Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
crix91

Operacja Overlord - aspekty logistyczne

Rekomendowane odpowiedzi

crix91   

Witam,

tak jak w temacie pisze prace licencjacka na temat Logistyczne aspekty operacji Overlord, czy mógłby ktoś poradzić co napisać do podrozdziale główne aspekty planowania operacji ? oraz jakie książki byście polecili w których opisana jest logistyczna strona tej operacji używam głownie Cornelius Ryan Najdłuższy Dzień oraz Robert Bielecki Normandia 1944. Sorry jeśli nie taki temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Z tego co pamiętam Antony Beevor D-DAY- tam o wstępach do inwazji i planowaniu było całkiem sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

S.R. Waddell "United States Army Logistics: The Normandy Campaign, 1944"

A.B. Stanford "Force Mulberry; the Planning and Installation of the Artificial Harbor Off U.S. Normandy Beaches in World War II"

R.G. Ruppenthal "Logistical Support of the Armies" Vol. I (dostępne w sieci).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
crix91   

S.R. Waddell "United States Army Logistics: The Normandy Campaign, 1944"

A.B. Stanford "Force Mulberry; the Planning and Installation of the Artificial Harbor Off U.S. Normandy Beaches in World War II"

R.G. Ruppenthal "Logistical Support of the Armies" Vol. I (dostępne w sieci).

ostatni tytuł jest mega.. i naprawde mi sie przyda, niestety bardzo dobry z anglika nie jestem i pomoge sobie translatorem, ale naprawde mi sie przyda, dzieki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
crix91   

Nie wiem jak zedytować swój wpis dlatego piszę drugi za co przepraszam. A z literatury w języku polskim znajdę coś żeby zawierało potrzebne mi informacje ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Garść informacji da się zapewne znaleźć:

M. van Creveld "Żywiąc wojnę. Logistyka od Wallensteina do Pattona" (rozdz. 7)

F. Skibiński "O sztuce wojennej na północno-zachodnim teatrze działań wojennych 1944-1945"

tegoż, "Dowodzenie wojskami koalicji na tle bitwy w Normandii"

"Rocznik Polskiego Towarzystwa Naukowego na Obczyźnie" z 2006 r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Garść informacji da się zapewne znaleźć:

M. van Creveld "Żywiąc wojnę. Logistyka od Wallensteina do Pattona" (rozdz. 7)

Czytałeś ową pozycję? Czy tylko powielasz wyobrażania na temat związany z tytułem ? Konkrety proszę. Ile stron dotyczy tej operacji,i o czym traktuje ów rozdział itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tylko powielam, natomiast jakby amon znał jakąś pozycję książkową tyczącą się tematu - z chęcią ją poznamy, a wycieczki osobiste, to proszę sobie darować - raczej mnie śmieszą, niźli złoszczą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

No ta radości mamy za dwóch. Rzecz w tym że na temat logistyki dotyczącej operacji Overlord w języku polskim jest niewiele. Dziwi zatem fakt, że reklamuje się książkę która w tytule do owej logistyki nawiązuje, jednak w treści niewiele ma z tym wspólengo.

Jest kilka książek (j.polski) gdzie znajdziemy szczątkowe informacje nt. przygotowań materiałowych do tej operacji, jednak szczegółowych tabelek próżno w nich szukać. Oczywiście tytuły, na żądanie, jestem w stanie przedstawić od ręki.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Odniosłem się do aspektu logistyki. Wiem że proponowana przez Ciebie pozycja M. van Creveld "Żywiąc wojnę. Logistyka od Wallensteina do Pattona" traktuje przedmiot pytania pobieżnie i ogólnikowo.

Literatura w języku polskim traktująca o D-day jest do ogarnięcia bez mojej pomocy.

P.S

Secesjonisto, czy są szanse aby na tym forum rozmawiać bez napięć których autorem zwykle bywasz ??? Chętnie podzielę się swoją wiedzą, tyle że jedynym warunkiem jest inna atmosfera na naszym forum. Bez urazy. Zwykle jestem tym który rękę do zgody wyciąga pierwszy. Szanuj innych, a będziesz szanowany.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.