Jump to content

3331

Użytkownicy
 • Content count

  31
 • Joined

 • Last visited

About 3331

 • Rank
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Czy mogliby pokonać Greków

  A może Cyrus Wielki podbił bt Greków. To nepwno.
 2. Czy mogliby pokonać Greków

  Ale Partowie pokoanli Seleucydów, którzy stosowali flangę i inne greckie formacje. Mówię, lepsi Persowie. Przyjrzyjcie się tym, że Partowie pokonali Selucydów i wygrali bitwę Carrhae 53 p.n.e.. Ja powiem tak, persowie mogli mieć konnych łuczników, ale jakby mieli ich dużo, dużo więcej i tą ciężką kawalerię, to zastawijąc pułapki zmasakrowaliby Greków. A sasaidzi zadawali ciężkie ciosy Bizancjium i omal nie zdobyli Konstantynopola.
 3. Jak myślicie, czy jeśli Grekom lub Macedończykom albo nawet Aleksandrowi Wielkiemu przyszło walczyć z Persami, ale nie tymi pod panowaniem dynastii Achemenidów, tylko tymi pod paniowanie Partów lub Sasanidów to by przegrali. Na kogo stawiać? Ja na Persów. Gdyby Achemenidzi tak jak Partowie i Sasanidzi mieli konnych łuczników i katafraktów to pokonaliby hoplitów i falangitów.
 4. Czy Maat naprawdę była bardzo ważna? Czytałem, że gdy Maat odejdzie, to zostanie zniszczone wszystko z wyjątkiem Atuma i Ozyrysa. http://www.religie.424.pl/maat,1856,article.html Czy to może była tylko jedna z wersji. Czy to może tylko wersja z Heliopolis? W Memfis czczono Ptaha jako wieczne bóstwo, stwórcę Atuma i wszystkiego, który nie miał nic wspólnego z Maat. Może był jej odpowiednikiem? Podobne przykłady to Amon z Teb i inni wielcy bogowie. Co się stanie z innymi bogami i ludźmi wedługd innych mitów.
 5. Egipt stanowczo. Miał najciekawsze wierzenia, ciekawe budowle, byli wybitni faronowie. Istniał ok.3 tys. lat. Na drugim miejscu dałbym cywilizacje Mezopotamii takie jak Sumer, Asyria i Babilon.
 6. Bogowie egipscy mnie osobiście się bardziej podobają ,są lepsi od greckich. Wedługd mnie jest większe prawdopodobieństwo, że egipscy żyli ok. IV tysiąclecia p.n.e. (oczywiście yo też może być fikcja, ja w to w 100 procentach nie wierze), a greccy są zmyśleni. Poza tym religia staroegipska jest zbliżona do chrześcijaństwa np: egipcjanie mieli anch, chrześcijanie Krzyż, Izyda była podobna do Maryji a Horus do Jezusa oraz Ozyrys zmarchwywstał jak Jezus i w egipcie zmarły stawał przed sądem Ozyrysa, a chrześcijanin stawiał się na sąd ostateczny. Uwględnijcie ten fakt w dalszych dyskusjach, ale nie chce dawać początku nowemu tematowi w tym temacie. Nie odpowiadajcie.
 7. Wiem, ze podczas sądu Ozyrysa, gdy zmarłego serce było cięższe od pióra Maat to rzucano je bestii na pożarcie, a jak serce było równe piórze to zmarły szedł do raju. A co było, jak serce było lekksze od pióra?
 8. Zapraszam do dyskusji na temat książki Legiony Cezara Stephana Dando Collins.
 9. Nauka

  Znam pewną osobę, która chciałaby się dobrze uczyć, ale jej się nie chce. Jak może się ona natchnąć do nauki.
 10. Czy znacie jakieś filmy historyczne o starożytności oparte na faktach,przede wszystkim o wojnach i polityce.
 11. Czy opłaca się kupić książkę Wojny markomańskie 162-185 n.e. Marka Ołędzkiego. Jaka ona jest? Czy jest dostępna w formie pdf? Jeszcze napiszcie mi, jaki zakres chronologiczny (od którego do którego roku) obejmuje książka.
 12. Osprey Publishing pl

  Czy znacie jakieś książki osprey publishing po polsku, oprócz wielkich bitew historii, które polecam, zwłaszcza te o starożytności.
 13. Czy opłaca się kupić książkę Alezja 52 p.n.e. Tomasza Romanowskiego. Czy możecie mi o niej opowiedzieć.
 14. Silny cios

  Mam pytanie, w przeszłosci byłem bity w szkole, teraz zacząłem ćwiczyć m.in. na worku bokserskim, hantlach, robię przysiady, brzuszki, pompki itp. Jednak chce znaleźć sposób, żebym zadawał silnego ciosa, wyrobił sobie pięść. Mieć silnego nadgarstka. Jakie ćwiczenia?
 15. Chwała Rzymowi

  Kogo chwalicie? Oto mój opis: Chwała Tyberiuszowi Grakchusowi, Gajuszowi Grakchusowie, Gajuszowie Mariuszowi, Suli, Pompejuszowi, Markowi Krassusowi, Juliuszowi Cezarowi, Markowi Antoniuszowi, Oktawianowi Augustowi,Tyberiuszowi, Klaudiuszowi, Wespazjanowi, Tytusowi, Trajanowi i Konstantynie Wielkiemu.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.