie idealnych rywali. Mecz z Niemcami zawsze wywołuje dodatkowe emocje. Nasi będa podwójnie zmotywowani. Austriacy są śmiało do ogrania, a Chorwacki styl zawsze odpowiadał Polakom. Jest duża szansa. Los był dla nas łaskawy, reszta pozostaje w głowach i nogach naszych piłkarzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Mają słabych trenerów, słabe eliminacje nie uważam ich za faworytów.

Słabe eliminacje? Mając w grupie Ukrainę, która slaba na pewno nie jest, i rewelacyjną Szkocję? Słabi trenerzy? Domenech który potrafił ustawić ekipę tak, że na MŚ ograła Hiszpanię, Portugalię, Brazylię i pechowo przegrała z Włochami. Donadoni który trenuje mistrzów świata. I to są słabi trenerzy? Która reprezentacja może pochwalić się tak świetnymi zawodnikami jak Toni, Totti, del Piero, Buffon, Cannavaro, Oddo, Pirlo czy też Henry, Ribery, Thuram, Abidal, Vieira? W Europie zaledwie kilka, niewiele więcej na świecie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A tak, to Rumunii nie mają teraz po co jechać na ME.

Wręcz przeciwnie, Rumuni mają duże szanse awansować. Holandię pykneli w eliminacjach, a Francja nie jest już tą samą drużyną co za czasów Zidane'a, Włosi również nie zachwycają. Z tej grupy może wyjśc każdy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mają słabych trenerów, słabe eliminacje nie uważam ich za faworytów.

Słabe eliminacje? Mając w grupie Ukrainę, która slaba na pewno nie jest, i rewelacyjną Szkocję? Słabi trenerzy? Domenech który potrafił ustawić ekipę tak, że na MŚ ograła Hiszpanię, Portugalię, Brazylię i pechowo przegrała z Włochami. Donadoni który trenuje mistrzów świata. I to są słabi trenerzy? Która reprezentacja może pochwalić się tak świetnymi zawodnikami jak Toni, Totti, del Piero, Buffon, Cannavaro, Oddo, Pirlo czy też Henry, Ribery, Thuram, Abidal, Vieira? W Europie zaledwie kilka, niewiele więcej na świecie.

Totti zrezygnował z gry dla Italii, Cannavaro w Realu czasem nawet na ławie siedział, del Piero to dziadek, Henry w Barcelonie gra dużo słabiej niż w Arsenalu. Do tego nie mają Lippiego, a Francuzi nie mają genialnego Zidana dlatego uważam, że Holendrzy i Rosjanie będą groźniejsi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Henry w Barcelonie gra dużo słabiej niż w Arsenalu.

Jednak z reprezentacji nadal idzie mu bardzo dobrze.

Cannavaro w Realu czasem nawet na ławie siedział

W takim klubie jak Real, gdzie jest silna rywalizacja, to chyba raczej nic dziwnego.

del Piero to dziadek

Żebyśmy my mieli takiego dziadka to cieszył bym się niezmiernie.

Rosjanie będą groźniejsi

Bo mają Hiddinka? Australia na MŚ też miała, a odpadła w 1/8. Korea gdyby nie pomoc ze strony sędziów do półfinału na pewno by nie doszła. Jakoś nie wydaje mi się, aby Rosjanie mieli być groźniejsi od Francji czy Włoch, to jest zbyt chimeryczna ekipa. Potrafią wygrać z Anglią a następnie przegrać z Izraelem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jednak z reprezentacji nadal idzie mu bardzo dobrze.

Widziałem go na kilku turniejach i oprócz jednej bramki to lepiej grał w Arsenalu niż Francji.

W takim klubie jak Real, gdzie jest silna rywalizacja, to chyba raczej nic dziwnego.

Złota Piłka jednak zobowiązuje... Włochy to nie te same Włochy sprzed 2 lat.. drużyna bardzo mocna, ale bez Lippiego i Tottiego nie uważam ich za faworytów.

Żebyśmy my mieli takiego dziadka to cieszył bym się niezmiernie.

A Jacek Bąk to co? : P

Bo mają Hiddinka? Australia na MŚ też miała, a odpadła w 1/8.

Uważasz to za porażkę? Bo to niesamowity sukces. Awansowała do MŚ, wyszał z grupy i w 1/8 odpadła z Mistrzami Świata po rzuciek karnym z 95 minuty, którego strzelił Totii. To ja bym chciał aby tak Polska zagrała. Ten człowiek to cudotwórca. A gdzie piłkarsko Australia, a gdzie Rosja.

Korea gdyby nie pomoc ze strony sędziów do półfinału na pewno by nie doszła.

Ale ćwierćfinał to ogromny sukces, wtedy mało kto znał koreańskiego piłkarza... nas ograli bez pomocy sędziów, byli o klasę lepsi.

Jakoś nie wydaje mi się, aby Rosjanie mieli być groźniejsi od Francji czy Włoch, to jest zbyt chimeryczna ekipa. Potrafią wygrać z Anglią a następnie przegrać z Izraelem.

Turniej to turniej, Hiddink zawsze w turniejach potrafił zrobić ze swoich drużyn cud. Tak samo mówiono o Korei czy Australii, a później to weryfikowano. Ja uważam, że Rosjanie zajdą daleko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A Jacek Bąk to co? : P

Hmm, wydaje mi się, że nie muszę tłumaczyć jaka jest pomiędzy nimi różnica.

Ale ćwierćfinał to ogromny sukces,

Osiągnięty dzięki pomocy sędziów.

Uważasz to za porażkę?

Nie, nie uważam tego za porażkę. Jednak czy to, że Rosjanie mają Hiddinka oznacza, że będą groźniejsi od Francji czy Włoch?

A gdzie piłkarsko Australia, a gdzie Rosja.

Nie bardzo rozumiem, obie ekipy prezentują podobny poziom. W czym Schwarzer, Moore, Vidmar, Neill, Cahill, Emerton, Culina, Bresciano, Aloisi, Kewell i Viduka ustępują Sbornej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Osiągnięty dzięki pomocy sędziów.

Połfinał jak coś z Koreańczykami, a z Australią całkowicie uczciwie.

Nie, nie uważam tego za porażkę. Jednak czy to, że Rosjanie mają Hiddinka oznacza, że będą groźniejsi od Francji czy Włoch?

Ja uważam, że będą grożniejsi.

Nie bardzo rozumiem, obie ekipy prezentują podobny poziom. W czym Schwarzer, Moore, Vidmar, Neill, Cahill, Emerton, Culina, Bresciano, Aloisi, Kewell i Viduka ustępują Sbornej?

Przed Hiddinkiem oni nawet na MŚ nie potrafili awansować, więc ile znaczy trener to samo Leo z Polakami.

Co do Rosjan po pierwsze ich kluby grają w LM, ich Liga jest mocniejsza niż Australijska, a do tego mają więcej piłkarzy, czyli jest w czym wybierać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
ich Liga jest mocniejsza niż Australijska

Rozumiem że znasz kluby australijskie i oglądasz jej mecze?

Przed Hiddinkiem oni nawet na MŚ nie potrafili awansować, więc ile znaczy trener to samo Leo z Polakami.

Odpadali m.in. z Urugwajem, Argentyną i Iranem po pechowym dwumeczu, kiedy odpadli z powodu mniejszej liczby bramek strzelonych na wyjeździe z Iranem, w dwumeczu był remis. A za Hiddinka awansowali dopiero po rzutach karnych z Urugwajem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.