Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
secesjonista

Na "politycznej emeryturze"

Recommended Posts

PRL po okresie "błędów i wypaczeń" doby stalinizmu, przeżył swe "gorące miesiące" i kilka podobnych reorientacji, w oczywisty sposób skutkowało to wymianą ludzi: w partii, resortach siłowych, służbach, zjednoczeniach przemysłowych itp.

Jak potoczyły się losy znanych swego czasu ludzi, którzy musieli się odnaleźć nie tylko w nowej rzeczywistości politycznej, ale i nowej dla nich sytuacji życiowej, pracowniczej?

Dla przykładu: Anatol Fejgin trafił, po wyjściu z więzienia do Zakładu Podzespołów Radiowych "Omig", jako zastępca kierownika Wydziału Ekonomicznego, potem trafił do ZD BUTJ na Służewcu, po "kampanii antysyjonistycznej" traci pracę i trafia do Centrali Zaopatrzenia Przemysłu Poligraficznego "Technograf", tam zagościł na krótko - po kilku miesiącach przeniesiony został do Działu Przyborów Drukarskich przy ul. Mazowieckiej 11 w Warszawie.

A co z innymi prominentnymi osobami?

Gdzie trafiali, jakie uposażenie otrzymywali?

A jak zakończyła się kariera Wilhelma Billiga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.