Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
adamhistoryk

Krzysztof Jaszczyński

Recommended Posts

"Jeden z najwybitniejszych varsavianistów, współzałożyciel i współautor strony i fundacji warszawa1939.pl, wspaniały umysł i zwyczajnie dobry, zawsze każdemu pomocny człowiek, nie żyje. Łączyło nas wiele wspólnych przedsięwzięć zawodowych i pasjonackich - współpraca w "Stolicy", w zawodach "Retroringu", w Parku Miniatur, przy różnych opracowaniach naukowych i projektach varsavianistycznych. Nie zdążyliśmy wydać pierwszej wspólnej książki o latarniach gazowych, ale pozostaną po Nim rozliczne jego własne publikacje i udział w wielu niezwykłych programach naukowych. Trudno nawet oszacować rozmiar tej straty w każdym jej aspekcie. Jedno jest pewne: Krzysia nikt nie będzie w stanie zastąpić" - napisał na Facebooku varsavianista Jarosław Zieliński.

Dziełem życia Krzysztofa Jaszczyński była fundacja i portal Warszawa1939.pl, biblia wszystkich miłośników przedwojennej Warszawy.

I ja też korzystam z niej tworząc swój blog.

Wspomnijmy Go tutaj ... Znacie Jego publikacje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Jeśli ktoś zajmuje się historią Warszawy prędzej czy później musi natknąć się na prace Krzysztofa Jaszczyńskiego. Miałem niewątpliwą przyjemność poznać go osobiście (choć nie we wszystkim się zgadzaliśmy). Szczególarz, ale w takim pozytywnym sensie. Z najdrobniejszej informacji potrafił wyłuskać niejedną wartościową rzecz. Nie raz mnie tym zaskakiwał. Szalenie pozytywny człowiek, który tak mocno wrósł w krajobraz środowiska varsavianistów, że jakakolwiek próba wyobrażenia sobie go bez niego wydawała się być bez sensu. Aż do teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.