Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wydarzenie roku 2006 na świecie

Najważniejsze wydarzenie roku 2006 to:  

110 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Udaremnienie spisku terrorystycznego w Wielkiej Brytanii
      6
    • Czarnogóra proklamowała niepodległość
      7
    • Izraelsa ofensywa przeciwko bojownikom Hezbollahu na terenie Libanu
      7
    • Odebranie Plutonowi statusu planety
      5
    • Korea Północna dokonuje udanej podziemnej próby nuklearnej
      4
    • Skazanie Saddama Husajna oraz 2 innych działaczy reżimu na karę śmierci
      9
    • Podróż apostolska Benedykta XVI do Turcji
      0
    • Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie nałożyła sankcje na Iran
      4
    • Wybory parlamentarne we Włoszech
      0
    • Włosi Mistrzami Świata w piłce nożnej
      3
    • Fala demonstracji antyrządowych w Budapeszcie
      6
    • Guenter Grass służył w SS
      0
    • Demokraci wygrali wybory w USA
      4
    • Inne jakie?
      0
    • Trudno powiedzieć
      1


Rekomendowane odpowiedzi

w4w   

Zagłosowałem na stracenie Saddama, bo to kolejna klęska Amerykanów w Iraku, Saddam wciąż był bardzo popularny wsród sunnitów, kolejne zamachy to kwestia czasu. Po za tym dokonano tego w mało humanitarny sposób(powieszono go), przypomnę że został on skazany za to że rozkazał mordować mieszkańców wioski w której dokonano na niego zamachu. Nie pochwalam zabicia blisko 200 ludzi, ale to chyba oczywiste że zamach nie mógł pozostać bez reakcji Saddama, Saddam popełnił wiele zbrodni najpierw trzeba było go osądzić za wszystkie a potem skazać na dożywocie, Amerykanie bali się że im dłużej Saddam pozostanie żywy tym będzie dla nich bardziej niebezpieczny. Amerykanie wiedzieli że jeśli proces o ludobójstwo Kurdów dojdzie do fazy końcowej(czyli wyroku) obrońcy Saddama mogą oskarżyć prezydenta USA z czasów wojny w Zatoce, że jest on współodpowiedzialny za zbrodnię( i jest to prawda bo namawiał Kurdów do powstania, a potem zostawił ich samym sobie) George W. Bush nie może zgodzić się na takie rozwiązanie bo prezydentem podczas wojny w Zatoce był... jego ojciec.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Zagłosowałem na poz. 4 - "Odebranie Plutonowi statusu Planety". Jak dla mnie jest to skandal - co ci astrolodzy sobie myślą? Że ciało niebieskie staję się (lub nie) planetą przez ich głosowanie? :lol:

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na to co mi najbardziej utkwiło czyli konflikt izraelsko-libański i próby nuklearne w Korei. Zagłosowałem na zwycięstwo demokratów w USA, bo choć je odnieśli, wycofanie żołnierzy w Iraku raczej nie nastąpi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
próby nuklearne w Korei.

Tak właściwie to nie ma pewności czy to były próby nuklearne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

Ja głosowałem na Izraelską interwencje w Libanie - kolejny dowód, że państwo Izrael stanowi najbardziej agresywny i destabilizujący czynnik międzynarodowy w tym regionie.

Drugi głos to odebranie Plutonowi statusu planety - bo to chyba najistotniejsze, wszystko inne minie...

Trzeci i ostatni oddałem na nałożenie sankcji na Iran - Rada Bezpieczeństwa udowodniła, że realizuje - mniej lub bardziej świadomie - politykę zagraniczną USA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Niestety możliwość weta 5 członków Rady Bezpieczeństwa, powoduje że wszystkie decyzje muszą być zgodne z amerykańsko-izraelską polityką, oraz tego że nie da się potępić krajów łamiących demokrację, które są w sojuszu z Chinami czy Rosją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Trajanus   

Zdecydowanie fala demonstracji w Budapeszcie, bo jak to jest? Przyznają się, że okłamują ludzi - to podobne troche do tego słynnego, że ten ciemny lud wszystko kupi. Idzie nagranie, a oni nie chcą ustąpić mimo demonstracj, które są tłumione. Moim zdaniem PiS pewnie raz zdobytej władzy też by nie chciał oddać. Ich premierm powinien ustąpić, ale kolejne wybory ich rozliczą. Dla mnie to wydarzenie roku 2006.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.