Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
historyk 22

Poszukuję literatury - wpływ bitwy stalingradzkiej

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje literatury na temat: "Wpływ bitwy pod Stalingradem na losy II wojny światowej". Chodzi mi głównie o książki informujące o Wpływie Tej Bitwy - gospodarcze , polityczne itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wątpię, czy w ogóle powstała taka literatura, żeby ktokolwiek szerzej rozpatrywał to zagadnienie (w formie jednolitej publikacji), to raczej kwestia do własnej analizy i wnioskowania. No chyba, że w ZSRR albo w Rosji, to już prędzej. Jest b. dobry portal ze sporymi zasobami literatury: Wojennaja Literatura.

Na temat bitwy i wspominającej o niej, publikacji są setki (publikacje-link). Niestety w więszości przypadków niezbędna jest dobra znajomość jęz. rosyjskiego. Chyba, że chce się Tobie wrzucać do translatora, ale wg mnie to mrówcza robota.

Sądzę jednak, że jest całkiem sporo literatury w języku polskim na temat bitwy stalingradzkiej (sam jakąś mam), ofensywy Wehrmachtu, wojny Rzeszy z ZSRR, praktycznie z każdej publikacji coś tam może wynikać. To jednak też sporo roboty...

Zapoznaj się może najpierw dobrze z kampanią 42/43, już będziesz mógł wyciągać wnioski i łatwiej będzie Ci szukać dalszych informacji.

A tak moim zdaniem, to hasło do opracowania jest jakieś takie... Dziwne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A w jakich językach?

W rosyjskim. :-D

(to żart, nie dobijaj :-P)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O znaczeniu politycznym, czy ideowym coś by się znalazło na pewno u J. Förstera, choćby R.G. Rennera "Him und Herz...".

ps - czy ja kogoś tu kiedykolwiek dobiłem?

:(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Choćby Stalingrad A. Beevora. ;) Na dobry początek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć książkę pt: "Stalingrad 1942 : klęska 6. Armii / Peter Antill ; il. Peter Dennis " bo jak dotychczas nie mogę nigdzie znaleźć...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A czy do tych podrozdziałów : 1.Osłabienie sił i spadek morali armii niemieckich pozostałych na terytorium Związku Radzieckiego 2.Przejęcie inicjatywy przez Armię Czerwoną, znajdzie się jakaś literatura może być w języku niemieckim i rosyjskim , najlepiej w polskim ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A czy na temat tych trzech podrozdziałów znajdzie się jakaś literatura ? 3.Ogólny wpływ bitwy pod Stalingradem na losy II wojny światowej

3.1. Obrona miasta tak bardzo ważnego strategiczne dla frontu wschodniego

3.2. Umocnienie pozycji Stalina

3.3. Osłabienie autorytetu Hitlera

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.