Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Nierozpoznany

Ruscy władcy księstwa włodzimierskiego w XII w.

Recommended Posts

Na razie interesują mnie osoby z otoczenia Mścisława Izjasławicza we Włodzimierzu Wołyńskim i jego działalność w tym mieście poza budową Soboru.

Edited by Nierozpoznany

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpełniejsze przedstawienie literatury, z uwagami krytycznymi znajdzie się w "Genealogii Mścisławowiczów" Dąbrowskiego, łącznie ze wspomnieniem o przeglądach czy tablicach genealogicznych. Trochę zbliżonej tematycznie literatury można znaleźć w XI tomie Monografii Pracowni Badań nad Dziejami Rusi (UKW w Bydgoszczy"), w sieci jest dostępny artykuł A. Jusupovićia "Elity Ziemi..." z którego można wyszperać trochę ogólniejszej literatury jak i tyczącej się szerszego zakresu czasowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.