Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
BractwoSzermiercze

Szermierka Historyczna / Szermierka Pojedynkowa

Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam się ale...

traktaty odnoszą się do dawnego pola walki , dziś zmienia się wszystko walczymy na salach szermierczych w adidaskach itd itd,

oczywiście np miecz : jeśli zakładamy historyczne buty i idziemy na trawke to traktaty ( w przypadku miecza - nie wiem jak to sie ma do innych broni )

są supersukteczne , zupelnie zmienia się sytuacja jesli zakładamy dobre butki i jesteśmy na sali. Oczywiście nie mówie że traktaty wtedy nie są skuteczne , ale : niektóre rzeczy stają się bezużyteczne a inne nieprzewidziane w traktatach ( tych które czytałem ) sprawdzają się całkiem nieźle

za przykład też służy tu szermierka sportowa - czemu obecnie stawiamy na proste szybkie działania ? bo w warunkach sali szermierczej sprawdzają się lepiej niż to co jest napisane w traktatach mistrzów szpady.

Co do odrealnienia :

zgadzam sie w przypadku starcia na szabli , w przypadku szpady nie , co do floretu to nigdy nie była to realna walka.

Proszę nie próbuj stworzyć pseudo ośmieszającej dyskusji przez ciągłe ponawianie pytań : "czyli wasza szabla nie opiera się..." itd itd...

bo już Ci to mówiłem NIE WIEM co mają w głowie trenerzy - jeśli naprawdę Cię to interesuje napisz do nich , jeśli to jakaś próba nieudolnych docinków i internetowej walki troli to proszę byś przestał.

i tak z ciekawości - trenujesz albo trenowałeś szermierkę sportową że wypowiadasz się o bezsensowności walki sportowej i wyników uzależnionych od wieku i szybkości ? Bo jeśli nie to zastanów się czy nie powtarzasz tylko plotek rozprowadzanych przez osoby którym $$$nie opłaca się$$$ zauważyć podobieństwa pomiędzy szemrierką historyczną i sportową ( być może nawet mówimy o tej samej grupie z wrocławia )

Pozdrawiam i proszę jesli masz pytania co do źródeł szablowych z których czerpią nasi trenerzy to napisz na mail Bractwa - jestem pewien że uzyskasz odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Maila napisałem ale z jakiegoś powodu nie może znaleść adresu, czy na waszej stronie nie ma czasem błędu w adresie ?

raktaty odnoszą się do dawnego pola walki , dziś zmienia się wszystko walczymy na salach szermierczych w adidaskach itd itd,

oczywiście np miecz : jeśli zakładamy historyczne buty i idziemy na trawke to traktaty ( w przypadku miecza - nie wiem jak to sie ma do innych broni )

są supersukteczne , zupelnie zmienia się sytuacja jesli zakładamy dobre butki i jesteśmy na sali. Oczywiście nie mówie że traktaty wtedy nie są skuteczne , ale : niektóre rzeczy stają się bezużyteczne a inne nieprzewidziane w traktatach ( tych które czytałem ) sprawdzają się całkiem nieźle

A ja się tak zapytam, co mają adidaski do rzeczy ?

za przykład też służy tu szermierka sportowa - czemu obecnie stawiamy na proste szybkie działania ? bo w warunkach sali szermierczej sprawdzają się lepiej niż to co jest napisane w traktatach mistrzów szpady.

Szermierka sportowa, co do jej skuteczności bardzo śmieszne, ma być szybkość i trafienie, a trafie jak i gdzie to już inna bajka, a że prosta, no cóż skoro ma być szybko i bezpiecznie to trzeba ograniczyć bardzo dużą ilość technik.

Co do odrealnienia :

zgadzam sie w przypadku starcia na szabli , w przypadku szpady nie , co do floretu to nigdy nie była to realna walka.

Jak dla mnie wszystkie są tak samo odrealnione, ale to jest moje zdanie.

Proszę nie próbuj stworzyć pseudo ośmieszającej dyskusji przez ciągłe ponawianie pytań : "czyli wasza szabla nie opiera się..." itd itd...

bo już Ci to mówiłem NIE WIEM co mają w głowie trenerzy - jeśli naprawdę Cię to interesuje napisz do nich , jeśli to jakaś próba nieudolnych docinków i internetowej walki troli to proszę byś przestał.

Jeśli zwykłe pytanie, ma być trolowanie to ja bardzo przepraszam, ale dla jeśli ktoś kto zakłada taki temat jako reklamowy ale nie wiem na czym się opiera to za co się chce grube pieniądze, jest bardzo nieprofesjonalne.

tak z ciekawości - trenujesz albo trenowałeś szermierkę sportową że wypowiadasz się o bezsensowności walki sportowej i wyników uzależnionych od wieku i szybkości ? Bo jeśli nie to zastanów się czy nie powtarzasz tylko plotek rozprowadzanych przez osoby którym $$$nie opłaca się$$$ zauważyć podobieństwa pomiędzy szemrierką historyczną i sportową ( być może nawet mówimy o tej samej grupie z wrocławia )

Nie trenowałem, powiedzmy że mnie to nie bawi, ale znam parę osób które trenowały i dokładnie mi opowiadały jak to wygląda.

A co do wyników to kwestia zwykłe statystki, bo jaki jest średni wiek mistrzów choćby polski w szermierce sportowej ?

Ja czytałem o ludziach którzy mają po 25+ lat i zaczynają trenować szermierkę sportową i po porostu nie będą w niej nigdy dobrzy.

A o tej grupie nie będę się wypowiadał.

Edytowane przez Świętosław

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie widzę sensu tej dyskusji.

Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć napisz na mail bractwa - wszystko działa

Jesli chcesz nam pokazać że nic nie potrafimy a nasi trenerzy nie znają swego fachu to przyjedź do nas - dyskusja na forum nie ma sensu.

"Szermierka sportowa, co do jej skuteczności bardzo śmieszne, ma być szybkość i trafienie, a trafie jak i gdzie to już inna bajka, a że prosta, no cóż skoro ma być szybko i bezpiecznie to trzeba ograniczyć bardzo dużą ilość technik."

Nie znasz się na tym - czemu się wypowiadasz ?

"bo jaki jest średni wiek mistrzów choćby polski w szermierce sportowej ?"

sprawdz i napisz na forum , potem sprawdz to samo dla szemrierzy włoskich i francuskich i też napisz na forum.

"Jeśli zwykłe pytanie, ma być trolowanie to ja bardzo przepraszam, ale dla jeśli ktoś kto zakłada taki temat jako reklamowy ale nie wiem na czym się opiera to za co się chce grube pieniądze, jest bardzo nieprofesjonalne."

tak właśnie jesteśmy nieprofesjonalni - wpadnij do nas moze na trening i pokaż nam jak bardzo. Pozatym tak : racja za zajęcia bierzemy tak grubą kasę że po treningu właściciele klubu zamiast pod prysznic idą na szybką kąpiel w dolarach a nasza szkoła składa się z sali , natrysków , składzika i wielkiego sejfu !

Pozdrawiam i przepraszam ale więcej nie będę odpowiadał na pytania inne niż organizacyjne - masz inne pytania ? pisz na mail.

Pozdrawiam

Edytowane przez BractwoSzermiercze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zapraszamy na nasze zajęcia

tym razem z dobrych wieści jest to że dzięki rosnącej ilości osób na zajęciach zmieniliśmy cennik na 120 złotych miesięcznie ( 3 treningi tygodniowo )

Pozdrawiam !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.