Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
secesjonista

Afronauta z misją u Marsjan

Recommended Posts

W 1924 r. Rosjanie wysyłają na Marsa swoją wyprawę, za sprawą ideowego i urodziwego inżyniera Łosia i czerwonoarmisty Gusiewa, dochodzi tam do próby wzniecenia rewolucji komunistycznej... to oczywiście fikcja filmowa z niemej produkcji pt. "Аэлита".

Mniej "fikcyjnym" był pomysł jaki zamierzał wcielić w życie Edward Festus Mukuka Nkoloso. Niestety zabrakło pieniędzy, jeszcze więcej pieniędzy, nowoczesnej technologii, no i zawiodła młoda astronautka, zachodząc w ciążę.

Podróż miała mieć podwójnie misyjny charakter, wyprawy na Marsa (: misja kosmiczna) i wyprawy czysto misjonarskiej - pośród Marsjan.

"Nkoloso stated goals of the program were to establish a Christian ministry to 'primitive' Martians, and the hope of Zambia becoming the 'controllers of the Seventh Heaven of Interstellar space'".

/za: Wiki -en.wikipedia.org/wiki/Edward_Makuka_Nkoloso/

Czy ktoś jeszcze zgłaszał tego typu kosmiczne projekty kulturowo-religijne?

Nie chodzi mi o same ambicje wysłania kogoś na tę czy inną planetę, przejawiane czy to przez pojedynczych ludzi czy rządy jakichś państw. Tylko właśnie o podobne zapędy co do "eksportu" religijnego bądź politycznego. No i raczej nie interesują mnie pomysły o charakterze czysto literackim, choć w tego typu materii czasem trudno o łatwe rozróżnienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
gregski   

Polacy chyba nic takiego nie planowali. My od dawna wiemy, że na Marsie też nie ma życia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.