Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
grestar

KONKURS - napisz ciekawostkę i wygraj tablet - nierówne szanse dla uczestników konkursu

Formuła publikowania ciekawostek konkursowych   

1 member has voted

 1. 1. Czy wszystkie ciekawostki dopuszczone do konkursu powinny być opublikowane w jednym dniu i o jednej godzinie

  • Tak lub nie


Recommended Posts

grestar   

Zgodnie z decyzją jury konkursowego prace nadesłane i dopuszczone do konkursu pt. napisz ciekawostkę i wygraj tablet będą publikowane codziennie od dnia 09.12. o godz. 9.00 każdego następnego dnia tj. publikowana jedna ciekawostka w jednym dniu oraz wygra ciekawostka o największej liczbie wyświetleń.

Zawiązując do powyższego należy wskazać, iż wskazana przez jury formuła publikowania ciekawostek startujących w konkursie jedna w ciągu jednego dnia daje nierówne szanse uczestnikom konkurs, gdyż na najwcześniejszej opublikowane ciekawostki będą miały większa szanse uzyskania większej liczby odsłon niż te ostatnie opublikowane, ponieważ będą w dłuższym terminie widoczne dla Odbiorców.

Wszystkie ciekawostki dopuszczone do konkursu powinny być opublikowane w jednym dniu i o jednej godzinie, wówczas wszyscy uczestnicy mieliby równe szanse.

Należy stwierdzić, iż przyjęta formuła publikowania ciekawostek konkursowych powoduje że uczestnicy nie mają równych szans na wygraną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Nie łapię co prawda o co to całe zamieszanie z tabletem, ale regulamin konkursu jak dla mnie dość jasno tłumaczy zasady:

V. Zasady przyznania nagród

(...)

4. Autorzy trzech tekstów, które w ciągu 7 dni od opublikowania uzyskają największą ilość odsłon otrzymają po jednym tablecie Kruger & Matz KM 794GPS.

Za: https://historia.org.pl/2014/10/20/regulamin-konkursu-na-najlepsza-ciekawostke-historyczna/ [dostęp na 11 grudnia 2014 r.]

Jeśli każdy tekst ma taki sam okres zliczania wyświetleń, to gdzie tutaj nierówne zasady?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

To już pytanie do organizatorów konkursu. Tym niemniej wydaje mi się, że obecna forma jest o tyle lepsza, że ryzyko przegapienia jakiejś ciekawostki jest sporo mniejsze, niż gdyby naraz opublikowano wszystkie. A tak wiadomo - codziennie jedna, o tej samej godzinie co poprzednia i następna, taki sam czas zliczania wyświetleń. Co w tym niesprawiedliwego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
piterzx   

Zgadzam się z Albinosem i nie bardzo widzę co jest niesprawiedliwego w regulaminie, skoro każdy ma równe zasady, każdy tekst jest zliczany tyle samo czasu, ukazuje się dokładnie o tej samej porze, redakcja wrzuca wszystkie na fb itd?

Czytając komentarze pod tamtym konkursem widzę, że chyba problemem jest to, że każdy z biorących udział chciałby stosować swoje własne zasady - jedni, żeby publikować tylko jednego dnia (wtedy inni powiedzieliby, że niesprawiedliwe, bo tylko ostatnie ciekawostki byłby widoczne), inni że nie wejścia, a jury ma decydować (wtedy znów inni powiedzieliby, że konkurs jest ustawiony), jeszcze inni piszą żeby zostawić jak jest i jak coś organizatorzy zmienią, to to będzie źle. I niech organizatorzy będą teraz mądrzy i dogodzą wszystkim (jak to dobrze, że ja nie muszę takich rzeczy robić).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.