Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Quiz II Wojna Światowa

Rekomendowane odpowiedzi

mch90   
15. Armia gen. von Zangena?

Nie. Chodzi mi o mały pododdział, zapomniałem sprecyzować, amerykański. Dodam jeszcze, w ramach podpowiedzi, że chodzi o pododdział jednego z pułku 101. DPD.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Dobra mch, prosimy, bo najwyraźniej nikt nie ma zamiaru odpowiada.Mógłbyś zmienic pytanie? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Wiedziałem że o czymś zapomniałem. Początkowo w walki o most w Best zaangażowana była kompania H z 502. PPS podpułkownika Johna H. Michaelisa. A kto był dowódcą tej kompanii? Wiem że w Normandii był nim kapitan Cecil L. Simmons, ale czy był nim także w Holandii, tego nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

No Albinosie, zdążyłeś, bo gdybyś później napisal, byłoby po wszystkim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Wiedziałem że o czymś zapomniałem. Początkowo w walki o most w Best zaangażowana była kompania H z 502. PPS podpułkownika Johna H. Michaelisa. A kto był dowódcą tej kompanii? Wiem że w Normandii był nim kapitan Cecil L. Simmons, ale czy był nim także w Holandii, tego nie wiem.

Jasne, że tak :) Twoja kolej :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Skoro tak to lecimy dalej, coś prostego: podczas przygotowań do Market-Garden część żołnierzy amerykańskich, na wiadomość o tym, gdzie znajduje się cel jaki mają zdobywać, uznała że nazwa tego miejsca brzmi co najmniej złowieszczo. O jaki cel i gdzie się znajdujący chodziło, oraz co było powodem uznania tej nazwy za złowieszczą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Chodziło o jeden z celów 504. PPS płk. Reubena Tuckera czyli o niezwykle ważną przeprawę drogową w mieście Grave, która to nazwa w tłumaczeniu na angielski oznacza grób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Widzę że nie ma chętnych. Einhait Stielau było to 30, 4-osobowych grup dobrze władających językiem angielskim żołnierzy niemieckich. Ich zadaniem było przeniknąć za linie amerykańskie w I fazie uderzenia 6. Armii Pancernej w Ardenach. Przebrani za Amerykanów, posługujący się ich sprzętem mieli wprowadzać zamęt w szeregach amerykańskich, rozpoznać i zająć przeprawy na Mozie itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

W 1945 roku do 82. DPD został przydzielony holenderski oficer, Arie D. Bestebreurtje. W jakim celu przydzielono go do dywizji Gavina, oraz z jakiego powodu właśnie jego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Na razie napiszę, że Holender współpracował już z Gavinem podczas "Market-Garden", przydzielony do jego dywizji 17 września, skakał ze spadochronem z samolotu gen. Gavina. Był on jego kontaktem z podziemiem holenderskim. Na temat jego działalności w 1945 roku nie mam pojęcia, moje www również milczą. :oops: Podejrzewam, że ma to jakiś związek z 21. GA Tippelskircha. :P Hmm, może Holender znał niemieckiego generała?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

U Ryana wyraźnie pisze, iż został on przydzielony do niej na początku '45. Mniejsza o to, odpowiedź błędna. Absolutnie nie o to chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.