Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Aleksander

Zamach terrorystyczny w Egipcie

Recommended Posts

Al- Kaida teroryzuje ludzi w Egipcie. Po zamachach na Nowy Jork, Madryt i Londyn teraz zaatakowali Szarm el- Szejk na krańcu Półwyspu Synaj w Egipcie. Wiele ludzi planujących urlopy w kraju faraonów nie zrezygnowało i mimo zagożenia wybiera się tam. Ja jestem osobiście bardzo zdenewowany tymi zamachami bo jak tak dalej pójdzie to nici z przyszłorocznej wycieczki, o krórej marzyłem od paru lat :sad: .

Dlatego rozumiem reakcje tych turystów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
merogne   

Dla Egiptu to naprawdę ciężkie dni, bo uderza to w ich gospodarkę. Oni żyją z turystyki. Ja byłam w Egipcie w maju tego roku. W dniu kiedy mieliśmy jechać do Kairu był zamach. Wycieczkę odwołano i prawie wszyscy zrezygnowali z dalszych wycieczek.

Gdybym tak długo nie czekała na wyjazd pewnie też bym nie pojechała. Uparłam się jednak i pojechaliśmy dwa dni później. Było dziewięć osób w autokarze, a eskortowała nas armia wojska.

Ciężko jest cokolwiek zwiedzić w takich warunkach. Wejście do MK trwało dwie godziny, bo prześwietlali nas i kazali zostawić wszystkie rzeczy, co oczywiście skróciło czas zwiedzania. Dla kogoś takiego jak ja, kto tam pojechał z potrzeby serca, wyczekiwał i chciał się przy wszystkim zatrzymać i obejrzeć jak najwięcej to było naprawdę straszne.

Rozumiem Cię, bo w takich warunkach nie jest łatwo podjąć decyzję o wyjeździe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Współczuję Ci merogne, pewnie musiałaś zrezygnowac ze zwidzania niektórych obiektów. Ja jeszcze w Egipcie nie byłem, ale trudno by mi było czekać tyle na zobaczenie Egiptu :roll: .Mam nadzieję, że wyjdzie mi ten wyjazd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.