Jump to content

Trajanus

Użytkownicy
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

About Trajanus

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kraków
 1. Kłuszyn, bo dysproporcje były jeszcze większe niż pod Kircholmem, na niekorzyść Polaków, a mimo to Żólkiewski wygrał tą bitwę. To wielkie zwycięstwo polskiego oręża i taktyki.
 2. Ulubione polskie miasto

  Skoro mówimy tylko o Polskich to zdecydowanie Kraków. Jak jestem na rynku czuję się jakoś wyjątkowo, magicznie do tego ta nowa galeria dla mnie miodzio w jednym miejscu robie wszystkie. Do tego Wawel i kilka cudownych pubów tworzą świenty klimat dla tego miasta, czuję się tutaj bardzo dobrze.
 3. Władysław Jagiełło, za Grunwald, za to, że przyjął Polską koronę, a przede wszystkim za jago charakter, nie pił wina, miał husteczkę do nosa, chodził na spacery, pozostał sobą i za to go oceniam bardzo dobrze.
 4. Wydarzenie roku 2006 na świecie

  Zdecydowanie fala demonstracji w Budapeszcie, bo jak to jest? Przyznają się, że okłamują ludzi - to podobne troche do tego słynnego, że ten ciemny lud wszystko kupi. Idzie nagranie, a oni nie chcą ustąpić mimo demonstracj, które są tłumione. Moim zdaniem PiS pewnie raz zdobytej władzy też by nie chciał oddać. Ich premierm powinien ustąpić, ale kolejne wybory ich rozliczą. Dla mnie to wydarzenie roku 2006.
 5. Prezes NBP

  Skrzypek musi odejść! Balcerowicz musi zostać! Ten człowiek nie ma wg mnie żadnego doświadczenia, nie jest znany. On powinien do Krajowej Dyrekcji Dróg i Autostrad iśc jak to zauważył jeden z posłów SLD, Piechota chyba. Zdecydowanie jest z nadania politycznego. Boje się o moje oszczędności i PKB. Za stanowiska dla LPRu przeszedł, trwały targi tylko za ile, tak to dla mnie wygląda. Powtórze jeszcze raz Balcerowicz musi zostać!
 6. Prezydenci III RP

  Lech Wałęsa, za tą Solidarność i to, że był największym patriotą z nich. Nie wierze w teorie spiskowe i nie zamierzam z nimi polemizować dla mnie to Wielki Polak. Nie miał nigdy prezencji Kwaśniewskiego, bo to człowiek z ludu, robotnik. To nie zarzut, ale to on rozpoczynał drogę Polski do UE. Drugie miejsce dla Kwaśniewskiego, bo ten się wybił na tym urzędzie. Ostatnie dla obecnego, bo ja mam wątpliwości czy ten urząd sprawuje samodzielnie, czy mu brat sugeruje wszystko.
 7. Elektrowania atomowa w Polsce

  Jestem 11 osobą, która zagłosuje na tak. Skoro jest tak mało przeciwników zbudujmy elektrownię. Tańszy prąd i bardzo ekologiczny. Dobrze, że teraz z Litwinami wspólnie budujemy elektrownię. Jestem za.
 8. Człowiek roku 2006

  Leszek Balcerowicz, za to, że dzięki niemu złotówka była silna jak nigdy i dba o nasze pieniądze. Dla mnie to największy polski ekonomista w historii Polski, albo jeden z największych. Powinien dostać Nobla z ekonomii. Doceniany i znany na zachodzie. Zdecydowanie człowiek roku 2006 w Polsce.
 9. Zagłosowałem na tą koalicje PiS-SO-LPR, ale dla mnie to antykoalicjia. Kolesiostwo i układ. Takie jest moje zdanie.
 10. Juliusz Cezar, za wygranie wojny domowej, a przede wszystkim za to wspaniałe oblężenie Alezji.
 11. Rzym, za wielkich wodzów, za wielkie imperium, za dorobek prawny, dorobek kulturowy, wspaniałe legiony. I to Cesarstwo uwielbiam o nim czytać, Cezarowie i te sprawy, fascynujące.
 12. Moim zdaniem są to Grecy, gdyż to od nich czerpał Rzym. Pozostawili wspaniała kulturę, dorobek prawdy, demokrację. Co prawda Rzym ich zdobył militarnie, ale to Grecy zdobyli ich kulturowo.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.