Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Dkunz

Mundur z Okresu międzywojennego

Rekomendowane odpowiedzi

Dkunz   

Witam wszystkich :)

Znalazłem stare zdjęcia Dziadka, w mundurze czy jest możliwość rozpoznania w jakim był wojsku i jaki mial stopien , Jakie miał odznaczenia ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Witam wszystkich :)

Znalazłem stare zdjęcia Dziadka, w mundurze czy jest możliwość rozpoznania w jakim był wojsku i jaki mial stopien , Jakie miał odznaczenia ?

Możliwość istnieje zawsze, ale żeby zaistniała, może wato by było przedstawić zdjęcie w/w przodka ? :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Skoro jest to zdjęcie Dziadka (pisanego z wielkiej litery) to się to da ustalić i bez zdjęcia. :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dkunz   

Jak by mógł określić zdjęcie jest z przed wojny ? czy po wojnie zrobione ?

Skoro jest to zdjęcie Dziadka (pisanego z wielkiej litery) to się to da ustalić i bez zdjęcia. :thumbup:

Napewno :P

Mam zamiar napisać jakąś krótką opowieść o nim :P życiorys można powiedzieć :P bo za kolejne 10 lat to już nie będę miał kogo wypytać o to jak było kiedyś . Chodzi mi tu o starsze osoby :)

post-8521-0-64760900-1325075136_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na większych specjalistów w materii mundurowej, ale na pierwszy rzut oka "po mojemu":

1) zdjęcie przedwojenne,

2) mundur sprzed reformy mundurowej 1936 r., a dokładnie z okresu przed wprowadzeniem nowej, usztywnionej rogatywki garnizonowej (rozkazem gen. T. Kasprzyckiego z września 1935 r.),

3) można zidentyfikować pułk po odznace pułkowej, niestety jest ona - nawet po powiększeniu - słabo widoczna, jeżeli w "w realu" widzisz ją wyraźniej, to napisz, jaki symbol i w jakim kształcie jest na krzyżu odznaki. (Raczej będzie to ułan, szwoleżer lub strzelec konny, ale pewny nie jestem),

4) stopień - raczej szeregowy (czy szeregowiec według dawniejszego nazewnictwa, ewentualnie ułan, strzelec konny itp.), jeżeli coś jest na naramienniku, to numer pułku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Szabla pruska 1896. Na prawej piersi odznaki strzelecka i Państwowa Odznaka Sportowa ( ta ze stylizowanym orzełkiem)nadawana od roku 1931.

Sugerowana jednostka; kawaleria. Warto rozczytać odznakę pułkową tą w formie krzyża.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dkunz   

Dzięki za pomoc

Wiec mój dziadek urodził się 1912r a w 1930 r zaciagniety do wojska ( dwuletnie służba obowiazkowa ze wzgledu na ukocnczony wiek 21 lat lub 18 ?)

Wyraźniejsze zdjęcię mogę podesłać na mejla :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.