Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
3331

Maat a inne mity i zagłada bogów i ludzi

Recommended Posts

3331   

Czy Maat naprawdę była bardzo ważna? Czytałem, że gdy Maat odejdzie, to zostanie zniszczone wszystko z wyjątkiem Atuma i Ozyrysa.

http://www.religie.424.pl/maat,1856,article.html

Czy to może była tylko jedna z wersji. Czy to może tylko wersja z Heliopolis? W Memfis czczono Ptaha jako wieczne bóstwo, stwórcę Atuma i wszystkiego, który nie miał nic wspólnego z Maat. Może był jej odpowiednikiem? Podobne przykłady to Amon z Teb i inni wielcy bogowie. Co się stanie z innymi bogami i ludźmi wedługd innych mitów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vapnatak   

Jak w każdym państwie, musiał być ład, porządek i równowaga. Dotyczyło to wszelkich aspektów, od wylewów Nilu i zbierania plonów, po rządzenie krajem i toczenie wojen. Czy teraz masz wątpliwości, że Maat była dla starożytnych Egipcjan tak ważnym bóstwem?

vapnatak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.