Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tofik

TV - źródło historyczne?

Rekomendowane odpowiedzi

cały czas mam wątpliwość
szczerze wątpię

Szalenie merytoryczne argumenty. :P

I nie zapominaj, że miarą zdolności jest także umiejętność doboru współpracowników i umiejętność korzystania z dobrych rad swych podwładnych. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Szalenie merytoryczne argumenty. :P

Uch! To wytoczyłeś ciężką artylerię :D

a listopadzie pobił go w drugiej bitwie pod El Alamein.

Największe beztalencie wojskowe wygrałoby II bitwę pod El-Alamein z taką przewagą materiałową, jaką miał Monty. Również jego pościg za DAK był pościgiem tylko z nazwy. Rommel zdążył uciec przed 8. Armią, spuścić łomot Amerykanom gen. Fredendalla pod Kasserine i Faid a następnie umocnić się pod Mareth, by odeprzeć ataki Monty'ego.

I nie zapominaj, że miarą zdolności jest także umiejętność doboru współpracowników i umiejętność korzystania z dobrych rad swych podwładnych. :)

Wtedy jeszcze sława nie uderzyła mu do głowy, jednak pod Mareth kilka miesięcy później już nie słuchał podkomendnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To wytoczyłeś ciężką artylerię

Artylerię? Nie, po prostu w zdaniach, których fragmenciki zacytowałem wyraziłeś swoją opinię, autor komentarza do programu telewizyjnego wyraził swoją, obaj macie do tego prawo.

Największe beztalencie wojskowe wygrałoby II bitwę pod El-Alamein

Zdziwisz się, ale można przegrać wygraną bitwę niezależnie od tego, jaką przewagę materiałową i liczebną się posiada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

W niedziele z TV się dowiedziałem, że Arabowie po zwycięstwie pod Poitiers dotarliby do... Anglii :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Artylerię? Nie, po prostu w zdaniach, których fragmenciki zacytowałem wyraziłeś swoją opinię, autor komentarza do programu telewizyjnego wyraził swoją, obaj macie do tego prawo.

Owszem, jednak obok swoich wątpliwości przy niektórych kwestiach, przedstawiłem żelazne argumenty. I tego właśnie oczekuję od autorów programów historycznych w TV.

Zdziwisz się, ale można przegrać wygraną bitwę niezależnie od tego, jaką przewagę materiałową i liczebną się posiada.

Jasne, Brytyjczycy pokazali to na Krecie '41 i na linii El-Ghazala w maju '42. Jednak mówimy tu o II bitwie pod El-Alamein gdy Brytyjczycy mieli miażdżącą przewagę materiałową i w powietrzu a także byli stroną atakującą (dwie poprzednie wymienione przeze mnie bitwy były walkami obronnymi).

Gdy Rommel liczył każdy pocisk artyleryjski, Montgomery wystrzeliwywał ich dziesiątki tysięcy, w tym prowadząc bardzo kosztowne "oranie" zmasowanym ogniem artyleryjskim "diabelskich ogrodów" Rommla. Było to bardzo nieekonomiczne i amunicjożerne, ale Brytyjczycy w tej fazie kampanii mogli sobie na to pozwolić.

Również rażąca jest dysproporcja w czołgach i pojazdach opancerzonych na niekorzyść Niemców. Monty był w wymarzonej pozycji dla atakującego- mający całkowitą przewagę liczebną, powietrzną, materiałową nad przeciwnikiem, świeże wojska, dodatkowo, w przeciwieństwie do Rommla, jego linie zaopatrzeniowe były bardzo krótkie. Dodatkowo znał z "Ultry" pełne rozmieszczenie wojsk przeciwnika i jego zamiary.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.