Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Prezentacja maturalna

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

"Porównaj obrazy Peerelu ukazane w utworach Marka Hłaski i dziennikach wybranych twórców (np. M. Dąbrowskiej, Z. Nałkowskiej)"

Mimo że w temacie podano dzienniki Nałkowskiej i Dąbrowskiej wybrałem Tyrmanda i Kisielewskiego, i nie żałuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem "Mistrzowie reportażu - przedstaw widzenie świata i środki wyrazu w różnych tekstach znanych publicystów". Oparłem się na Kapuścińskim, Krall i Wilku wyszło całkiem miło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
"Porównaj obrazy Peerelu ukazane w utworach Marka Hłaski i dziennikach wybranych twórców (np. M. Dąbrowskiej, Z. Nałkowskiej)"
"Mistrzowie reportażu - przedstaw widzenie świata i środki wyrazu w różnych tekstach znanych publicystów"
"Różnorodne ujęcia motywu utopii w literaturze"

Oj, a mój taki mało ambitny - "Omów na wybranych przykładach motyw walki dobra ze złem w literaturze". Od razu widać, kto tu jest leniem :) Do prezentacji wybrałam "Władcę Pierścieni" Tolkiena, "Medaliony" Nałkowskiej, "Zbrodnię i karę" Dostojewskiego, "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa oraz "Dżumę" Camusa. Jakoś nie chciało mi się poświęcać czasu na coś, co jest tak mało ważne, aczkolwiek myślałam by zabrać się za motyw snu w literaturze, ale potem stwierdziłam, że jednak się wysilać nie będę i dobrze, bo dobrze mi poszło z tym motywem walki dobra ze złem :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

E tam mało ambitnie. Ja miałem do tego raptem 4 lektury - i wszystkie (poza państwem) czytało się bardzo przyjemnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

U mnie z lekturami wyglądało gorzej. Tak ogólnie miałem do przeczytania około... a z 2500 stron będzie, ale książki ciekawe. Nie przeczytałem co prawda wszystkiego a samą pracę napisałem tak z miesiąc przed egzaminem, ale komisja i tak była zachwycona:) Ja niby też... ale co mi z tego, skoro nie biorą tego pod uwagę w rekrutacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej prac wykorzystałem: Kapuścińskiego: Imperium i Wojna Futbolowa, Krall: Zdążyć przed Panem Bogiem i To Ty Jesteś Daniel, Wilk: Wilczy notes i Dom nad Oniego. Troche trzebabyło przeczytać dodatkowo. Jednak odnośnie lektur nie dostałem, ani jednego pytania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
państwem

Pańsatwo Platona? Musze powiedzieć, że czytałam fragmentami i kiedyś myślę, że uda mi się całościowo. Zainteresowalo mnie to. Bardzo podobało mi się, też spore fragmenty jedynie czytałam- Modrzewskiego- „O poprawie Rzeczypospolitej”- miałam o tym dziele prezentację na lekcji polskiego.

A tematy Andersa i Jarpena najbardziej mi się spodobały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.