Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

Wyposażenie grobu wojownika, na cmentarzysku staromadziarskim w Przemyślu, zawiera min. kościaną okładzinę łuku. Rodzi się w mojej głowie pytanie - w jakim sensie jest to okładzina łuku, jak takowe wytwarzano, jak na łuku mocowano i jak się to prezentowało?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jakim sensie?

Nie pojmuję, można rozwinąć?

Mocowało się: klejąc lub za pomocą nitów.

Literatura tycząca się kościanych okładzin łuków czy kołczanów , jest podana choćby w artykule Marcina Wołoszyna "Między Wschodem a Zachodem: pochówek wojownika ze stanowiska 1 C w Gródku, pow. hrubieszowski, woj. lubelskie" (w: "Acta Militaria Mediaevalia" I, Kraków - Sanok, 2005). Jako że ostatnio narzekał Tyberiusz na brak cyrylicy na SBoxie, spodoba mu się ten wykaz - to głównie literatura rosyjskojęzyczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.