Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
w4w

Amerykanie

Recommended Posts

Estera   

I tak często słysze, że jestem w klasie humanistycznej, ale muszę uczyć się chemii i fizyki- choć mi się to kompletnie w życiu nie przyda. Argumentuje się to tym, że potrzebna jest wiedza ogólna. Bez sensu. Widzimy tą "wiedzę" w tym filmiku.

Amerykanie mają najlepsze uniwerystety- szkolą się w konkretnych dziedzinach. Co z tego, że nie mają pojęcia o jakimś zagadnieniu z innej, skoro są najlepsi w swojej specjalizacji. Na takich specjalistach wiele można zbudować.

Inna sprawa, że ci ludzie byli pytani o rzeczy, które słyszą w wiadomościach...

Kompromitacja. Angela Merkel- gazety, tv- trudno nie wiedzieć kto to jest...Potrzeba jest wiedza o współczesnym świecie i rzeczywistości- ale jak widać i Amerykanie i Polacy mają z tym problem...Problem z czytaniem/słuchaniem ze zrozumieniem.

Dokładnie. Niektórzy to zobaczą na ekanie sfingowany filmik i od razu uważaja 280 mln amerykanów za kompletnych kretynów. Mozna sie w ten sposób dowartościować?

"Kiedy sączyła drinka, usłyszała rozmowę dwóch eleganckich mężczyzn w garniturach. Przez chwilę myślała, że będą porównywać ataki terrorystyczne do japońskiego nalotu na Pearl Harbor z 1941 r., który wciągnął Amerykę w II wojnę światową.

– To jest jak Pearl Harbor! – powiedział jeden z mężczyzn.

– A co to było Pearl Harbor? – zapytał drugi.

– To było wtedy, kiedy Wietnamczycy zrzucili bomby na port – odparł pierwszy. – Tak zaczęła się wojna w Wietnamie.

– I właśnie wtedy – mówi Susan Jacoby – postanowiła napisać tę książkę!"

To tylko fragment.

A tu link do całości.

http://wiadomosci.onet.pl/1472840,2678,1,kioskart.html

Sami Amerykanie potwierdzają prawdziwość tego filmu. :P:D

Obejrzałem pierwszy filmik i zdurniałem, zacząłem się zastanawiać nad... judaizmem ;)

Ale pytanie o berliński mur było the best :P

Kiedyś spędziłem w USA wakacje, potwierdzam, przeciętni Amerykanie są w sferze wiedzy ogólnej gorzej niż żałośni. Zdałem wtedy do II klasy liceum (wtedy były 4 lata) i mój kuzyn (równolatek, chodził do high-school) był w szoku, że o wojnie secesyjnej wiem więcej od niego. Pomijam, że ich pojęcie o krajach europejskich było praktycznie żadne. Całe zainteresowanie moich rówieśniczek (15-17 lat) sprowadzało się do mody w Europie. Niektórzy myśleli, że w Pearl Harbour zginęło więcej ludzi niż w Hiroszimie... :mrgreen:

U nas w kraju jakby ktoś zapytał pierwszą lepszą kobietę na ulicy jak się nazywa prezydent Niemiec, to też by nie wiedziała

Ale jakby zapytać pierwszego lepszego mężczyznę o to kim była Coco Chanel to też miałby problem ;)

To tak jak zapytać się pierwszej lepszej kobiety jak się nazywa trener piłkarskiego klubu FC Barcelona ;)

Nie mam bladego pojęcia, kto jest onym trenerem, ledwo skojarzyłem prezydenta Niemiec, doskonale wiem, kim była Coco Chanel. Jak widać, obiegowe opinie się nie sprawdzają... ;)

Pozdrawiam.

Estera   

Ale spójrzmy na USA a na Polskę... Na co Nam te kilkanaście przedmiotów w szkole?

To jest tak- przynajmniej mi się wydaje- jeśli jakiemuś Amerykaninowi zależy, to pogłębia swoją wiedzę i nie daje się ograniczyć przez system, że tak powiem. Uważam, że amerykański program nauczania jest o wiele lepszy- kształcenie w wybranym kierunku, a nie trucie głowy np. humaniście chemią czy biologią na poziomie, który nigdy się nie przyda. Amerykanie w wielu dziedzinach dominują, choć to prawda, że wiele zawdzięczają mieszkającym tam naukowcom np. z Polski, jak ktoś wcześniej wspomniał.

Ps:

doskonale wiem, kim była Coco Chanel

Brawo! Ja znam kilku, którzy nie wiedzą. Z racji mojego zamiłowania do Francji akurat taki przykład przyszedł mi do głowy w tej dyskusji ;) Koniec OT ;p

Przecież historia mody czy kostiumologia to też historia ;)

Tak, tak, koniec OT ;)

Jedno trzeba Amerykanom jednak oddać. Na studiach korzystałem dużo z amerykańskich podręczników, przy polskich przekładach zasypiałem po 30 minutach niewiele rozumiejąc. Korzystając z tych zza oceanu, nie zasypiałem, rozumiałem i się nauczyłem. Szło jak masełko. Nawet wykładowcy je ode mnie pożyczali. Podręczniki akademickie mają po prostu Amerykanie doskonałe. Trochę może łopatologiczne, ale przynajmniej skuteczne i mało czasochłonne.

Pozdrawiam.