Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory Samorządowe 2006

Czy weźmiesz udział w dzisiejszych wyborach?  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tak
      9
    • Nie
      0
    • Nie jestem uprawniony
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Tomek91   

Czyli Jarpen jesteś za Rokitą czy pozostajesz wierny Tuskowi ????

Marcinkiewicz od początku ( przynajmniej tak wyglądało ) chciał koalicji z PO . Teraz może ( ale już prędzej powróci do rządu ) stworzyć nową partię . Co ciekawe na pytanie jak zareagował by pan na Jana Rokitę w rządzie A.Lepper i R.Giertych nie powiedzieli , że to sf tylko odpowiadali rzeczowo . Więc jakaś propozycja musiała być !!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, aby Rokita został w PO, ale nie może być partia w partii, nejlepsza byłaby wymiana Rokita za Marcinkiewicza. Ponadto taki krytyk rządy PiSu miałby zostać ministrem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
Ponadto taki krytyk rządy PiSu miałby zostać ministrem?

Jarpen mnie już nic nie zdziwi . Nawet koalicja Pis-SLD . Kto ponad półtora roku temu myślał , że będzie taka scena polityczna jaka jest .

Ale co ciekawe Rokicie proponują nowe ministerstwo Administracji - jak dobrze pamiętam taką funkcję miał mieć w koalicji PO-PiS . To troszkę zastanawiające . Czyżby Roki próbował przejść do PiSu z taką ilością głosów aby była większość ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

W naszym kraju powszechnie za geniusza strategicznego uznaje się Jarosława Kaczyńskiego, jednak ja ten tytuł bardziej nadałbym Donaldowi Tuskowi. Kiedyś w Po było trzech tenorów

Tusk, Olechowski, Płażyński, wydawało się że Tusk jest w tym triumwiracie najsłabszy, jednak to on wykosił 2 pozostałych a nie oni jego, potem nastał czas drugiego triumwiratu Tusk, Gilowska, Rokita, Zyta została wycięta z błahego(jak na polskie warunki) powodu, konserwatyści Rokity zostali wycięci z prezydium partii i z list do Sejmu, gdyby Rokita odszedł teraz z Po to nie miałby kogo za sobą pociągnąć. Wszyscy od kilku lat wieszczą że PO się rozpadnie, jednak PO się trzyma i rozrasta dziś już wiemy że będzie rządziła w 12 a może nawet 13 sejmikach. Odejście Rokity z PO i założenie przez niego własnej partii będzie neutralne dla PO(odejdzie część inteligencji konserwatywnej, za to PO bez roki stanie się bardziej ,,strawna'' dla wyborców centrolewicowych) za to dla Pis-u będzie to katastrofa. Rokita(ewentualnie z Marcinkiewiczem) przecięgnie na swoją stronę resztki inteligencji i miejskiego elektoratu, pis wciąż będzie silny, ale jego siła będzie taka jak dwa lata temu Samoobrony(miała wtedy ponad 25% w sondażach) jednak był to elektorat wiejski z niezbyt wysokim poziomem wykształcenia, wtedy PiS się zlepperyzuje co będzie korzystne dla PO. PO wygrywając wybory w 2009 zadomowi się na długo w rządzie ponieważ wbrew temu na co teraz liczą Braciszkowie społeczeństwo(ogólnie nie tylko rolnicy) odczuje pomoc unijną dopiero koło 201011 roku. O Platformę sięnie martwcie Tusk wie co robi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
O Platformę sięnie martwcie Tusk wie co robi.
W4w wyciąga poprawne wnioski. Tusk to chyba najprzebieglejszy polityk w tym kraju. Kiedy tylko jego pozycja jako najważniejszego w partii była zagrożona, nagle przeciwnicy coś przeskrobali, poróżnili się Tusk umiejętnie się ich pozbywał, zachowując jednak "czyste ręce". Naprawdę genialny strateg. Przypomina trochę J. Stalina (zachowując oczywiście proporcje i ograniczając się jedynie do aspektów polityki wewnątrzpartyjnej) też się nie wyróżniał, nie był jakąś wyrazistą postacią, jednak swoich przeciwników wyeliminował dosyć skutecznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   
O Platformę się nie martwcie Tusk wie co robi.

Pana Tuska uważam za wielkie zero polskiej polityki, człowieka o wielkich marzeniach, który nigdy ich nie osiągnie. Fakt, że mając w ręku tyle atutów przegrał z Kaczyńskim... należało mu się. Sam głosowałem raczej przeciw Tuskowi niż na Kaczora.

Przegrana w Łodzi i Poznaniu trochę boli ale ogólnie PO wygrało te wybory .

Nie wiem skąd Jesteś Tomku, ale ja mam odmienne zdanie. Słyszałem co nieco o Kwiatkowskim, o tym co robił w Zgierzu, i z czystym sumieniem zagłosowałem na Kropę. W drugiej turze powstrzymałem się tylko ze względu na to, że Kwiatkowskiego poparł jeden z niewielu polityków których cenię, najlepszy polski premier po '89 - Buzek.

Nazaa - Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze PO ma na prawdę fajny program itp... ale kandydata na prezydenta wybrali fatalnego... a co by nie mówić o Kropie - Philips, Gilette, Dell... te nazwy tłumaczą dlaczego dostał ode mnie w pierwszej turze votum zaufania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Pana Tuska uważam za wielkie zero polskiej polityki, człowieka o wielkich marzeniach, który nigdy ich nie osiągnie. Fakt, że mając w ręku tyle atutów przegrał z Kaczyńskim... należało mu się. Sam głosowałem raczej przeciw Tuskowi niż na Kaczora.

Intersuję się polityką europejską i mogę cię zapewnić że w całej Europie nie ma partii liberalnej(bo teraz PO się zliberalizowała) o poparciu rzędu 30%. Tusk był marszałkiem Sejmu. ilu ludzi może się tym pochwalić? Ciagle pisze się o tych atutach PO,a moim zdaniem wszystkie atuty posiadał PiS sądzę że wielu ludzi w Polsce chciało koalicji POPIS, było więc pewne że zagłosują na którąś z tych partii, PO z racji tego że jest partią centrowo-prawicową nie mogła wymyślać aż tak populistycznych reklamówek jak PIS. Zauważ że sondaże przedwyborcze dawały zwycięstwo PO jednak PO przegrało bo było zbyt mało wyraziste. Brak wyrazistości PO to nie wina Tuska, kto jeszcze rok temu mógł przewidzieć że PIS głoszący hasła odnowy moralnej zwiążę się z dwoma najbardziej skompromitowanymi ugrupowaniami na polskiej scenie politycznej?

Nie wiem skąd Jesteś Tomku, ale ja mam odmienne zdanie. Słyszałem co nieco o Kwiatkowskim, o tym co robił w Zgierzu, i z czystym sumieniem zagłosowałem na Kropę. W drugiej turze powstrzymałem się tylko ze względu na to, że Kwiatkowskiego poparł jeden z niewielu polityków których cenię, najlepszy polski premier po '89 - Buzek.

Nazaa - Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze PO ma na prawdę fajny program itp... ale kandydata na prezydenta wybrali fatalnego... a co by nie mówić o Kropie - Philips, Gilette, Dell... te nazwy tłumaczą dlaczego dostał ode mnie w pierwszej turze votum zaufania.

Twierdzenie że ściągnięcie inwestorów zagranicznych do Łodzi to zasługa Kropiwnickiego jest tak absurdlane jak twierdzenie że to dzięki Lechowi Kaczyńskiemu nasza gospodarka dobrze się rozwija.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   
Brak wyrazistości PO to nie wina Tuska, kto jeszcze rok temu mógł przewidzieć że PIS głoszący hasła odnowy moralnej zwiążę się z dwoma najbardziej skompromitowanymi ugrupowaniami na polskiej scenie politycznej?

A czyją, jak nie liderów, winą jest obraz partii? Poza tym w wypadku pana Tuska powinniśmy mówić o "wyrhazistości":P

Twierdzenie że ściągnięcie inwestorów zagranicznych do Łodzi to zasługa Kropiwnickiego jest tak absurdlane jak twierdzenie że to dzięki Lechowi Kaczyńskiemu nasza gospodarka dobrze się rozwija.

Bzdury pleciecie, towarzyszu.

Raz - Prezydent miasta ma o wiele większy wpływ na sprowadzanie inwestorów niż prezydent państwa na gospodarkę.

Dwa - Kropa rządził już pełną kadencję, a Lech Kaczyński zaczął dopiero swoją misję.

Kropiwnickiego można ocenić na podstawie sukcesów jego administracji, a takimi była proinwestycyjna polityka władz miasta.

Kolega chyba nie przeczy, że ci inwestorzy pojawili się w łodzi za prezydentury Kropiwnickiego? Własnie. Więc nie wiem czemu nie można tego poczytywać mu jako zasługę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
A czyją, jak nie liderów, winą jest obraz partii? Poza tym w wypadku pana Tuska powinniśmy mówić o "wyrhazistości":P

Powtarzam Tusk jako polityk centrowy nie może być nadzbyt wyrazisty. Obraz partii zależy od tego jak odbierają go wyborcy, PIS udało się zrobić ze słowa liberał obelgę to że PO nie miało równie dobrych reklamówek to wina agencji reklamowych, nie obwinisz chyba Tuska za to że miał słabe reklamy.

Bzdury pleciecie, towarzyszu.

Przykro mi to mówić, ale widzę że kolega nie ma zielonego pojęcia o sposobie załatwiania inwestycji. Kolega zapewne wie że ostatni SLD-owski(czy jak wolisz komunistyczny premier) Marek Belka jest łodzianinem i to on osobiście wsparł pomysł umiejscowienia inwestycji Della w Łodzi, gdyby nie jego pomoc to Dell miał swoją fabrykę umieścić gdzie indziej. Ściąganiem inwestorów zajmuje się Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych a wsparciem finansowym rząd, rząd też tworzy specjalne strefy ekonomiczne( nie wiem ale w Łodzi chyba jest taka strefa). Zasługą Kropy jest to że nie olał inwestora, zasługi prezydenta polegają na tym że czegoś nie zepsuje. Proinwestycyjną politykę prowadzą wszystkie większe miasta. Zaletą Kropy jest to że jego marginalna dziś partyjka(ZCHN) nie ma ludzi do obsadzania i dlatego jego administracja jest fachowa.

Prezydent Polski ma mizerny wpływ na decyzję czy ktoś u nas zainwestuje czy nie. Ale dla inwestora ważny jest klimat inwestycji, Niemcy czy Rosjanie nie mogą powiedzieć że prezydent jest przychylny ich narodom. W Polsce obecnie mamy nadwyżkę mięsa, jeśli nie eksportujemy ich do Niemiec czy dalej na Zachód gdzie to mięso jest droższe to tym bardziej nie uda nam się wyeksportować do Rosji gdzie mięso jest tanie. Jeśli dla sprawy marginalnej kłócimy się z Rosją, to nie dziwmy się później że Rosjanie podwyższają nasze rachunki za gaz. W moim mieście jest drugi importer gazu w Polsce, podwyżka o kilkanaście procent może doprowadzić do upadku firmy i bezrobocia kilku tysięcy w firmie i kilku tysięcy w innych spółkach, od cen gazu zalezy los mojego miasta, jak Kaczyński ostro wkurzy Rosję to moje miasto w całości wyniesie się do Anglii albo gdzie się da.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kto jeszcze rok temu mógł przewidzieć że PIS głoszący hasła odnowy moralnej zwiążę się z dwoma najbardziej skompromitowanymi ugrupowaniami na polskiej scenie politycznej?

Np. Pan Donald Tusk :P Niby dlaczego nie ma koalicji POPIS ? Nie wierzę żeby była to wina tylko i wyłącznie PISu. A teraz kiedy Kaczyński kompromituje się rządami z Lepperem i Giertychem to kto na tym zyskuje :P ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
p. Pan Donald Tusk :P Niby dlaczego nie ma koalicji POPIS ? Nie wierzę żeby była to wina tylko i wyłącznie PISu. A teraz kiedy Kaczyński kompromituje się rządami z Lepperem i Giertychem to kto na tym zyskuje :P ?

Być może masz rację, ja sądzę że Tusk do końca to znaczy do wyborów uważał POPIS za pewnik, dopiero gdzieś koło grudnia zdał sobie sprawę że POPIS nie powstanie i wtedy miał wybór przeczekać 4 lata pozwolić że PIS się skompromituje albo wejść w układy z PISem i ryzykować że jeśli w Polsce będzie się źle działo to PIS zażąda nowych wyborów a za niepowodzenia zostaną obarczeni liberałowie. Bez wątpienia upadek idei POPIS to nie tylko wina PIS-u bo ambitni politycy PO nie chcieli się zgodzić na zbyt duże wpływy w wspólnym rządzie PIs-s

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   
Zasługą Kropy jest to że nie olał inwestora, zasługi prezydenta polegają na tym że czegoś nie zepsuje. Proinwestycyjną politykę prowadzą wszystkie większe miasta. Zaletą Kropy jest to że jego marginalna dziś partyjka(ZCHN) nie ma ludzi do obsadzania i dlatego jego administracja jest fachowa.

Oj, chyba nie wiesz jak trudno zadowolić inwestora zagranicznego... Kropa nie zarządzał tym miastem źle, nie obchodzi mnie to, czy jego administracja jest fachowa bo on tak chce, czy dlatego, że ma małą partię (zresztą nie ZChN, tylko jakąś własną inicjatywę). Na pewno nie chciałem na prezydenta karierowicza z PO. W dodatku ze Zgierza.

gdyby nie jego pomoc to Dell miał swoją fabrykę umieścić gdzie indziej. Ściąganiem inwestorów zajmuje się Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych a wsparciem finansowym rząd, rząd też tworzy specjalne strefy ekonomiczne( nie wiem ale w Łodzi chyba jest taka strefa).

Nie przeceniałbym wpływu premiera Belki. Inwestorzy inwestują tam gdzie mają stworzone warunki ŁSE takie warunki im za administracji Kropy zapewniła. I tyle. I Dell jest tylko jedną z 3 czy 4 takich inwestycji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Oj, chyba nie wiesz jak trudno zadowolić inwestora zagranicznego... Kropa nie zarządzał tym miastem źle, nie obchodzi mnie to, czy jego administracja jest fachowa bo on tak chce, czy dlatego, że ma małą partię (zresztą nie ZChN, tylko jakąś własną inicjatywę). Na pewno nie chciałem na prezydenta karierowicza z PO. W dodatku ze Zgierza.

No cóż w internecie pisze że Kropa był szefem ZCHN do czerwca 2006, czyli prawie całą pierwszą kadencję. Kropa również nie jest z Łodzi tylko z Częstochowy(to dziwne że blisko milionowe miasto nie może wystawić kandydata w nim urodzonego). Może i Kwiatkowski to karierowicz, ale skro był sekretarzem Twojego ulubionego premiera to nie może być taki zły, a jak nazwałbyć Kropę, który może startować w jakim mieście chce, nie wybiera rodzinnego miasta tylko dużo większość Łódź, jego też można więc nazwać karierowiczem.

Nie przeceniałbym wpływu premiera Belki. Inwestorzy inwestują tam gdzie mają stworzone warunki ŁSE takie warunki im za administracji Kropy zapewniła. I tyle. I Dell jest tylko jedną z 3 czy 4 takich inwestycji.

Chciałbym ci przypomnieć że to rząd(chyba Buzka) utworzył ŁSE a nie Kropę i nie Kropa negocjował z Dellem tylko Belka, w Polsce jest 14 specjalnych stref ekonomicznych, każda może zaoferować dobre warunki, wielkiej firmie jaką jest Dell szkoda czasu na negocjowanie z każdą strefą z osobną, zwraca się do PAIIZ(państwowego) i prosi o wybór,

nie mów mi że Kropa ma większy wpływ na PAIIZ niż premier.

,,Kropiwnicki reprezentuje nurt konserwatywno-prawicowy. Pełniąc szereg funkcji politycznych wielokrotnie prezentował tradycyjnie katolicki punkt widzenia na sprawy społeczne i obyczajowe. Jest zdecydowanym przeciwnikiem aborcji, antykoncepcji oraz handlu w niedzielę. Opowiada się za zakazem sprzedaży napojów alkoholowych w obrębie 1,5 kilometra od miejsc kultu religijnego oraz obowiązkową katechizacją dzieci i młodzieży. W sferze gospodarki jest zwolennikiem polityki umiarkowanie wolnorynkowej.Będąc Prezydentem Łodzi Jerzy Kropiwnicki wsławił się odmową zgody na organizację Parady Wolności (tzw. Techno Parady) na ulicach miasta. Swoją decyzję argumentował troską o bezpieczeństwo i spokój mieszkańców. Przeciwnicy polityczni zarzucają Kropiwnickiemu, że zbyt często podpiera się autorytetem Kościoła katolickiego i nie toleruje osób o innym niż katolicki światopoglądzie. Kontrowersje wzbudzają również bardzo liczne wojaże zagraniczne prezydenta Łodzi.''

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.