Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
secesjonista

American Protective League , tudzież o zwalczaniu antywojennych postaw

Recommended Posts

Wysiłki rządu amerykańskiego skierowane były z jednej strony na propagandowe zachęcanie do udziału w pożyczkach, wysiłku zbrojnym, wreszcie na przedstawianiu przystąpienia do wojny w pozytywnym świetle. Z drugiej strony starano się przeciwdziałać głosom krytycznym, i tym właśnie chciałbym podyskutować.

Temat nieco zazębia się z innym forum.historia.org.pl - "Propaganda podczas I wś", ale nie do końca.

Chodzi zatem o działanie ustawy o szpiegostwie z czerwca 1917 roku - zwłaszcza w kontekście prasy, o stosunku do tych, których Wilson nazywał "Amerykanami z dywizem", o instrukcji Departamentu Sprawiedliwości: "Przestrzegaj prawa i nie gadaj". O działaniach poczmistrza Alberta Sidneya, sprawie "Masses" Maxa Eastmana, o "nalotach Palmera" i tym podobnych działaniach i zdarzeniach.

Zaczynając od tytułowej Ligi, na jakiej zasadzie prawnej działała ta organizacja? Jakie miała uprawnienia i przez kogo nadane, zwłaszcza w kontekście wydarzeń z września 1918 r. w Nowym Yorku, kiedy to w wyniku obławy tej organizacji zatrzymano pięćdziesiąt tysięcy mężczyzn. podejrzanych o uchylanie się od poboru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.