Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Maciej Zaremba

Oferty praktyk studenckich

Recommended Posts

Zapraszamy na wakacyjne praktyki studenckie w redakcji Histmag.org!

Chcesz zajmować się historią i dziennikarstwem w sposób nietypowy? Szukasz ciekawego doświadczenia? Interesuje Cię działanie mediów internetowych? Skorzystaj z doświadczenia ludzi, którzy zajmują się popularyzacją historii w Internecie od ponad dziesięciu lat! Zgłoś się na wakacyjne praktyki studenckie w Histmag.org. Propozycję kierujemy do studentów uczelni warszawskich.

Oferujemy 2-3 tygodniowe praktyki wakacyjne w terminie od 30 czerwca do 9 sierpnia, skierowane do studentów uczelni w Warszawie. Praktyki obejmują podstawowe przeszkolenie dziennikarskie, przygotowanie artykułów popularnonaukowych, wykonywanie researchu oraz pomoc w pracach redakcyjnych. Zakres praktyk: ok. kilkanaście godzin w tygodniu. Istnieje możliwość konkretnego ustalenia terminu oraz pracy zdalnej. Wymagany stały dostęp do Internetu oraz możliwość spotkania się na żywo w Warszawie na początku praktyk.

Zgłoszenia należy przesyłać do 23 czerwca na adres t.leszkowicz@histmag.org. W mailu podać należy: imię i nazwisko, rok i miejsce studiów, znajomość języków obcych, zainteresowania (historyczne i inne) oraz preferowany termin odbywania praktyk. Po wyżej wymienionym terminie osoby zgłaszające się otrzymają proste zadania do wykonania, sprawdzające predyspozycje dziennikarskie. Jego wykonanie jest warunkiem niezbędnym rozpoczęcia praktyk.

Redaktor odpowiedzialny: Tomasz Leszkowicz (t.leszkowicz@histmag.org).

Share this post


Link to post
Share on other sites
jancet   

No cóż, to bardzo interesująca propozycja, która zarazem jest zupełnie bez sensu.

Nader interesujący program praktyki (pominę kwestię realnych możliwości jego zrealizowania w ciągu 9-10 dni roboczych), umożliwiałby kierowanie do Was studentów kierunku Zarządzanie. Być może zadartość Twego nosa uniemożliwia w ogóle brać pod uwagę przyjęcie na praktykę studentów tego kierunku,i to w dodatku z niepaństwowej uczelni. Ale także na innych kierunkach i na państwowych czołowych uniwersytetach praktyka wg programu studiów trwa zwykle 4 tygodnie. I słusznie.

Poza tym - tak prywatnie - uważam, że obiecywanie, że aż tyle każdego nauczysz, i to w ciągu 10-15 dni roboczych, jest po prostu nieuczciwe.

To by było na tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba jednak tyle nie muszą trwać, oto na stronie Wydziału Zarządzania AGH im. S. Staszica czytamy:

"Jak długo trwają praktyki studenckie?

Praktyki na studiach I stopnia trwają odpowiednio:

3 tygodnie dla studiów licencjackich oraz 4 tygodnie dla studiów inżynierskich.

Praktyki na studiach magisterskich trwają 2 tygodnie".

/za: http://www.zarz.agh.edu.pl; 2012-10-23 18:31:47/

Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej:

"I. Praktyka obowiązkowa na studiach I-go stopnia (stacjonarnych i niestacjonarnych):

Do odbycia praktyki studenckiej są zobowiązani wszyscy studenci studiów pierwszego stopnia (stacjonarnych i niestacjonarnych). Praktyka trwa 3 tygodnie, tj. 15 dni roboczych i odbywa się w okresie wakacji po czwartym semestrze".

/za: http://wz.prz.edu.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.