Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Narya

"Kulisy katastrofy powstania warszawskiego" - oceny, komentarze, refleksje

Recommended Posts

Narya   

Na stronie http://powstanie.pl/ można za darmo przeczytać sobie e-booka pt. "Kulisy Katastrofy Powstania Warszawskiego 1944", oprac. Jan Sidorowicz, Nowy Jork 2009.

Nie jestem specjalistą od zagadnień związanych z historią powstania warszawskiego '44, stąd pytam się Was o jakieś oceny, komentarze czy refleksje dotyczące treści tej książki.

Z góry serdecznie dziękuję za Wasze głosy o tej książce czy jest bardzo wartościowa, czy też zupełnie nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gnome   

Na razie jestem po dwóch pierwszych artykułach. Zapowiada się ciekawa lektura, ale jako że nie jestem znawcą tej tematyki, to trudno mi się wypowiedzieć jednoznacznie o jej wartości merytorycznej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narya   

No właśnie Gnome, ja też nie jestem znawcą tematyki tak, jak ty, stąd też ten temat do znawców tematu. Dodam, że jak się wczytałem, to również stwierdzam, że to jest interesująca lektura.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wolf   

Pozycja wartosciowa na tle niemal powszechnego braku dyskusji o sensie i cenie PW powszechnego "lukrowania "itd.Ja sam dowiedziałem się z niej rzeczy której przez lata nie skojarzyłem-że wiele ze zrzutowisk podawanych przez KG AK w depeszach do Londynu było cały czas w rękach niemieckich tzn wzywano do dokonywania zrzutów na pozycje niemieckie.

Jest to zbiór publicystyki wydany nakładem b.powstańca(J.Kurdwanowskiego).

Niemniej same artykuły zawierają i nieco błędów. Błędem jest np podana w artykule p.Solaka(który nb.czesciowo splagiatował L.Miller pomijając tylko kawałek o konieczności wyrżniecia PPR ) informacja że 6 generałów AK dostało awanse generalskie za PW gdy w istocie awans generalski za PW dostał tylko "Monter".Błędna jest np szereg cyfr podanych przez Sidorowicza.Błędne info o czołgu jakoby zepsutym przez powstańca podane przez Wieczorkiewicza.

Edited by Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.