Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
chasechemui

Szutruk Nahhunte I

Recommended Posts

Władca Anszanu i Suzy około 1174 r. p.n.e. najechał, zdobył i ograbił Babilon. Władca ten sprowadził do Suzy wile niesamowitych zabytków Mezopotamii jak np. stela Naramsina czy stela Hammurabiego. Najwspanialsze dzieła sztuki mezopotamskiej zamiast na miejscu zostały odkryte w Suzie.

Czy władca ten kierował się dobrym gustem i zmysłem kolekcjonera? A może raczej chciał poprostu ogołocic miasta Mezopotamii? Czy dobrze się stało, że zabytki zostały "zgrupowane" w jednym miejscu?

Zapraszam do dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
*maciek   

Szutruk Nahhunte I w latach 1158/1157 pne najechał, złupił i splądrował całą Babilonię, co w efekcie spowodowało ogromny paraliż struktur panstwowości. Uprowadził wiec a nie sprowadził. Kto wie jednak czy zabytki te przetrwałby? Myśle ze wybitniejszym władcą był jego wnuk. A czym kierował sie Szutruk Nahhunte I tego chyba nie wie nikt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.