Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Wolf

Ile obiektów przewidzianych przed PW do zdobycia zdobyto faktycznie?

Recommended Posts

Wolf   

Jak wiadomo w zadaniach Okręgu Warszawa-miasto przewidziano opanowanie/zdobycie kilkuset obiektów plus część miał zająć WSOP.

Wie ktoś ile dokładnie z tych kilkuset obiektów przewidzianych w zadaniach Okręgu(plus ewentualnie WSOP) w toku całego powstania (czy choćby w miesiącu sierpniu)faktycznie opanowano/zdobyto?

Zetknąłem się z liczbą obiektów przewidzianych przed PW 44 do zdobycia/opanowania przez AK. Nigdy jednak-z zestawieniem ile z tego faktycznie zdobyto względnie opanowano w toku PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Niestety nigdy nie spotkałem się z takimi obliczeniami. Wątpię nawet aby coś takiego całościowo dla całej Warszawy opracowano. Jak miały powstać takie dokumenty dla Woli i Ochoty, które w zasadzie od początku Powstania znalazły się pod naporem niemieckim? Jeśli już szukać czegoś takiego, to raczej dla Śródmieścia, Mokotowa i Żoliborza, gdzie był czas aby porobić odpowiednie zestawienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wolf   

Znana jest liczba(i chyba spis)kilkuset obiektów przewidzianych do opanowania w okręgu.Przebieg walk na Woli i Ochocie-takoż. Nikt nie dokonał jeszcze syntezy-tzn. wyliczenia ilu z tych kilkuset obiektów przewidzianych do opanowania-powstańcy zajęli. Ja zetknąłem się z liczbą 34(z setek obiektów) ale za jej wiarygodność nie ręczę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   
Znana jest liczba(i chyba spis)kilkuset obiektów przewidzianych do opanowania w okręgu.

Owszem, jest znana. Łącznie z powiatem lista (ja znam z 25 lipca, ale jeśli dobrze kojarzę, to ona potem była jeszcze uzupełniana jakoś tak zaraz przed 1 sierpnia) ta liczy 403 pozycje.

Przebieg walk na Woli i Ochocie-takoż.

Na tyle szczegółowy, aby na jego podstawie ustalić co zdobyto? Jeśli tak, to wolfie nic prostszego. Bierzesz do ręki spis obiektów (jeśli go nie masz mogę podać namiary), i na podstawie opisów walk sprawdzasz co zdobyto. I piszę to absolutnie serio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.