Jump to content

anwo63

Użytkownicy
 • Content count

  18
 • Joined

 • Last visited

About anwo63

 • Rank
  Ranga: Licealista
 1. metoda C 14 wykazuje błąd w skali 1000 lat około 50 lat. A ostatnio pojawił się pogląd że jeśli przedmiot znalazł się przez chwile w wyższej temperaturze to metoda to fałszuje wyniki. Inne metody mają różne opinie co do dokładności. Inne rewelacje też nie mają dla ciebie znaczenia jak choćby niebieskie oczy i kaukazki typ budowy ciała w egipcie. Ty piszesz o życiu tubylczej ludności sprzed 5000 tysięcy lat a ja o rodzince co odcisneła swój ślad w dziejach ludzkości. [ Dodano: 2007-02-18, 23:58 ] Wiesz jak sie pisze prace naukowe. Recepta: wez 10 sztuk innych prac i napisz jedną.
 2. Podałeś znane mi strony. Dynastia 0 to górny egipt. Hipotetyczny Skorpion wyrusza z południa na północ, z górnego do dolnego egiptu. To wydarzenie ma miejsce po przybyciu Horusa do egiptu a nie przed. Według mojego datowania (jeśli przyjmiemy za fakt że Gilgamesz żył około 2700 roku pne.) Horus przybył do egiptu okolo 2750 roku pne. A tym samym Skorpion mógł zaistnieć pomiędzy 2750-2700 r. pne. A z skąd naukowcy wzieli rok ponad 3000 pne. Cały czas mówie że w wyniku błędnych obliczeń daty są przesadzone. [ Dodano: 2007-02-18, 23:08 ] Co do władców to chcę ci wykazać że takowi nie istnieli. To tylko historia rodowej genealogi zamieniona przez autorytety w klan władców. Jeśli dla ciebie liczą się autorytety to pomóż mi wybrać. rok ziemski w/g wilkipedi to 365,2422 dni rok ziemski w/g astronomów to 365,256 dni Zapewniam cię jeśli kiedykolwiek zaczniesz liczyć daty to co chwile spotkasz różne dane podawane przez same profesorskie autorytety [ Dodano: 2007-02-18, 23:22 ] Zanim przejdziemy do dat małe wyjaśnienie. Mój pogląd jest dość prosty. Z rejonu Somalia-Etiopia-Nubia z nieznanych przyczyn wyruszyła ekipa licząca około 60 osób i dotarła do sumeru. Rozpoczoł się epizod sumeryjski a jego punktem początku było narodzenie się Adama ( An ) ważnym wydarzenim było wyjście przedstewiciela tego rodu do egiptu. Pojawieni się Horusa nie oznacza że wcześniej nic w egipcie nie istniało. Wręcz odwrotnie pozostali i rozwijali się przedstawiciele tej samej rodziny. Podział egiptu na dwie strefy wpływów jest wręcz tego dowodem. Górny egipt to ci co nigdzie się nie wybrali, dolny to ci co po około stu latach powrócili.
 3. chesechemui napisałeś że znasz kilku króli tej dynasti z imienia, a to ciekawe bo ja nie znam żadnego. I jestem przekonany że w tym czasie nie istnieli. Bycie w dynasti nie oznacza automatycznie władzy królewskiej. Więc mówiąc twoim stylem fantazjujesz lub sobie coś zmyśliłeś. Twoje podstawy to czysta fantazja co cię dyskredytuje. Jak można pisać brednie że istnieli królowie w czasach kiedy nie było królestw. Zanim komuś naplujesz dobrze się zastanów czy warto.
 4. Hehe o Macieju G. pisałem i z tej okazji mam czerwoną kreske.Ale to świetny przykład co właściwie jest dowodem, kto autorytetem. W wielkim skrócie- teoria Darwina to rozwój determinowany przez środowisko i tak wygląda jedynie słuszna prawda. Temat kąpletnie nie związany z tym co na forum się pisze. A teraz inna bajka zmiany genetyczne wywołuje wsobniczy rozwój (stosunki o bliskim pokrewieństwie nazywane kazirodczymin). Niżej całkiem nie naukowe, nieprawdziwe przykłady. [ Dodano: 2007-02-16, 09:37 ] Rolnictwo-rolnicy codziennie łączą zwierzęta hodowlane na zasadach wsobniczego rozwoju w celu osiągnięcia określonych cech. Leśnicy-pogadajcie z osobami zajmującymi sie hodowlą Żubra oni wam wyjaśnią jak wsobniczy rozwój wpływa na gwałtowne zmiany genetyczne. Inżynierowie DNA- określili w histori kilkadziesiąt przypadków znaczących zmian genetycznych i uważaja że były to momęty wsobniczego rozwoju. HISTORIA-istnieje podejrzenie że protodynastia (dynastia 0, przeddynastia itd. itp.) kierowała sie zasadami kazirodczych stosynków czyli za wszelką cene chciała być czyms odmiennym. [ Dodano: 2007-02-16, 09:58 ] Jeśli chodzi o datowanie jest one przybliżone i w przybliżeniu określa czas w jakim żyli ludzie opisywani a uznawani przez większość za legendy.Jest jakaś niekonsekwencja u ludzi. Jezus istniał i to uważa się za fakt a co z jego powoływaniem się na pochodzenie od Adama i Ewy. Jeśli stwierdzacie że Adam i Ewa to tylko fajna bajka to z logicznego punktu widzenia Jezus kłamał lub sobie zmyślał. Takimi przykładami można zasypać forum. I tym się różnimy ja wierze dawnym ludzią że mówili prawde, którą jedynie niekiedy ubarwiali a z czasem dokonywały sie zmiany. W następnym poście przejdziemy do dynasti sumeryjskiej, której bez jakiejkolwiek żenady dopisuje się obecnie Ze żyli po trzydzieścikilka tysięcy lat a niekiedy nawet więcej. Spróbuje narobić wstydu autorytetą.
 5. Chufu

  Przeniosłem sie na swój temat "Protodynastia". Ktoś mi walnoł ostrzeżenie więc jeśli cię to interesuje zapraszam do dalszej dyskusji. Jeśli mnie nie skasują :razz:
 6. Historia ludzi, którzy odcisneli trwały ślad w historii i dniu dzisiejszym. Kiedy żyli co osiągneli ich sukcesy i porażki. Wolna i swobodna dyskusja, w której mile widziane są własne poglądy a nie cytaty naukowych autorytetów. Temat rzeka a odstępstwa od tematu mogą być ciekawym dodatkiem do dyskusji. Postaram się systematycznie dodawać ciekawe podtematy do gorącej dyskusji. Morderstwa w czasach protodynastycznych: Konflikt Seta i Ozyrysa kończy morderstwo, co morderca chciał w ten sposób osiągnąć ? Czy jednostki miar stosowane w czasach protodynastycznych udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące długości równika, czasu precesji, prędkości światła. Czy system kodowania (szczątkowo istniejący w bibli) powstały w tych czasach ma coś wspólnego z kodem DNA ?
 7. gdzieś już pisałem że denikenizm to choroba zrodzona przez naukowe autorytety ale chyba tego nie czytałeś. [ Dodano: 2007-02-13, 22:36 ] (nie pełna leciutko zaokrąglona). warto czytać uważniej [ Dodano: 2007-02-13, 22:39 ] Czasy domniemanego Skorpiona to czasy protodynastyczne a nie przeddynastyczne. I kto tu pisze nie na temat ? [ Dodano: 2007-02-13, 22:41 ] Jeśli pozna się jednostki miar to łatwiej jest zrozumieć i usystematyzować historyczne wydarzenia-a to chyba jest na temat.
 8. W 1983 roku zebrała się grupa naukowych autorytetów i postanowiła że jeden metr będzie troszeczke dłuższy. 5000 lat temu nie wiadomo kto uznał że metr (po przeliczeniu) jest troszeczke krótszy.Ja wierze starożytnym małpoludom a ty naukowej grupie cwaniaczków,która niczego nie policzyła i nic w życiu nie osiągneła a jedynie posiadając papierki z różnego typu tytułami podpierajac sie klakierami zauroczonumi ich autorytetem spowodowali że co byś nie policzył to i tak nic ci się nie będzie zgadzać.I to jest twoja historia? [ Dodano: 2007-02-12, 19:03 ] Podstawowa jednostka miary to 8,33 mm (nie pełna leciutko zaokrąglona).Prechistoryczny cal to 8,33x3=24,9mm czyli 2,5cm. I to jest jednostka jaka istnieje w piramidzie. 8,33x60=49,98cm czyli łokieć sumeryjski. 120x8,33=99,98cm czyli jeden metr. [ Dodano: 2007-02-12, 19:11 ] W/g starożytnych podstawowa jednostka miary to 1/36miliardowa część i wszystko się zgadzało do roku 1983 bo jeden metr był 1/300milionową częścią . Teraz nic się nie zgadza.Dla mnie były to zasady proste i jasne a teraz jest wszystko zagmatwane.Zapaniętaj że starożytni stosowali jednostke czasu i odległości jeśli cokolwiek zmienisz daty nie będą ci się zgadzały. [ Dodano: 2007-02-12, 19:18 ] Co do zachowania to zastanawiam się czy nie przerwać badań i nie zacząć się leczyć.No bo tak na marginesie skąd starożytni znali odległość jaką pokonuje światło w ciągu sekundy :roll:
 9. Chufu

  Piramidę nadbudowano w czasach Chufu to moim zdaniem fakt. Jednak największą sensacja jest moje odkrycie a dotyczy jakich jednostek miar użyto przy projektowaniu i budowie piramidy. Tak to jest, historycy wspaniale opisują wydarzenia lecz omijają z daleka problemy techniczna. A tym samym historyk nigdy nie wyjaśni jak projektowano i budowano piramidę, za to napisze wiele bajek na ten temat a ta bajka,która jest najczęściej powtarzana staje się jedyną słuszną prawdą, za którą stoją wielkie "autorytety". Tak na marginesie,egiptolodzy określili łokieć egipski jako podział szerokości piramidy przez rok i tak to się teraz przyjmuje. Rzeczywiście egipcjanie stosowali taką jednostkę miary bo pasowała do kalendarzowego roku.Tylko nie uwzględnili że piramida już stała i z jej pomiarów powstał łokieć egipski ale to nie oznacza że wcześniej nie było nic. Było i oto chodzi, w tym są właściwie wszystkie tajemnice prastarej historii. To bezmyślne błędy naukowych autorytetów zrodziły chorobę nazywaną denikenizmem.
 10. Moje rewelacje pochodzą z własnych odkryć związanych z systemem miar stosowanych w czasach jeszcze przed budową piramidy.Dla zabawy nazywam ten okres (3500 pne- 2650 pne) okresem przedpotopowym lub protodynastycznym.Jeśli pozna się jednostki miar to łatwiej jest zrozumieć i usystematyzować historyczne wydarzenia,które dla wielu autorytetów są legendami,podaniami lub bajkami. Mogę cię zapewnić Adam i Ewa to ludzie z krwi i kości. Ich czas życia można wydatować a to ma swoje konsekwencje, które umożliwiają wydatowanie biegu wydarzeń a tym samym określeniem że Hiob i Horus to ta sama osoba, Set i Ozyrys to Abel i Kain itd. itp.
 11. Zły Set ochrania słońce

  Jeśli chodzi o autorytety to będziesz miał okazje wyrobić sobie zdanie samodzielnie. Przygotowuje temat, który da ci wiele do myślenia i mam nadzieje że zgasną u ciebie wszystkie autorytety. Trochę cierpliwości.
 12. Chufu

  Mam inny pogląd. Egiptolodzy twierdzą że to Chufu zbudował piramide ich przeciwnicy, że jedynie wyremontował. Teraz was lekko załamie gdyż moim zdaniem Chufu nadbudował piramide na istniejącej w tamtych czasach mastabie-grobowcu Horusa.
 13. Zły Set ochrania słońce

  Nie bo szkoda czasu. Sam do tego wniosku dojdziesz jeśli się tym zainteresujesz. Mała podpowiedż - śmierć niekoniecznie musi oznaczać śmierć fizyczną istnieje np. śmierć moralna i wiele innych rodzajów dla dawnych ludzi tworzących dynastie, śmierć dynastyczna była ważnym wydarzeniem. Kain spowodował śmierć dynastyczną Abla wchodząc w związek z kobietą przynależną Ablowi za co Abel go ścigał i w konsekwencji zabił. Pomieszane to troche w bibli napisali prawde i nieprawde jednocześnie, to taki majstersztyk. Łącząc historie Seta i Ozyrysa z Kainem i Ablem otwiera wiele tajemnic historii.
 14. Nie ma dowodów na istnienie rodu skorpiona. Jednak dawniej ludzie kierowali się zasadą określania poszczegulnych odłamów rodu tworzących z czasem oddzielny ród poprzez stosowanie nazw zwierząt - ród węża (eden,indie) - sokół (Horus w Egipcie ) - skorpion (moim zdaniem ród z górnego Egiptu /Nubii) [ Dodano: 2007-01-26, 19:39 ] Co do czasu tych wydarzeń to mieszczą się one pomiędzy 2650-2550 r. pne. Daty stosowane przez egiptologów są przesadzone.
 15. Zły Set ochrania słońce

  Kiepski dowcip. A jeśli Horus i Hiob to ta sama osoba. Księgi Hioba powstały w sumerze, księgi Horusa w Egipcie, zawierają tą samą wiedze z dziedziny astronomii, matematyki oraz historii. Coraz więcej badaczy dopuszcza taką możliwość. Nauczyciel j. polskiego raczej nie jest wybitnym znawcą historii. [ Dodano: 2007-01-23, 19:44 ] Agusia jak to zwykle bywa ładna dziewczyna narozrabiała. Bogini piękności zgodnie z dawnymi zasadami powinna wybrać za męża pierworodnego Seta a wybrała jego młodszego brata. I tak zrodził się konflikt, który podzielił tych ludzi. Za Setem stanął stary Ra a Ozyrysa popierało niewielu. Konflikt narastał aż osiągnął punkt krytyczny ktoś musiał umrzeć. Zginął Ozyrys ale pozostał jego syn Horus.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.