Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
adamhistoryk

Historia miasta Bapą/Babą ( fonetyczna nazwa)

Recommended Posts

Szukam historycznych informacji o miejscowości na północy Francji o nazwie Babą ewentualnie Bapą. Ma ta miejscowość należeć do okręgu Pal- de - Calaise.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ArturJr   

Przypuszczam, że może Ci chodzić o miejscowość Bapaume, w okolicach której na początku styczniu 1871 roku toczyła się jedna z bitew wojny francusko-pruskiej. Jeśli się mylę, to tu masz listę gmin we francuskim departamencie Pas-de-Calais.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to ta miejscowość. Wielkie dzięki. ;)

Niestety nie znam francuskiego, a wszystkie strony tyczące tego miasta są w języku Balzaca właśnie. Oczywiście istnieje tłumacz google, ale mnie chodzi o monografię tego miasta po polsku.

Czy to prawda, że w pobliżu miasta lądowały wojska aliantów w 1944 roku ( D-day)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"On 1 September, General Montgomery was promoted to Field Marshal in recognition of his achievements in Normandy. At the same time there was good news of the rapid advance of the Guards Armoured Division to Arras and 11th Armoured Division’s advance to Lens. Though pockets of German resistance remained in the areas crossed by the two divisions, these pockets at Doullens, Albert and Bapaume could be bypassed and left to the following 50th Division and 8th Armoured Brigade to clear".

/za: C. Telp "The Advance from the Seine to Antwerp"/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.