Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Furiusz

Miód w antyku

Recommended Posts

Furiusz   

Mt 3. 4 - Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem była szarańcza i miód leśny.

Nieco o minojskim miodzie mamy w M. Melas, The Ethnography of Minoan and Mycenaean Beekeeping, "Aegeum" t.20 (1999) i A.L. D'Agata, S. de Angelis, Minoan Beehives. Reconstructing the practice of beekeeping in Bronze Age Crete, "Aegeum" t.37 (2014).

M. Becker, Das Furstengrab aus Gommern, Halle 2010 s.223-237 i 247-267 mamy tu orzechy laskowe ale co ciekawsze w wiaderku odkryto pozostałości miodu spadziowego - zapewne przerobionego na miód pitny.

O miodzie przy okazji rytuału pogrzebowego pisze - ale bez dowodów bezpośrednich A. Mierzwińskiego, Biesiady w rytuale pogrzebowym nadodrzańskiej strefy pól popielnicowych, Wrocław 2012.

Co wiemy na temat miodu w antyku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co nieco można znaleźć w artykułach Macieja Kokoszki m.in. o recepturze na puls punica, pultes tractogalatae czy kandylos (kandaulos) publikowanych w "Vox Patrum".

/dostępne w sieci na: www.voxpatrum.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.