Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

anwo63   

Historia ludzi, którzy odcisneli trwały ślad w historii i dniu dzisiejszym. Kiedy żyli co osiągneli ich sukcesy i porażki. Wolna i swobodna dyskusja, w której mile widziane są własne poglądy a nie cytaty naukowych autorytetów. Temat rzeka a odstępstwa od tematu mogą być ciekawym dodatkiem do dyskusji. Postaram się systematycznie dodawać ciekawe podtematy do gorącej dyskusji.

Morderstwa w czasach protodynastycznych: Konflikt Seta i Ozyrysa kończy morderstwo, co morderca chciał w ten sposób osiągnąć ?

Czy jednostki miar stosowane w czasach protodynastycznych udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące długości równika, czasu precesji, prędkości światła.

Czy system kodowania (szczątkowo istniejący w bibli) powstały w tych czasach ma coś wspólnego z kodem DNA ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co to wszystko ma wspólnego z tematem? Pisząc protodynastia (a nie okres protodynastyczny) mozna to zrozumiec jednoznacznie, że chodzi o dynastię 0 i nic poza tym.

Druga kwestia, skad wziołeś takie ramy chronologiczne? 3000 - 2650 p.n.e. To okres archaiczny, tynicki, wczesnodynastyczny ale nijak ma sie tu pojęcie protodynastyczny czy protodynastia.

reszta to zwykła fantastyka, i tak zresztą moim zdaniem powinien brzmieć tytuł tego tematu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sargon   

Zgadzam się z chasechemui, temat dyskusji na pierwszy rzut oka zupełnie nieokreślony, a nawet wprowadzający w błąd - gdy sięgnąć głębiej: bez sensu (przynajmniej ja takowego nie widzę).

"dyskusja, w której mile widziane są własne poglądy a nie cytaty naukowych autorytetów"... prowadzi do powstawania kretyńskich wypowiedzi typu - "ja mam rację i już; nieważne, że dowody naukowe wskazują na coś zupełnie przeciwnego". Zywo rzypomina mi to Macieja Giertycha i jego negację teorii ewolucji :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
anwo63   

Hehe o Macieju G. pisałem i z tej okazji mam czerwoną kreske.Ale to świetny przykład co właściwie jest dowodem, kto autorytetem. W wielkim skrócie- teoria Darwina to rozwój determinowany przez środowisko i tak wygląda jedynie słuszna prawda. Temat kąpletnie nie związany z tym co na forum się pisze. A teraz inna bajka zmiany genetyczne wywołuje wsobniczy rozwój (stosunki o bliskim pokrewieństwie nazywane kazirodczymin). Niżej całkiem nie naukowe, nieprawdziwe przykłady.

[ Dodano: 2007-02-16, 09:37 ]

Rolnictwo-rolnicy codziennie łączą zwierzęta hodowlane na zasadach wsobniczego rozwoju w celu osiągnięcia określonych cech.

Leśnicy-pogadajcie z osobami zajmującymi sie hodowlą Żubra oni wam wyjaśnią jak wsobniczy rozwój wpływa na gwałtowne zmiany genetyczne.

Inżynierowie DNA- określili w histori kilkadziesiąt przypadków znaczących zmian genetycznych i uważaja że były to momęty wsobniczego rozwoju.

HISTORIA-istnieje podejrzenie że protodynastia (dynastia 0, przeddynastia itd. itp.) kierowała sie zasadami kazirodczych stosynków czyli za wszelką cene chciała być czyms odmiennym.

[ Dodano: 2007-02-16, 09:58 ]

Jeśli chodzi o datowanie jest one przybliżone i w przybliżeniu określa czas w jakim żyli ludzie opisywani a uznawani przez większość za legendy.Jest jakaś niekonsekwencja u ludzi. Jezus istniał i to uważa się za fakt a co z jego powoływaniem się na pochodzenie od Adama i Ewy. Jeśli stwierdzacie że Adam i Ewa to tylko fajna bajka to z logicznego punktu widzenia Jezus kłamał lub sobie zmyślał. Takimi przykładami można zasypać forum. I tym się różnimy ja wierze dawnym ludzią że mówili prawde, którą jedynie niekiedy ubarwiali a z czasem dokonywały sie zmiany. W następnym poście przejdziemy do dynasti sumeryjskiej, której bez jakiejkolwiek żenady dopisuje się obecnie Ze żyli po trzydzieścikilka tysięcy lat a niekiedy nawet więcej. Spróbuje narobić wstydu autorytetą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o datowanie jest one przybliżone i w przybliżeniu określa czas w jakim żyli ludzie opisywani a uznawani przez większość za legendy.

Wobec tego w przybliżeniu bitwa pod Grunwaldem odbyła sie w 1815 roku? Jesli chcesz spierać się z autorytetami przynamniej przygotuj sie do tematu. Nie masz wiedzy o podstawach i to cie kompletnie dyskredytuje!

Dynastia 0 i zwiazki kazirodcze? Nie mówię, że takich nie było, ale skąd te przypuszczenia. Jakiekolwiek dowody, przekazy, inskrypcję, przedstawienia. Ledwo co znamy liku królów tej dynastii z imienia (i tu nawet nie ma pewności) a co dopiero ich koligacje rodzinne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sargon   
Jeśli stwierdzacie że Adam i Ewa to tylko fajna bajka to z logicznego punktu widzenia Jezus kłamał lub sobie zmyślał.
Sherlock... :lol:

Istnieje też mozliwość, że mocno WIERZYŁ..

W następnym poście przejdziemy do dynasti sumeryjskiej, której bez jakiejkolwiek żenady dopisuje się obecnie Ze żyli po trzydzieścikilka tysięcy lat a niekiedy nawet więcej.
Oooo, no ja czekam z niecierpliwością; jeśli mógłbyś ponadto podeprzeć swoje wywody naukowymi opracowaniami (lub własnymi dowodami) - na razie nie narzekamy na nadmiar - byłoby znakomicie.
Spróbuje narobić wstydu autorytetą.
No to Miodek jest bezpieczny :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
anwo63   

chesechemui napisałeś że znasz kilku króli tej dynasti z imienia, a to ciekawe bo ja nie znam żadnego. I jestem przekonany że w tym czasie nie istnieli. Bycie w dynasti nie oznacza automatycznie władzy królewskiej. Więc mówiąc twoim stylem fantazjujesz lub sobie coś zmyśliłeś. Twoje podstawy to czysta fantazja co cię dyskredytuje. Jak można pisać brednie że istnieli królowie w czasach kiedy nie było królestw. Zanim komuś naplujesz dobrze się zastanów czy warto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sargon   

Egipt nie jest moją mocną stroną, a mimo to z luzem dokopałem się do takich imion jak Hy-Hor, Hat-Hor, Pe-Hor, Sechen...

Przy czym jak już zauważył chesechemui imiona to jedna z niwielu rzeczy jakie o nich wiemy (i to nie na 100%).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz walczyć z autorytetami warto wiedzieć co oni piszą. Szcuje się, że przed Narmerem mogło panować do 10 władców (być może nad całym Egiptem). Co więcej istnieje tez pojęcie dynastii 00 czyli poprzedzającej dynastii 0. Władcy Dynastii 00 mieli rzadzić w królestwach wokół większych ośrodków politycznych (Nagada, Hierakonpolis, Abydos). Jednak wszystko to jest tylko w pewnej swerze domysłów popartymi pewnymi poszlakami, a nie jednoznacznymi dowodami. Co do imio dynastii 0 Sargon wymienił już je.

PS. Jeśli chcesz dyskutować na temat tego okresu polecam najpierw rzeczową lektórę. Na stronie http://xoomer.alice.it/francescoraf/hesyra/articoli.html znajdziesz bibliografię.

W języku polskim polecam:

K.M. Ciałowicz, Początki cywilizacji egipskiej, Kraków - Warszawa 1999.

Wielka Historia Świata. tom II, Kraków 2005

L. Krzyżaniak, Egipt przed piramidami, Warszawa 1980

PSII

Zapomniałbym. W jednym punkcie masz rację. w tym czasie już ta dynastia nie istniała. Dynastia 0 funkcjonowała mniej więcej w okresie 3250 - 3050 p.n.e. ciekawe artykuły w zakresie obu dynastii (0 i 00) znajdziesz na stronie którą wyżej podałem. Natomiast na stronach polskojęzycznych znajdziesz dynastię 0 na stronie http://www.narmer.pl/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
anwo63   

Podałeś znane mi strony. Dynastia 0 to górny egipt. Hipotetyczny Skorpion wyrusza z południa na północ, z górnego do dolnego egiptu. To wydarzenie ma miejsce po przybyciu Horusa do egiptu a nie przed. Według mojego datowania (jeśli przyjmiemy za fakt że Gilgamesz żył około 2700 roku pne.) Horus przybył do egiptu okolo 2750 roku pne. A tym samym Skorpion mógł zaistnieć pomiędzy 2750-2700 r. pne. A z skąd naukowcy wzieli rok ponad 3000 pne. Cały czas mówie że w wyniku błędnych obliczeń daty są przesadzone.

[ Dodano: 2007-02-18, 23:08 ]

Co do władców to chcę ci wykazać że takowi nie istnieli. To tylko historia rodowej genealogi zamieniona przez autorytety w klan władców.

Jeśli dla ciebie liczą się autorytety to pomóż mi wybrać.

rok ziemski w/g wilkipedi to 365,2422 dni

rok ziemski w/g astronomów to 365,256 dni

Zapewniam cię jeśli kiedykolwiek zaczniesz liczyć daty to co chwile spotkasz różne dane podawane przez same profesorskie autorytety

[ Dodano: 2007-02-18, 23:22 ]

Zanim przejdziemy do dat małe wyjaśnienie. Mój pogląd jest dość prosty. Z rejonu Somalia-Etiopia-Nubia z nieznanych przyczyn wyruszyła ekipa licząca około 60 osób i dotarła do sumeru. Rozpoczoł się epizod sumeryjski a jego punktem początku było narodzenie się Adama ( An ) ważnym wydarzenim było wyjście przedstewiciela tego rodu do egiptu. Pojawieni się Horusa nie oznacza że wcześniej nic w egipcie nie istniało. Wręcz odwrotnie pozostali i rozwijali się przedstawiciele tej samej rodziny. Podział egiptu na dwie strefy wpływów jest wręcz tego dowodem. Górny egipt to ci co nigdzie się nie wybrali, dolny to ci co po około stu latach powrócili.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A z skąd naukowcy wzieli rok ponad 3000 pne. Cały czas mówie że w wyniku błędnych obliczeń daty są przesadzone.

Na podstawie żródeł np kamień z Palermo, analiz typologicznych, stratygrafii, analiz fizyko-chemicznych ( wtym najbardziej znanej, ale nie jedynej izotopu wegla 14C).

Ponadto "znać" strony (moim zdaniem powinienes skupić się na publikacjach) to nie to samo co znać ich zawartość.

Co do pozostałych rewelacji niebędę się wypowiadał...

Pytanie czy wiesz co to MDAIK albo JARCE?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
anwo63   

metoda C 14 wykazuje błąd w skali 1000 lat około 50 lat. A ostatnio pojawił się pogląd że jeśli przedmiot znalazł się przez chwile w wyższej temperaturze to metoda to fałszuje wyniki. Inne metody mają różne opinie co do dokładności. Inne rewelacje też nie mają dla ciebie znaczenia jak choćby niebieskie oczy i kaukazki typ budowy ciała w egipcie. Ty piszesz o życiu tubylczej ludności sprzed 5000 tysięcy lat a ja o rodzince co odcisneła swój ślad w dziejach ludzkości.

[ Dodano: 2007-02-18, 23:58 ]

Wiesz jak sie pisze prace naukowe. Recepta: wez 10 sztuk innych prac i napisz jedną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niepotrafiłes odpowiedzieć na proste pytanie o MDAIK i JARCE choć wystarczyło wpisać to w google. Tym bardziej nie podejrzewam, że znasz jakiekolwiek artykuły dotyczące tematu z tych czasopism. Co do izotopu węgla, słyszałeś o czymś takim jak kalibracja? Co do innych metod datowania potrafisz wymienić choć jedną? Jedynie do czego mozna przypożądkować Twoje rewelacje (w tym punkcie) to teoria o tzw. rasie dynastycznej. problem w tym, że nawet twórca tej teorii zrewidował swoje poglądy i odstąpił od niej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.