Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
gregski

Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf"

Recommended Posts

gregski   

Najpierw adres (internetowy) : http://www.muzeumgryf.pl/pl/

Miejsce, które warto odwiedzić. Prywatna inicjatywa. Aż serce rośnie widząc, że są tacy ludzie którzy wydają prywatne pieniądze na coś takiego.

Zacznę z "wysokiego "C".

Wykrywacz min Józefa Kosackiego. Ponoć we Wrocławiu jest prototyp tego urządzenia. W Dąbrówce pod Luzinem jest wykrywacz który brał udział w akcji.

Całe muzeum (nieduże) robi dobre wrażenie ale prawdziwego wzruszenia dostarczył mi ten eksponat.

25zm42p.jpg

15h9i1.jpg

21jbwxt.jpg

f514wn.jpg

9zu9t4.jpg

28qqo29.jpg

o8htg6.jpg

2wrj760.jpg

348suo8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wysoki   

Najpierw adres (internetowy) : http://www.muzeumgryf.pl/pl/

Niestety strona muzeum nie działa, być może coś jest zmieniane.

Dzięki za wrzutę i bardzo dobre zdjęcia - zawsze trochę żałowałem, że przy okazji pewnego niesławnego dowcipu pewnego znanego Amerykanina nasz Radek S. nie odpowiedział (poza słuszną kampanią uderzającą w finanse) kampanią promującą pamięć o tym polskim wynalazku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strona, tylko częściowo nie działa, jak zawsze w sezonie zimowym Muzeum jest zamknięte, to okres konserwacji.

Wystarczy wpisać w pasek wyszukiwarki: http://muzeumgryf.pl/eksponaty/, http://muzeumgryf.pl/kategoria/uzbrojenie/ czy: http://muzeumgryf.pl/kategoria/pozostale-eksponaty/ i już trochę można pooglądać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wysoki   

Dzięki, bo po kliknięciu w link podany przez gregskiego i stwierdzeniu, iż nie działa, po prostu wpisałem nazwę muzeum w wyszukiwarkę. Niestety kliknięcie w jego stronę główną dało wynik jak wcześniej, a innych stron nie sprawdzałem.

W każdym razie teraz widzę gdzie ono w ogóle się znajduje - widzę, ze niedaleko miejsca, w którym spędzam wakacje. Może w przyszłym roku zdążę się wybrać :). Mam nadzieję, że jeżdżą tam jakieś busy choćby z Wejherowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektóre z co mniejszych eksponatów można obejrzeć na bezpłatnej wystawie w Galerii Metropolia w Gdańsku organizowanej wraz z Muzeum Saperskim "Explosive" i VW Muzeum Galeria Pępowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
gregski   

Muzeum położone jest na terenie byłej jednostki wojskowej co implikuje pewne problemy logistyczne. Najlepszy jest dojazd własnym samochodem. Druga sprawa to fakt, że nie bardzo jest gdzie przechować "drugą połowę". Brak kawiarni, nie wspominając o pasażu handlowym. Tak więc miejsce to najlepiej nadaje się na "męski wypad".

2rrt8io.jpg

wsqwcm.jpg

5lxrmh.jpg

2hyyofq.jpg

2rdkboz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.