• Ogłoszenia

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/16

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/16

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
chasechemui

Szutruk Nahhunte I

2 posty w tym temacie

Władca Anszanu i Suzy około 1174 r. p.n.e. najechał, zdobył i ograbił Babilon. Władca ten sprowadził do Suzy wile niesamowitych zabytków Mezopotamii jak np. stela Naramsina czy stela Hammurabiego. Najwspanialsze dzieła sztuki mezopotamskiej zamiast na miejscu zostały odkryte w Suzie.

Czy władca ten kierował się dobrym gustem i zmysłem kolekcjonera? A może raczej chciał poprostu ogołocic miasta Mezopotamii? Czy dobrze się stało, że zabytki zostały "zgrupowane" w jednym miejscu?

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szutruk Nahhunte I w latach 1158/1157 pne najechał, złupił i splądrował całą Babilonię, co w efekcie spowodowało ogromny paraliż struktur panstwowości. Uprowadził wiec a nie sprowadził. Kto wie jednak czy zabytki te przetrwałby? Myśle ze wybitniejszym władcą był jego wnuk. A czym kierował sie Szutruk Nahhunte I tego chyba nie wie nikt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz