Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
lancaster

Tablet - a zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

jestem "szczęśliwym "użytkownikiem tabletu ( czy tez tableta ) Samsung GALAXY Note GT-N8020 (10.1 4G ), jako ze z konieczności często z tym urządzeniem podróżuje , robię nim sporo zdjęć , duży ekran daje możliwości dokładnego przeglądu ww .

Niestety gdy przerzucam zdjęcia do laptopa , czy tez na PC - wychodzą jakieś małe kwadraciki nie pełnowymiarowe obrazy <_<

W czym problem ????

BTW- kupiłem go rok temu , wiec nie ma Okienek 8 , tylko wcześniejszą wersje W .

Jak ten problem rozwiązać ???

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Speedy   

W jaki sposób przerzucasz zdjęcia? Czy korzystasz z aplikacji Samsung Kies czy czegoś takiego i funkcji importu zdjęć? Czy też otwierasz tego Galaxy pod Windows jako kolejny dysk w systemie i zwyczajnie kopiujesz zeń pliki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób przerzucasz zdjęcia? Czy korzystasz z aplikacji Samsung Kies czy czegoś takiego i funkcji importu zdjęć? Czy też otwierasz tego Galaxy pod Windows jako kolejny dysk w systemie i zwyczajnie kopiujesz zeń pliki?

Eeeee...... , normalka przez Bluetooth , albo wysyłam sobie na pocztę :unsure:

BTW - nawet z średniej techniki jestem jaroszem , wiec proszę wiec się nie krepować , i pisać łopatologicznie niczym do jaskiniowca :unsure:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Speedy   

OK to spróbuj podłączyć Galaxy do komputera kabelkiem USB. Niemal na pewno dostałeś go w komplecie z tabletem.

Po podłączeniu tablet prawdopodobnie wyświetli informację, że chce przejść na tryb pracy dysku USB (różnie ona wygląda w różnych urządzeniach i różnych wersjach Androida) - należy się na to zgodzić. PC może też wyświetlić komunikat o wykryciu nowego urządzenia z prośbą o sterownik do niego; dobrze jest więc by na wszelki wypadek był w tym momencie połączony z internetem, aby sobie mógł ów sterownik pobrać. Bardzo prawdopodobne jednak, że nie będzie to potrzebne, zostanie zainstalowany jakiś standardowy sterownik z zasobów Windows.

Następnie przejdź do komputera PC. Otwórz "Mój komputer", to okno w którym widzisz wszystkie swoje dyski w systemie. Wśród nich powinieneś zobaczyć swój tablet jako kolejny dysk, a raczej zwykle 2-3 dyski. Otwierając go/je kolejno, odnajdź folder DCIM - w nim (ewentualnie w jakimś podfolderze w nim) powinny być twoje zdjęcia, jako zwykłe pliki obrazów typu .jpg. Zaznacz je sobie i skopiuj do jakiegoś foldera na komputerze PC, np. Moje Obrazy w dokumentach czy gdzie tam ci najwygodniej. Generalnie postępuj tak samo jak zawsze przy kopiowaniu plików z dysku na dysk.

Testowałem to na bieżąco na takim urządzeniu z Androidem, jakie miałem teraz pod ręką - telefon Samsung Galaxy Pro (system Android 2.2.2 a więc stary dosyć). Zdjęcia są na nim na karcie pamięci w folderze DCIM w podfolderze Camera. Podłączenie wymagało zainstalowania na PC aplikacji Samsung Kies (darmowa, do pobrania ze strony Samsunga). Dopiero po jej uruchomieniu Galaxy stał się widoczny w systemie jako dysk E:/ i mogłem odszukać folder DCIM i kopiować z niego pliki w opisany wyżej sposób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.