Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Volumina.pl

Volumina.pl - reprinty, stare unikatowe książki

Recommended Posts

DSC-1384.jpg

DSC-1392.jpg

Zygmunt Gloger - Geografia historyczna ziem dawnej Polski

reprint

Rok wydania org.: 1900

Ilość stron: 392

Format: 170x240

Oprawa: twarda - do wyboru płócienna lub półskórek

Rok wydania: 2012

Wydawca: Volumina.pl

Cena: 75 pln

do kupienia: Zygmunt Gloger - Geografia historyczna ziem dawnej Polski

Impulsem do napisania Geografii historycznej ziem dawnej Polski był brak dzieła ujmującego kompleksowo to zagadnienie. Jak zaznacza sam autor – ówczesne mapy były niedokładne i często sprzeczne ze sobą. Praca nad książką zajęła 20 lat mozolnych badań i porównywania dokumentów źródłowych, opracowań i monografii. Tekst zawiera ponad 60 niezwykłej urody rycin i zdjęć. Jest to całościowy opis ziem polskich i zmiany ich granic, a także diecezji i ważniejszych zakonów począwszy od dziesiątego wieku. Opisane są tu także ważniejsze plemiona lechickie i zajmowane przez nie terytoria.

Książka dostępna jest w dwóch typach oprawy – kolekcjonerskiej i luksusowej. Obie oprawy są tłoczone i posiadają papierowe wklejki tytułowe. Reprint wydrukowaliśmy na szlachetnym, lekko kremowym papierze objętościowym. Blok posiada kapitałki i wstążeczkę czytelniczą. Całość została zmontowana ręcznie z najwyższą dbałością o detale i wykończenie.

DSC-1379as.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC-0258.jpg

DSC-0288.jpg

DSC-0276.jpg

Brosius, Koch - Szkoła Maszynisty

Oprawa: kolekcjonerska

Strony: 750

Wymiary: 170 x 240 mm

ISBN: 978-83-62905-81-2

Do kupienia w księgarni Volumina.pl

Wśród naszych publikacji zagościł prawdziwy biały kruk. Książka bardzo trudno dostępna, z rzadka pojawiająca się na aukcjach. Szkoła maszynisty. Podręcznik dla urzędników dróg żelaznych i uczniów szkół technicznych. to kompendium wiedzy na temat parowozów. Od budowy poszczególnych części, zasad ich działania, konserwacji po dobre rady przy użytkowaniu kotłów. Jest to niezwykła publikacja, pełna rycin i schematów, "przewodniczy w poznaniu budowy i eksploatacyi dróg żelaznych, nie tylko poczynającym technikom kolejowym, lecz i ogółowi publiczności". W przedmowie tłumacz zaznacza, że do zainteresowania tą publikacją skłonił go sukces, jakim cieszyła się ona na rynku niemieckim. Trudno było znaleźć wydawcę, lecz dzięki wstawiennictwu Mechanika Głównego Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej oraz poparciu inżynierów i mechaników, książkę zgodzili się wydać Gebethner i Wolff. Zreprodukowane wydanie pochodzi z 1879 roku. Co ciekawe, tłumacz pozostawił w nawiasach nazwy poszczególnych części w języku niemieckim i rosyjskim, aby technicy, którzy przywykli do tych języków nie mieli problemów z tłumaczeniem. Reprint tej wspaniałej publikacji zainteresuje wszystkich miłośników kolejnictwa. Wszystkie trzy tomy mają wspólną oprawę introligatorską.

Książka dostępna jest w oprawie kolekcjonerskiej - brązowej skórce z tłoczeniami i papierowymi wklejkami na przedniej okładce oraz grzbiecie. Posiada zadrukowane wyklejki, kapitałkę oraz wstążeczkę czytelniczą. Reprint będzie doskonałym prezentem nie tylko dla kolejarzy, ale i miłośników parowozów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_0407.jpg

DSC-0466.jpg

Konstanty Górski - Historya jazdy polskiej

reprint

Rok wydania org.: 1894

Ilość stron: 372

Format: 170x240

Oprawa: twarda - do wyboru jasnobrązowa skóra lub półskórek

Rok wydania: 2012

Wydawca: Volumina.pl

Cena: 85 pln

do kupienia w księgarni Volumina.pl : Konstanty Górski - Historya jazdy polskiej

Konstanty Górski był jednym z najbardziej uznanych historyków i znawców wojskowości. Można śmiało stwierdzić, że zawdzięczamy mu historię polskiej wojskowości. Swoje prace pisał sumiennie, w oparciu o solidny materiał źródłowy. Aby odświeżyć jego wspaniałe prace - wykonaliśmy reprint Historyi jazdy polskiej. Dzieło to napisał na podstawie aktów urzędowych, rachunków, rejestrów, oficjalnych materiałów drukowanych oraz ręcznych zapisków i korespondencji zgromadzonych w bibliotekach Ossolińskich, Krasińskich i Czartoryskich. Na podstawie zebranego materiału historyk odtwarza dzieje polskiej jazdy z podziałem na epoki. Opisuje szyki bojowe, uzbrojenie, musztrę, ćwiczenia, służbę zdrowia, sposób obozowania, a nawet dietę i pobory żołnierzy. Jest to niezwykłe i wyjątkowo ciekawe dzieło, które z pewnością przyciągnie uwagę każdego miłośnika militariów.

Zapraszamy również na nasz profil FB: www.facebook.com/voluminapl

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_1004.jpg

Maria Ochorowicz - Monatowa - Uniwersalna książka kucharska

reprint

Rok wydania org.: 1926

Ilość stron: 738

Format: 170x240

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2012

Wydawca: Volumina.pl

Cena: 130 pln

do kupienia: Maria Ochorowicz - Monatowa - Uniwersalna książka kucharska

Maria Ochorowicz - Monatowa to ikona polskiej sztuki kulinarnej. Pan Maciej Kuroń mówił o niej jako "o jednej z [...] ulubionych autorek książek kucharskich". Jej monumentalne dzieło - Uniwersalna książka kucharska - to najobszerniejsza książka w naszej kolekcji literatury kulinarnej i swego rodzaju biblia dla kucharzy. Opasłe tomisko zawiera przeszło dwa tysiące dwieście przepisów. Dzieło powstało z myślą o wszystkich gospodyniach, którym na sercu leży dobre i higieniczne żywienie rodziny. Autorka zawarła tu nie tylko dyspozycje posiłków, ale także mnóstwo porad dotyczących zdrowej diety oraz zalecanego odżywiania się przy różnych chorobach. Nowością jest dział poświęcony kuchni jarskiej. Odnajdziemy tu przepisy na bakłażany, dynie, fasole, kalafiory, jarskie gołąbki, kartofle w różnych odsłonach i wiele, wiele innych. Uniwersalna książka kucharska, choć jest reprintem, z powodzeniem zastąpi inne książki kucharskie, gdyż obok bardzo prostych i podstawowych przepisów zawiera również receptury na dania bardziej wyszukane.

DSC_0998.jpg

A teraz o promocjach - akcja „Weekendowe czytanie”. Co tydzień wybierzemy jedną pozycję, której cenę obniżymy o kilkanaście procent. Informację o promocyjnej cenie będziemy rozsyłać raz w tygodniu mailem, więc zachęcamy gorąco do polecenia naszego newslettera swoim znajomym. Promocja jest przeznaczona tylko dla czytelników naszego newslettera.

-> http://www.volumina.pl/newslettter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka naszych najnowszych publikacji

DSC_0058.jpg

Karol Iwanicki - Budownictwo wiejskie

reprint

Rok wydania org.: 1917

Ilość stron: 270

Format: 170x240

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2012

Wydawca: Volumina.pl

Cena: 60 pln

do kupienia: Karol Iwanicki - Budownictwo wiejskie

Karol Iwanicki był w swych czasach uznanym i szanowanym inżynierem. Był projektantem wielu urzędowych gmachów, znawcą stylów architektonicznych. W przededniu odzyskania niepodległości postanowił napisać podręcznik traktujący o budownictwie wiejskim. Książkę opatrzył dedykacją"Odbudowującej się Ojczyźnie - cegiełka do Jej gmachu." Jego przewodnią ideą było stworzenie dzieła uczącego oszczędnego, łatwego i prawidłowego wznoszenia zabudowań wiejskich. Autor szczegółowo omawia tu materiały budowlane - ich wady i zalety, zasady wznoszenia budynków od fundamentów, przez ściany, piece, wentylację, po dachy. Obszerny rozdział poświęcono rozplanowaniu dworu wiejskiego i zabudowań dworskich. W swym dziele zamieszcza także tablice z wszelkimi potrzebnymi wyliczeniami, miarami i wagami przydatnymi budowniczym. Czcionka i pisownia oryginalna.

DSC_0044.jpg

Jan Sas Zubrzycki - Cieślictwo polskie

reprint

Rok wydania org.: 1930

Ilość stron: 214

Format: 170x240

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2012

Wydawca: Volumina.pl

Cena: 80 pln

do kupienia: Jan Sas Zubrzycki - Cieślictwo polskie

Cieślictwo polskie jest uzupełnieniem Polskiego budownictwa drewnianego. Tu autor skupia się jednak na detalach architektury i ich specyfice. Zauważa odrębność słowiańskiego stylu, którego korzeni upatruje w czerpaniu duchowego natchnienia z natury. Polski cieśla nie czerpie pomysłów z modnych wzorców i matematycznych wykresów, ale z głębi serca. Reprint okraszony jest dziesiątkami rycin ukazujących w najdrobniejszych detalach to, co dziesiątki lat temu, przy użyciu jedynie prostych narzędzi, potrafili stworzyć nasi rodzimi rzemieślnicy. Aby książka nie utraciła swego pierwotnego uroku - zachowaliśmy pisownię i czcionkę oryginału.

DSC_0217.jpg

Władysław Matlakowski - Budownictwo ludowe na Podhalu

reprint

Rok wydania org.: 1892

Ilość stron: 100

Format: 170x240

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2012

Wydawca: Volumina.pl

Cena: 50 pln

do kupienia: Władysław Matlakowski - Budownictwo ludowe na Podhalu

Władysław Matlakowski z wykształcenia był lekarzem. Poświęcony swej pracy, nie zważając na własne zdrowie, opublikował ponad sto prac z zakresu medycyny. Przemęczony organizm miał obniżony próg odporności. Matlakowski zachorował na gruźlicę. Dla podratowania zdrowia postanowił zmienić klimat i wyjechał do Zakopanego. Tam rozpoczęła się jego wielka fascynacja kulturą zakopiańską. Naukowe zacięcie skłoniło go do napisania pracy poświęconej budownictwu podhalańskiemu, z ujęciem jego piękna oraz odrębności. Już pod koniec XIX wieku autor zauważył, że podhalańska kultura, w tym gwara, ulegają zanikowi, a młodzi ludzie nie są zainteresowani podtrzymywaniem tradycji i specyfiki języka. Stąd, na końcu publikacji umieszczony jest mały słowniczek, tyczący się budownictwa. Z wielkim pietyzmem Matlakowski opisuje najpierw sposób budowania wsi, jej organizacji przestrzennej. Przechodzi potem do domostw, sposobów budowy chałup, rozplanowania pomieszczeń, aby finalnie zagłębić się w szczegóły techniczne, jak choćby sposób ciosania łącznia belek, czy krycia dachu.

DSC_1111.jpg

Piotr Paweł Pawlicki - Droga Żelazna Warszawsko-Wiedeńska

reprint

Rok wydania org.: 1897

Ilość stron: 116

Format: 170x240

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2012

Wydawca: Volumina.pl

Cena: 50 pln

do kupienia: Piotr Paweł Pawlicki - Droga Żelazna Warszawsko-Wiedeńska

Droga żelazna warszawsko - wiedeńska autorstwa Piotra Pawlickiego jest pracą napisaną z okazji pięćdziesięciolecia powstania tego szlaku kolejowego. Autor opisuje historię kolejnictwa, maszyny parowej i telegrafu, aby utrwalić w pamięci czytelników nazwiska, którym zawdzięczamy techniczną rewolucję. Ten mający niecałe trzysta trzydzieści kilometrów trakt był pierwszą żelazną drogą Królestwa Polskiego. Miał on ówcześnie ogromne znaczenie gospodarcze. Autor szczegółowo opisuje tu historię jej budowy, koszt, tabor oraz dochody, jakie przynosiła w ciągu swojego istnienia, wydatki poniesione na jej budowę i wyposażenie, zarządców i wiele innych.

Przypominamy o promocjach - akcja "Weekendowe czytanie". Co tydzień wybierzemy jedną pozycję, której cenę obniżymy o kilkanaście procent. Informację o promocyjnej cenie będziemy rozsyłać raz w tygodniu e-mailem, więc zachęcamy gorąco do polecenia naszego newslettera swoim znajomym. Promocja jest przeznaczona tylko dla czytelników naszego newslettera.

-> http://www.volumina.pl/newslettter

-> http://www.facebook.com/voluminapl

Share this post


Link to post
Share on other sites
widiowy7   

Czy można się dowiedzieć o nakłady i introligatornię.

Takie małe zboczenie zawodowe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@widiowy7

introligatornia własna - książki montowane są ręcznie.

DSC_0130.JPG

Władysław Matlakowski - Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu

reprint

Rok wydania org.: 1901

Ilość stron: 422

Format: 170x240

Oprawa: twarda - półskórek

Rok wydania: 2012

Wydawca: Volumina.pl

Cena: 85 pln

Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu to książka wyjątkowa nie tylko ze względu na zawartość merytoryczną, ale i historię swojego powstania. Matlakowski, który był z wykształcenia lekarzem, a kulturologiem z zamiłowania i nieco z przypadku, napisał wcześniej pracę poświęconą budownictwu ludowemu. Postanowił zagłębić się jednak w szczegóły zdobienia stroju i przedmiotów codziennego użytku. Liczne ilustracje i tablice odrysowywał sam lub przy pomocy Stanisława Witkiewicza. Gotową pracę ukończył tuż przed śmiercią i choć znalazł poparcie i chętnych promotorów, to ciągły brak funduszy uniemożliwiał publikację. Już praktycznie na łożu śmierci poprosił swojego przyjaciela – doktora Józefa Peszke o dopilnowanie wydania tego dzieła. Mimo wielu trudności książka ukazała się drukiem, a Peszke opatrzył ją obszernym wstępem poświęconym postaci autora. Sam Matlakowski Stworzył dzieło niesamowite, mimo, że nie jest ono ogromnej objętości, to mieści w sobie bardzo bogaty materiał, szczegółowe opisy przedmiotów, ich zdobień, zastosowania, a także, co stanowi o wyjątkowości tego opracowania, bardzo starannie zebrany materiał leksykalny. Matlakowski ubolewał nad zanikiem gwary ludowej stąd podając nazwy poszczególnych przedmiotów zapisuje je w oryginalnej wymowie, często, dla dopełnienia dzieła, w kilku wariantach. To właśnie, w połączeniu z ilustracjami wybitnego artysty - Witkiewicza skłoniło nas do wykonania reprintu Zdobienia i sprzętu..., co udało się dzięki uprzejmości Biblioteki Głównej PW.

Uroku tej publikacji dodaje oprawa. Wykonaliśmy kopię przepięknej, ręcznie malowanej okładki, w której znajdował się oryginał książki. Wydrukowaliśmy ją na fakturowanym papierze i opatrzyliśmy kapitałkami, wstążeczką oraz grzbietem z wysokogatunkowej ekoskóry.

rabat_start.jpg

Załóż konto na WWW.VOLUMINA.PL już dziś i odbierz kod rabatowy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC-1310.jpg

DSC-1293.jpg

Wincentyna Zawadzka - Kucharka litewska

reprint

Rok wydania org.: 1913

Ilość stron: 582

Format: 170x240

Oprawa: twarda - eco skórka, przetłoczenia i przebarwienia

Wydawca: Volumina.pl

Cena: 98 pln

Przedstawiamy Państwu reprint znanej i wielokrotnie wznawianej Kucharki litewskiej. Po raz pierwszy ukazała się ona w 1854 roku. Nasz reprint jest wierną kopią jedenastego wydania Kucharki... z 1913 roku. Książka ta jest nie tylko zbiorem przepisów kulinarnych, ale również namacalnym świadectwem swoich czasów. Możemy dowiedzieć się z niej, co jadało się w ówczesnych dworach szlacheckich, jakie potrawy podawane były na przyjęciach i balach. I choć dzisiaj trudno wyobrazić sobie zupę pomidorową gotowaną na czterech funtach mięsa wołowego (ok. 4 kilogramy), to przepisy w niej zawarte niewątpliwie okażą się inspiracją dla niejednej współczesnej kucharki. Zawierają one proste i naturalne składniki oraz porady dotyczące prowadzenia kuchni. Pozycja ta zainteresuje także filologów i historyków, jako źródło oryginalnego języka i wiedzy o ówczesnej diecie. Przepisy w niej zawarte opisane zostały we wstępie, jako zdrowe, smaczne i oszczędne. Jakże zmienił się nasz pogląd na zdrową kuchnię od tamtych czasów... Oddajemy w Państwa ręce książkę, którą posługiwały się nasze prababki, w niezmienionej formie, bez korekty języka, aby umożliwić Państwu kulinarną podróż w przeszłość do czasów szampionów, legumin i melszpejzów.

Jej wyjątkowa oprawa, wykonana ręcznie z importowanej ekologicznej skórki, tłoczenia, złote kapitałki oraz elegancka wstążeczka ecru sprawią, że będzie to wspaniały prezent dla amatorów gotowania i zawodowych kucharzy, a także piękna ozdoba domowej biblioteczki. Reprint ma 582 strony i został wydrukowany na objętościowym, kremowym papierze, który przypomina ówcześnie stosowane papiery drukarskie. Całość została wykonana tak, aby zaspokoić gust najbardziej wymagających klientów.

424dab91a546c8ef2801b558b66ace20.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_4661.jpg

E. Vogel - Podręcznik fotografii praktycznej - przewodnik dla amatorów i zawodowców

reprint

Rok wydania org.: 1905

Ilość stron: 304

Format: 170x240

Oprawa: twarda - półskórek

Rok wydania: 2013

Wydawca: Volumina.pl

Cena: 80 pln

do kupienia: Podręcznik fotografii praktycznej - przewodnik dla amatorów i zawodowców

Podręcznik fotografii praktycznej Vogla cieszył się w swoim czasie ogromnym powodzeniem. Doczekał się czternastu reedycji, wielu uzupełnień i tłumaczeń. Był to przewodnik objaśniający wszystkie sposoby używane w fotografii. Treść wzbogaca ponad sto rycin i fotografii szczegółowo pokazujących podstawy tej sztuki, najważniejsze ówcześnie stosowane techniki i najczęstsze błędy. Podaje zasady optyki oraz obchodzenia się ze starymi aparatami, ustawiania kompozycji itd. Z pewnością będzie to gratka nie tylko dla każdego bibliofila, ale i miłośnika robienia zdjęć.

Książka jest oprawiona w eleganckie, twarde okładki z papierową oklejką i jasnobrązowym grzbietem z wysokiej jakości eko skóry. Dodatkowo reprint posiada dopasowane kolorystycznie kapitałki i wstążeczkę czytelniczą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.