Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ArekII

Róznorakie prototypy czołgów w czasie II wś.

Rekomendowane odpowiedzi

ArekII   

Witam wszystkich.

OD dłuższego czasu gram w World of Tanks i zaczęła mnie irytować pewna kwestia. Wargaming (twórca tej gry) wprowadził wszystkie czołgi które brały udział w II wś. Musiał zacząć wprowadzać nowe czołgi i większość czołgów stanowią projekty i prototypy. Taka sytuacja mnie irytuje bo w internecie nie mogłem za bardzo znaleźć takowych informacji na temat tych czołgów :o Po napisaniu emaila do wargamingu z prośbą podesłania mi źródła odpowiedzi do tej pory nie dostałem( po angielsku napisałem aby nie było :P ).

Teraz zwracam się z prośbą do was abyście mogli powiedzieć o tych czołgach czy niszczycielach. Czy coś takiego było projektowane czy po prostu jest to dość czysta fantazja.

Vk72.01. Podobnież jest to lżejsza wersja czołgu Lowe.

Jagdpanzer E-100. Niszczyciel czołgów. Według wargamingu tworzono kadłub E-100 który miał uniwersalny tj. miał zastosowany do stworzenia czołgu, działa przeciwlotniczego itp.

O E-50 słyszałem i jest sporo informacji ale o E-50M to już nie za bardzo. Według wargamingu jest to modyfikacja E-50 w którym układ napędowy miał być przeniesiony na tył czołgu.

Indien- pz. projekt czołgu średniego dla Indii :o

JPanther II niszcyciel czołgu na podstawie czołgu Panther II. Czy konstruktorzy już myśleli o niszczycielu ?

auklf panther. Ciężki czołg rozpoznania w którym zastosowano wieżę z czołgu Leopard.

Pz III/IV ?

działa samobieżne GW E-100, Tiger II i Panther.

Wt auf Pz IV Niszcyzciel czołgu na podstawie Pz IV.

KW-220 rosyjski czołg ciężki.

A-43. Czołg średni który miał zastąpić T-34

To jest część tej zagadki : )

Tutaj macie linki do czołgopedii World of tanks http://worldoftanks.eu/encyclopedia/vehicles/

Czy wargaming mógłby okłamywać graczy i wymyślać swoje czołgi dla wlasnego zysku i wciskając kit wszystkim ludziom ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

KW-220 rosyjski czołg ciężki.

A-43. Czołg średni który miał zastąpić T-34

A-43 to było oznaczenie projektu, który faktycznie miał zastąpić T-34 - kiedy po próbach porównawczych z PzKpfw.III wykonanych latem 1940 okazało się, że T-34 ma sporo wad w stosunku do wozu niemieckiego. Jesienią 1940 ruszyły prace nad czołgiem mającym inne podwozie (główna bolączka T-34) z zawieszeniem na wałkach skrętnych oraz nową wieżę 3-osobową. Produkcja T-34 miała zostać wstrzymana, a na jego miejsce miano produkować A-43 (planowano 500 w 1941) - tyle, że zdążono zbudować drewnianą makietę oraz rozpoczęto budowę prototypów. Wybuch wojny spowodował zaniechanie tych prac - bo akurat podjęto rozsądną decyzję by budować będący na liniach T-34 i ograniczyć ewentualne modernizacje do rzeczy nie wpływających na wielkość produkcji.

KW-220? Nie wiem co to miałoby być - bo w tej całej "czołgopedii" tej gierki takiego czegoś nie widzę. Może chodziło o KW-3 obiekt 220? Docelowo miał mieć armatę 85mm i silnik 850KM, ale ponieważ ich jeszcze nie było to pierwsza partia miała iść z działami 76mm i ze słabszym silnikiem. Podobnie jak w przypadku A-43 wybuch wojny był przyczyną decyzji o zaniechaniu tych prac i produkowaniu ile się da KW-1. Znane jest zdjęcie prototypu KW-3 (obiekt 220), ale z zamontowaną normalną wieżą od KW-1. Dwa prototypy wzięły udział w walkach - gdy z części prototypowych i doświadczalnych wozów stworzono pododdział czołgów, przy czym prawdopodobnie jeden z tych dwóch prototypów miał jakąś armatę 85mm (zdjęcie drugiego pokazuje, że miał wieżę od KW-1 z armatą 76mm).

Natomiast KW-4 i KW-5 (z armatami 107mm) istniały tylko na papierze... do czasu ewakuacji zakładów z Leningradu do Czelabińska nie wykonano nawet prototypów, nawet nie wydaje się by je rozpoczęto budować. Samą armatę testowano na czołgu KW-2.

To jest z tego co się orientuję tylko prosta gierka komputerowa - to nie jest nawet gra symulacyjna (gdzie z zasady zachowuje się jakieś realia), tak więc podejrzewam, że ten cały spis czołgów to po prostu mieszanina istniejących czołgów, różnych istniejących prototypów, ale też czegoś co było tylko na papierze w formie projektu, wstępnego projektu czy nawet "koncepcji" (niekiedy bardzo wstępnej - to pomysł... i tyle).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

KW-220 nie znajdziesz w tej czołgopedii bo to czołg premium :) KW-3 jest i ma taki sam kadłub jak KW-1 tylko że tam parę bajerków ozdobnych dodali i oczywiście inną wieżę : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.