Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Amanki   

Witam.

Interesuje mnie historia totolotka. Szukam informacji na temat wysokości głównych wygranych w dużym lotku w latach 80-tych. Czy wie ktoś albo pamięta ile wynosiła najwyższa wygrana za trafienie "szóstki"? Najbardziej interesuje mnie pierwsza połowa lat 80-tych.

W latach 80-tych odbywały się w sobotę dwa losowania dużego lotka. Czy ktoś pamięta jaki był system podziału głównej nagrody, jeśli dwie osoby trafnie wytypowały 6 liczb, jedna w jednym, a druga w drugim losowaniu? Czy nagrodę dzielono po prostu na pół?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rys historyczny można znaleźć w poniższej pracy, niestety lata osiemdziesiąte nie są tam jakoś szczególnie uwzględnione:

www.ioz.pwr.wroc.pl - K. Kullińska "Jak skreślać aby wygrać? Badania zachowań i strategii graczy w Toto-Lotka".

Na stronie www.megalotto.pl są podane archiwalne trafienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amanki   

Rys historyczny można znaleźć w poniższej pracy, niestety lata osiemdziesiąte nie są tam jakoś szczególnie uwzględnione:

www.ioz.pwr.wroc.pl - K. Kullińska "Jak skreślać aby wygrać? Badania zachowań i strategii graczy w Toto-Lotka".

Na stronie www.megalotto.pl są podane archiwalne trafienia.

Dzięki za informacje. Pracy Kulińskiej nie znałem, ale większą część historii totolotka czytałem w innych opracowaniach.

Archiwalne wyniki można znaleźć też na stronie lotto, ale mi chodzi o wysokość wygranych, a nie o trafienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Speedy   

Czy wie ktoś albo pamięta ile wynosiła najwyższa wygrana za trafienie "szóstki"? Najbardziej interesuje mnie pierwsza połowa lat 80-tych.

W latach 80-tych odbywały się w sobotę dwa losowania dużego lotka. Czy ktoś pamięta jaki był system podziału głównej nagrody, jeśli dwie osoby trafnie wytypowały 6 liczb, jedna w jednym, a druga w drugim losowaniu? Czy nagrodę dzielono po prostu na pół?

Zasady ustalania wysokości wygranych były za PRL-u trochę inne. Poza bardzo krótkim okresem na samym początku (1957) przez cały czas obowiązywało administracyjne ograniczenie wysokości wygranych 1.stopnia do 1 mln zł. W latach 80. ze względu na inflację zaczęto stopniowo podnosić tę granicę, ale kiedy i do jakiej wysokości, tego nie jestem w stanie sobie przypomnieć. W jaki sposób dzielono nagrody też niestety nie wiem. Wiem tyle, że w przypadku braku wygranej 1. stopnia ten milion był dzielony pomiędzy te wygrane 2. stopnia i niższych. Jeśli 5-tek było niewiele, to wypłata za nie mogła być wówczas bardzo solidna, kilkanaście-kilkadziesiąt tys.

Co do losowania w sobotę, wiem tyle, że wcześniej (do 1984) było tylko 1 losowanie w tygodniu, w niedzielę, i właśnie w 1984 przeniesiono je na sobotę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amanki   

Jak się kliknie na dany dzień to pojawia się tam informacja ile był trafień i jakie to były wygrane.

Taka informacja pojawia się dopiero od roku 2003. Nawet archiwa wygranych na stronie lotto można sprawdzić dopiero od 1996r i tylko w spisie najwyższych wygranych. Wcześniejsze wygrane nie były widać archiwizowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amanki   

Zasady ustalania wysokości wygranych były za PRL-u trochę inne. Poza bardzo krótkim okresem na samym początku (1957) przez cały czas obowiązywało administracyjne ograniczenie wysokości wygranych 1.stopnia do 1 mln zł. W latach 80. ze względu na inflację zaczęto stopniowo podnosić tę granicę, ale kiedy i do jakiej wysokości, tego nie jestem w stanie sobie przypomnieć. W jaki sposób dzielono nagrody też niestety nie wiem. Wiem tyle, że w przypadku braku wygranej 1. stopnia ten milion był dzielony pomiędzy te wygrane 2. stopnia i niższych. Jeśli 5-tek było niewiele, to wypłata za nie mogła być wówczas bardzo solidna, kilkanaście-kilkadziesiąt tys.

Co do losowania w sobotę, wiem tyle, że wcześniej (do 1984) było tylko 1 losowanie w tygodniu, w niedzielę, i właśnie w 1984 przeniesiono je na sobotę.

Dzięki za informacje. Wiem o podnoszeniu kwoty i w drugiej połowie lat 80-tych wygrane zaczęły sięgać kilkuset milionów, ale najbardziej interesuje mnie pierwsza połowa tych lat. Mam nadzieję, że może ktoś z forum wygrał albo zna kogoś kto wtedy trafił "szóstkę" i może podać dokładną kwotę. Minęło już tyle czasu, że chyba nie jest to tajemnicą ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.