Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Może trochę byście przystopowali? Oprócz quizu są inne tematy w epoce napoleońskiej. Po weryfikacji odpowiedzi Amilkara, proszę przez tydzień nie zadawać kolejnego pytania. Jest wiele dyskusji- zapraszam. To bogaty w tematy dział.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Dobrze Estero ,pytanie zadam 23 marca , dokładnie za tydzień , może też o tej samej godzinie? hehe

[ Dodano: 2008-03-22, 12:14 ]

Zadaję pytanie dzisiaj , gdyż jutro mnie nie będzie ( Wesołych Świąt wszystkim :))

Pytanie raczej dokładne i trudniejsze a tak ono brzmi: Jakie dwie innowacje , zmiany zaprowadził Napoleon w mieście portowym Ankonie podczas kampanii we Włoszech.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia ryłem Bieleckiego, Manfreda, Tarlego, Podhorskiego! Zawaliłem robotę! I nic nie znalazłem :cry: Poddaję się :pale:

Nawet o Ankonie (w ww. źródłach) nic nie znalazłem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Ale narobiłem zamieszania. Ludzie z powodu pytania tracą głowę :) .

Tak chodzi Pancerny o port, ale nie o foryfikacje.

Stwierdziłem , iż pytania dotyczące tylko pośrednio epoki są mało ciekawe także podaje odpowiedź:

2 rzeczy uczynił dla Ankony Napoleon , mianowicie ,gdy zobaczył port ,stwierdził , iż potrzeba mu uporządkowania. Port odnowiono , może zajmowano się też fortyfikacjami , to bardzo prawdopodobne , ale napewno uczyniono z niego regularną i czynną przystań.

Następnie pozbył się Bonaparte problemu związanego z Żydami w mieście ,którzy swoją obecnością zakłócali handel i porządek w mieście. Jak nie wiem , ale nie ważne , gdyż nowe pytanie zadaje:

Pytanie średniej trudności: Jaki pułk w cesarskiej konnej gwardii określa jako najstarszy, dodam ,że powstał w 1795 z przekształcenia formacji pieszej w konną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   
Czy chodzi może o Strzelców Konnych Gwardii?

No , nie mówiłem iż pytanie łatwiejsze? Zadajesz drogi Visse. Dodam ,że zostali wykreowani z formacji pieszej gidów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W 1813, podczas oblężenia Zamościa, "uwięzionym" w twierdzy wojskom polskim zabrakło pieniędzy na wypłatę żołdu. Jak temu zaradzono?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

O ile wiem , to Zamość uruchomił własną mennicę dla wybicia monet.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze :)

Uzupełnię tylko, tzw. pieniądz zamojski. Wybito 7830 szt, srebrnych monet dwuzłotowych i 1330 szt. miedzianych sześciogroszówek. Na awersie figurował napis: "Pieniądz w oblężeniu Zamościa 1813".

Twoja kolej Amilkarze :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.