Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Elimiencje Mistrzostw Świata 2010

Recommended Posts

Tofik   

Ze słabszych to tylko Irlandia Północna może stwarzać problemy. Z Czechami problemy będą, ale sądzę, że jakiś remis da się ugrać. Generalnie to szczęście dzisiaj mieliśmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna grupa, bardzo korzystne losowanie dla nas, moim zdaniem tylko Czechy mogą nam przysporzyć troche problemów, chociaż wiadomo, nie mozna być zbyt pewnym siebie, inne drużyny z grupy też mogą nam zrobić niespodzianki.

W każdym razie gruoa bardzo dobra, widzę przyszłość naszych Orłów w jasnych barwach :(

P.S. Ależ Anglia trafiła - znów na Chorwatów :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Markus   

Grupa marzeń nam się trafiła. Tylko Czesi mogą sprawiać problemy (z Portugalią sobie poradziliśmy, to i z Czechami). Gdyby każde losowania takie były... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Grupa naprawdę świetna, jeszcze trochę pracy i z Czechami będziemy mogli spokojnie grać, o jak na razie jest to drużyna mimo wszystko silniejsza od nas. Eliminacje zapowiadają się jako niezbyt trudne, jeden David Healy to trochę za mało aby Irlandia Północna w kolejnych eliminacjach poradziła sobie tak dobrze, jak teraz. Pozostałe ekipy nie powinny nam sprawić większych problemów. Pierwsze miejsce jest jak najbardziej realne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
lester   

Zrobiła się taka posocjalistyczna grupa.Na pewno korzystne jest wylosowanie Irlandii Płn. z trzeciego koszyka, gdyż było tam kilka silnych zespołów.Trzeba jednak uwagę na postawę tego zespołu w zakończonych eliminacjach.Szansę na awans Irlandczycy stracili dopiero w ostatniej kolejce pokonując wcześniej Hiszpanię i Szwecję(!), zaliczając przy okazji kilka wpadek.Czesi to drużyna, która nie gubi zbyt wielu punktów ze słabeuszami, więc i my musimy unikać potknięć.Chociaż pewnym wyniku meczu Czechy Słowacja nie można być pewnym.Słowenia jeszcze kilka lat tamu grywała w finałach największych imprez, ale to już pieśń przeszłości.Po raz kolejny udane losowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jachu   

Po pierwsze, wnioskuję o poprawienie nazwy wątku. Co to są "Elimiencje"? :mrgreen:

Po drugie, fajna grupa, chociaż Cypr by się przydał. Dobrze, że nie będziemy musieli jeździć do Azji - tamtejsze drużyny są nieobliczalne u siebie. Na pewno najgroźniejsi będą Czesi, ale nie lekceważyłbym innych zespołów. Szczególnie groźni mogą być Irlandczycy, którzy napsuli sporo krwi faworytom w dopiero co skończonych eliminacjach. Nie wiem co ze Słowenią i Słowacją - ale chyba są do ogrania. Niemniej, ważne jest to, co powiedział w studiu Michał Listkiewicz - w tych eliminacjach będą grały w sporej części zupełnie inne zespoły jesli chodzi o skład. Także u nas będzie musiała zostać przemeblowana obrona, bo np. Żewłakow czy Bąk odejdą. Nie patrzmy na naszych przeciwników tylko i wyłącznie przez pryzmat tego co się działo w ostatnim czasie. To mogą być naprawdę mocni przeciwnicy...

Ale oczywiście mogliśmy trafić gorzej :D Jest dobrze 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grupa jest niezła, ale wszyscy, co nazywają ją grupą marzeń wiedzą o piłce tyle, co nic. Czesi, póki co poza zasięgiem, Irlandia Północna pokazała w zakónczonych ElME, że potrafi grać jak równy z równym z najlepszymi (nie jest to już ta drużyny, z którą wygrywaliśmy za janasa). Słowacja i Słowenia to bardzo solidne drużyny, które śmiało mogą z nami wygrać. San Marino jest z kolei zupełnym outsaiderem, ale nie wzbudza miłych wspomnień (legendarna już ręka Jana Furtoka). Grupa jest ciężka, bo poza San Marino wszystkie drużyny mają realne szanse, żeby nas sklepać. Jestem dobrej myśli, ale przestrzegam przed huraoptymizmem. Czekają nas bardzo trudne mecze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jachu   
Grupa jest niezła, ale wszyscy, co nazywają ją grupą marzeń wiedzą o piłce tyle, co nic.
Nie przesadzaj, grupa jest naprawdę bardzo dobra, moglismy trafic o wiele gorzej, a tak - mamy grupę drużyn o podobnym poziomie i pozostających w naszym zasięgu. Wierzę, że pod wodzą Leo Benhakkera uda się awansować do MŚ :(
Czesi, póki co poza zasięgiem
Bez przesady. Z całym szacunkiem dla Czechów - są oni do ogrania. Owszem, są piłkarsko lepsi od nas, ale w sporcie wszystko jest możliwe. Portugalia jest 4 drużyną świata, a ugrała z nami tylko 1 pkt :mrgreen:
Irlandia Północna pokazała w zakónczonych ElME, że potrafi grać jak równy z równym z najlepszymi (nie jest to już ta drużyny, z którą wygrywaliśmy za janasa). Słowacja i Słowenia to bardzo solidne drużyny, które śmiało mogą z nami wygrać.
O tym pisałem, nie należy cieszyć się za bardzo. Czekają nas trudne eliminacje.
San Marino jest z kolei zupełnym outsaiderem
Eeee tam... Tu pytanie nie brzmi "czy wygramy?" tylko "ile goli strzelimy?" :mrgreen: A porównanie drużyny Leo Benhakkera do reprezentacji Andrzeja Strejlaua czy Wojciecha Łazarka uważam za cios poniżej pasa i obrazę dla Leo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eeee tam... Tu pytanie nie brzmi "czy wygramy?" tylko "ile goli strzelimy?" A porównanie drużyny Leo Benhakkera do reprezentacji Andrzeja Strejlaua czy Wojciecha Łazarka uważam za cios poniżej pasa i obrazę dla Leo

Takie porównania moze i nie mają sensu, ale gdyby można zorganizować mecz ludzi z kadry ze Strajlaua, to piłkarskim potencjałem zniszczyliby asów Benhakkera. Tylko w bramce kadra Leo jest lepsza, bo reszta? Wdowczyk, Zieliński, Łapiński, Koźmiński, Kubicki, Szewczyk, P. Świerczewski, Kosecki, P. Nowak, Juskowiak, Kowalczyk, Furtok, R. Warzycha, K. Warzycha to byli świetni piłkarze, ale mieli pecha, bo po pierwsze nie mieli dobrych trenerów, po drugie eliminacje do kazdej imprezy były znacznie trudniejsze. Chciałbym zobaczyć jak kadra Leo radziłaby sobie w grupie z Holandią, Anglią, Norwegią, Turcją albo z Anglią, Szwecją, Bułgarią.

Mnie z kolei moze obrażac porażka z drużyną z drugiej setki rankingu FIFA (patrz Armenia). Kadra Leo wcale nie jest taka mocna, na Euro 2008 zobaczymy jej wartość, wstrzymajcie się więc z tym uwielbieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jachu   
Takie porównania moze i nie mają sensu, ale gdyby można zorganizować mecz ludzi z kadry ze Strajlaua, to piłkarskim potencjałem zniszczyliby asów Benhakkera.
Gdybologia :D
Tylko w bramce kadra Leo jest lepsza, bo reszta? Wdowczyk, Zieliński, Łapiński, Koźmiński, Kubicki, Szewczyk, P. Świerczewski, Kosecki, P. Nowak, Juskowiak, Kowalczyk, Furtok, R. Warzycha, K. Warzycha to byli świetni piłkarze, ale mieli pecha, bo po pierwsze nie mieli dobrych trenerów, po drugie eliminacje do kazdej imprezy były znacznie trudniejsze.
Faktycznie byli to dobrzy zawodnicy, czy lepsi od dzisiaj grających w kadrze? Nie wiem i nigdy sie nie dowiem, bo do bezpośredniego pojedynku nie dojdzie. Teoretycznie byli lepsi, ale wyniki przemawiają za kadrami Engela, Janasa czy Benhakkera. Zresztą takie porównania są bez sensu, może zaczniemy porównywać obecną kadrę do drużyny Kazimierza Górskiego czy Antoniego Piechniczka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten Haeley czy jak się to pisze z Irlandii został królem strzelców eliminacji. Ten zespół jest 32 w rankingu FIFA to nie będą łatwe mecze Hiszpania się z nimi męczyła i to przeraźliwe. Gdyby wygrali z Łotwą i Islandią lub 2 x z Islandią byliby na Euro!

Irlandia Płn. 3:2 (1:1) Hiszpania

Dania 0:0 (0:0) Irlandia Płn.

Irlandia Płn. 2:1 (1:1) Szwecja

Szwecja 1:1 (1:0) Irlandia Płn.

Irlandia Płn. 2:1 (0:0) Dania

Noi co teraz powiecie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
lester   

Być może forumowicze to wiedzą, ale prywatnie spotkałem się ze zdziwieniem niektórych kibiców po dokładnym przyjrzeniu się zasadzie awansu na MS. Otóż w przeciwieństwie do niedawno zakończonych eliminacji ME do finałów MS nie awansują bezpośrednio dwa pierwsze zespoły. Będzie nawet trudniej niż w eliminacjach do poprzednich MŚ w Niemczech, do których awansowaliśmy właśnie z drugiego miejsca dzięki dobremu bilansowi. Obecnie na turniej bezpośrednio awansują tylko zwycięzcy 9 grup. A osiem drużyn z drugich miejsc zagra ze sobą baraże( nikt nie otrzyma bezpośrednio awansu z 2 miejsca). Dziewiąta drużyna z drugiego miejsca, która będzie się legitymizować najniższą zdobyczą punktową, nie będzie miała szansy nawet na grę w barażach i po prostu zakończy eliminacje. Tak więc o awans nie będzie tak łatwo jak się wydawało tuż po losowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Norton   
To może być objawienie kwalifikacji do MŚ 2010. Jeszcze w tym roku w reprezentacji Polski powinien zagrać Ludovic Obraniak.

Skrzydłowy francuskiego Lille marzy o grze w biało-czerwonych barwach. - Chcę zrobić to przede wszystkim dla mojego dziadka, który urodził się w Polsce. To dla mnie bardzo ważne - mówi Ludovic Obraniak.

onet.pl

Roger w środku, Błaszczykowski po prawej, Obraniak na lewej i ktoś w ataku szykuje się dobra ofensywa polskiej reprezentacji, oby się udało z Obraniakiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.