Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Liberal

Prawo UJ

Rekomendowane odpowiedzi

qinvodas   

Moje pytanie zapewne okaże się idiotyczne - trudno ;)

Dlaczego podając wyniki z matury dzielicie na WOS podstawy WOS rozszerzenia historia podstawy historia rozszerzenia? Przecież zdaje się po jednym egzaminie albo podstawowym albo rozszerzonym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
qinvodas   

Już zrozumiałem ;)

Przelicznik jest tylko przy maturze z języka obcego (nawet się nie orientuje jaki).

Historia i WOS są obligatoryjnie rozszerzone. Mogliby angielski zastąpić rozszerzonym polskim. Wtedy miałbym szanse ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Krys   

Witam ;) Mam pytanie - jak to jest z tym językiem obcym. Bo niby liczy się dowolny poziom, ale jedni mówią, że jest przelicznik punktowy pomiędzy poziomem podstawowym, a rozszerzonym, inni znowu, że nie. Proszę o pomoc, bo to ważne ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   

Jeśli od przyszłego roku rozszerzony angielski będzie punktowany wyzej to ja chyba zwariuje..... Ja chce na UJ! Na Prawo! Ale niestety przy takiej konkurencji wprowadzenie wyzej punktowanego anielskiego rozszerzonego mnie chyba dyskfalikuje automatycznie... Oby państwu z działu rekrutacji nie chciało się nic zmieniać 8) trzbe abyc dobrej myśli...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
uczeń23   

Witam wszystkich! Będąc od nowego roku akademickiego studentem WPIA UW, chciałbym się zapytać studentów WPIA UJ, czy na ich wydziale także mają miejsce tak.. specyficzne rzeczy jak:

a)Rejestracja internetowa na wyk spec, wf-y, lek, wyk ogólnouniwer., a na przedmioty obowiązkowe przez system zwany USOSWEB... Czy także poprzez ten system można zmienić swoje wykłady i ćwiczenia na giełdzie gdyż plan układa komputer i dzięki czemu jest w nim wiele kolizji przedmiotów i okienek??? Jednakże najważniejsze- czy na UJ można zarejestrować się do wybranego wykładowcy na egzamin??(nie będę tego komentował :wink: )

B) czy studenci stacjonarni i niestacjonarni mają razem zajęcia, ćwiczenia, egzaminy...???

c)czy na UJ program studiów stacjonarnych i niestacjonarnych jest taki sam??

d)Podsumowując czy o sukcesie na WPIA UJ także decyduje szybkość internetowego łącza???

e)Przeczytałem na stronie głównej prawa UJ iż na pierwszym roku student ma 4 przedmioty obowiązkowe i 2 podstawowe- cóż się za nimi kryje

f) czyż lektorat z łaciny jest obowiązkowym??

Zdaje sobie sprawę z faktu, iż zadałem wiele pytań, lecz na żadne z powyższych nie mogłem doszukać się odpowiedzi na oficjalnych stronach. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
a)Rejestracja internetowa na wyk spec, wf-y, lek, wyk ogólnouniwer., a na przedmioty obowiązkowe przez system zwany USOSWEB... Czy także poprzez ten system można zmienić swoje wykłady i ćwiczenia na giełdzie gdyż plan układa komputer i dzięki czemu jest w nim wiele kolizji przedmiotów i okienek??? Jednakże najważniejsze- czy na UJ można zarejestrować się do wybranego wykładowcy na egzamin??(nie będę tego komentował )

Komputer nie układa żadnego planu, sam sobie student układa. Wykłady mają stałe godziny, natomiast ćwiczenia można wybrać spośród wielu możliwych.

B) czy studenci stacjonarni i niestacjonarni mają razem zajęcia, ćwiczenia, egzaminy...???

Tak było do 2 lat. W tym roku niewiadomo jak będzie przyjęli ogrom zaocznych. Przy opcji dopuszczenia ich do dziennych, to dzienni byliby pokrzywdzeni, bo ćwiczenia i wykłady miejsca pozajmowaliby w ogromnej większości osoby z zaocznych. Już teraz tak jest, ale nie na taką skalę w tym roku jednak z przyjęciami przesadzili troszkę. W tamtym roku 600 na zoaczne, a teraz jakoś 1000 o ile mam dobrą wiedzę. Dziennych jest 500 wyobraź sobie sytuację, że zaocznych drugie 500 chce chodzić z dziennymi..., ciekawe jak by się pomieścili.

c)czy na UJ program studiów stacjonarnych i niestacjonarnych jest taki sam??

Teoretycznie tak, poprzez USOS można wybierać przedmioty na jakie się chce chodzić, oprócz obligów możesz brać, co chcesz. Jednakże poziom i trudność egzaminu czasem się różnią.

d)Podsumowując czy o sukcesie na WPIA UJ także decyduje szybkość internetowego łącza???

Dzwine pytanie. Ja tam się w tamtym roku zarejestrowałem na, co chciałem i to w drugi dzień po uruchomieniu rejestracji. Na lektoraty logowałem się 20 minut, ale też się udało. Lepszy USOS niż bieganie po katedrach.

e)Przeczytałem na stronie głównej prawa UJ iż na pierwszym roku student ma 4 przedmioty obowiązkowe i 2 podstawowe- cóż się za nimi kryje

To, że musisz zdać: Prawo Konstytucyjne, Wstęp do Prawoznastwa, Przedmiot historyczny (do wyboru Prawo Rzymskie, Powszechna historia prawa, Historia Państwa i Prawa Polskiego), Logika. - Te przedmioty musisz zdać.

Podstawy to na I roku jest jakoś 5 czy 6 przedmiotów podstawowych muszi co najmniej wybrać 2 i zdać. Ewentualnie jeśli weźmiesz dwa historyczne to 1 jest jako oblig, a 2 jako podstawa. Zachęcam do zapoznania się z Harmonogramem studiów tam jest napisane co jest obligiem, podstawą, specjalizacją o której gdzie i za ile punktów.

f) czyż lektorat z łaciny jest obowiązkowym??

Nie jest, jest za 2 punkty ECTS najmniej w ciągu całego toku studiów.

Zdaje sobie sprawę z faktu, iż zadałem wiele pytań, lecz na żadne z powyższych nie mogłem doszukać się odpowiedzi na oficjalnych stronach. Pozdrawiam

Jest forum studentów prawa UJ tam by Ci na wszystko odp. i tam odsyłam.

Odpowiedziałem na tyle ile mam wiedzę. Głównie opiera się na tym jak to było z moim rocznikiem, po przyjęciu tylu zaocznych nie wiadomo jak będzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
uczeń23   

Dziękuje Tobie Jarpenie za błyskawiczną odpowiedź ;) Moje pytania wynikały z faktu, iż jestem bardzo zaskoczony sytuacją na WPIA UW gdzie problem jest podobny(400 dziennych i aż 700 zaocznych dzięki czemu podobno ścisk na wykładach jest ogromny).

Teoretycznie tak, poprzez USOS można wybierać przedmioty na jakie się chce chodzić, oprócz obligów możesz brać, co chcesz. Jednakże poziom i trudność egzaminu czasem się różnią.
Mam jeszcze jedno pytanie- mówiąc iż poziom i trudność egzaminu czasem się różnią miałeś na uwadze że inne egzaminy są układane dla stacjonarnych zaś inne dla zaocznych czy to iż w poziom egzaminu jest zależny od tego do jakiego wykładowcy się zarejestrujesz???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Mam pytanie, bo przeglądałam ten temat, ale nie znalazłam tego, co mnie interesuje. Na prawo na UJ jest potrzebna tylko rozszerzona historia i WOS? A polski w ogóle nie jest brany pod uwagę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.