Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
BH90210

Prośba o pomoc w identyfikacji osób na zdjęciu (III Rzesza)

Rekomendowane odpowiedzi

BH90210   

Proszę o pomoc w identyfikacji osób z załączonych zdjęć.

Mam nadzieje, ze dobrze trafiłem :) Ja nie rozpoznaje nikogo, poza Hitlerem i Goebbelsem oczywiście.

IMGP4065.JPG

IMGP4079.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozpoznaję na drugim zdjęciu mamy Josepha Goebbelsa (pan skrajnie po prawej stronie), pan w cywilnym ubraniu to chyba Joachim von Ribbentrop.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na lewym zdjęciu może być Werner von Bromberg. Wzrost pasuje, identyfikację utrudnia trochę grymas na twarzy. Keitel to raczej nie jest - nie widzę wąsa, poza tym postać na zdjęciu ma chyba zawieszony pod szyją order Pour le Mérite.

Na drugim zdjęciu cywil to raczej nie Ribbentrop, ten w opasce ze swastyką obok Goebbelsa przypomina mi trochę pana zwanego Carl Eduard Georg Albert Leopold, Herzog von Sachsen-Coburg und Gotha (czyli w skrócie tego, o którym Elżbieta II wolałaby nigdy nie słyszeć). ;)

Ale trochę nie pasuje mi wzrost (na starość był mocno pokurczony) i brak (?) wąsa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci zdjęcie zrobione chwilę przed (lub raczej "po") zdjęciem zamieszczonym wyżej po prawej.

Położenie kamienia węgielnego pod pomnik Wagnera w 1934 roku (Lipsk) - LINK 1 (do strony /www.alamy.com) i LINK 2 (do strony mixedmeters.com).

Tu dodatkowe zdjęcia z tej ceremonii - LINK 3 (do strony www.corbisimages.com) i LINK 4 (do strony www.leipzig-lese.de).

W tym kontekście kobieta ze zdjęcia to pewnie Winifred Wagner. Na pierwszy rzut oka nie wydawała mi się podobna, ale to raczej na pewno ona. Tu zdjęcie potwierdzające - LINK 5 (do strony www.focus.de).

A człowiek z cylindrem to zapewne Carl Friedrich Goerdeler (ówczesny Oberbürgermeister Lipska).

Człowiek z opaską między Goerdelerem a Goebbelsem, to raczej nie wzmiankowany przeze mnie wyżej Karol Edward (Sachsen-Coburg-Gotha) - lecz lokalny (saksoński) NSDAP-Gauleiter - Martin Mutschmann.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
BH90210   

Chapeau bas! dla kolegi Bruno Watpliwy. Pozwolilem sobie coprawda zasiegnac opinii w sprawie obu fotografii takze u innego zrodla, gdzie otrzymalem blyskawiczna odpowiedz tozsama z ostatnia tutejsza, ale brakowalo jednoznacznego info w sprawie jegomoscia w czapce, w dwurzedowym plaszczu i opaska na rameniu. Ponadto jestem pod ogromnym wrazeniem zaangazowania, determinacji i podlinkowania tylu zrodel. Jako poczatkujacy kolekcjoner zdjec z okresu III Rzeszy dziekuje raz jeszcze.

Podziekowania za zainteresowanie tematem takze dla kolegi secesjonista.

Jednoczesnie prosze o wyrozumialosc - nie mam w komputerze polskiej czcionki, dlatego nie uzywam znakow diaktrycznych.

Na forum juz pozostane - bede powracal, gdy czas pozwoli.

Dziekuje i pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.