Jump to content

Świętosław

Użytkownicy
 • Content count

  104
 • Joined

 • Last visited

About Świętosław

 • Rank
  Ranga: Inżynier
 • Birthday 01/11/1988

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Czasy nowożytne

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. W mundurze Wehrmachtu

  Wątek kojarzy mi się z tematem z Historyk.ów o odtwarzaniu CSA, bo wiadomo jak ktoś odtwarza konfederatem to popiera niewolnictwo . Tym zabawniejszy jest ten temat skoro Tyberiusz jesteś podobno w grupie rekonstrukcyjnej, więc najlepiej powinieneś wiedzieć ze odtwarzanie kogkolwiek nie oznacza bycia tym kimś, czy popierania jakiejś ideologi a jednie fascynację wojskiem/formacją itp. Do tego samo założenie jest raczej zabawne, mam znajomego który odtwarza WH, lepiej w jego grupie są nawet SS-mani a oprócz nich jeszcze żołnierze radzieccy, czyli idąc tokiem rozumowanie sami bandyci Do tego żaden inny okres historyczny tak bardzo nie odsiewa oszołomów jak DWS, nie tylko tyle że w rzeczonej grupie trzeba udowodnić że ma się szczegółową wiedzę do tego trzeba pokazać szefostwu że nie jest się krypto nazistą . Albo inny przykład w mojej byłem grupie, szefem był ksiądz odtwarzający pogańskiego wikinga.
 2. Zdecydowanie nie służyły do rozbijania tarcz, wbrew pozorom mocną tarcze nie jest łatwo rozbić, a słabą tarczę rozbije i miecz i topór jednoręczny. Dwuręczne topory bardziej były do walki z opancerzonymi przeciwniki czy po prostu atakowania z drugiego szeregu.
 3. Mniejszość etniczna - Ślązacy

  Ja nie miałem zamiaru nikogo obrażać, ani nie piszę ironicznie. Po prostu od dłuższego czasu w różnych miejscach widzę tą niechęć czy urazę do Polaków i Polski, naprawdę chciałbym wiedzieć dlaczego?
 4. Mniejszość etniczna - Ślązacy

  Co to jest prawdziwy Ślązak? Kto niby twierdzi że polski jest gwarą czeskiego? A w 44 moimi rodzice jeszcze się nie urodzili;) Do tego dalej nie dowiedziałem się o co chodzi Ślązakom?
 5. Mniejszość etniczna - Ślązacy

  Czego my się niby boimy? Mnie kwestia Śląską ani ziębi ani grzeje, czasami co najwyżej bawi kiedy słyszę jak to państwo polskie uciska. Ale jak? Usłyszeć nie mogę od pana donnera tez nie usłyszałem, szczerze mówiąc to jest typowe. Do tego trudno mieć jako język coś co nie jest językiem;).
 6. Mniejszość etniczna - Ślązacy

  Akurat to na Dolnym Śląsku to jest mało Ślązaków, wiem bo mieszkam . A czy kpię, jak najbardziej nie, ale coraz to widzę jakieś wyrzuty czy dziwne inicjatywy jak RAŚ. A co do tej Niemieckości, w tym temacie były podawane przykłady niesmacznych czy po prostu dziwnych działań różnych grup Ślązaków, do tego próba udowodnienia że istnieje Język Śląski.
 7. Mniejszość etniczna - Ślązacy

  Mnie zawsze zastanawia, o co Ślązakom chodzi, tzn jakie mają pretensje, żądania do Polski i Polaków.
 8. Grupa rekonstrukcyjna - okolice Cieszyna

  To się nazywa fechtunek .
 9. Średniowiecze to epoka zacofania czy nie?

  Ale jednak jest to raczej grecka specyfika, w Rzymie o niczym takim nie czytałem. Do tego w średniowieczu rozwój był dużo bardziej równomierny. Oczywiście były kraje bardziej zacofane ale ogólnie na terenie całej cywilizacji chrześcijańskiej nowinki w końcu przybywały.
 10. Średniowiecze to epoka zacofania czy nie?

  Dla mnie w kwestii edukacji bardzo ciekawy były małe szkółki kościelne uczące czytać i pisać, coś nieznanego w starożytności. Do tego ciężko przyjąć że średniowiecze było zacofane, bo jednak dużo wynalazków powstało wtedy, szczególnie względem żeglarstwa, metalurgi czy szeroko pojętej sztuki wojennej.
 11. Grupa rekonstrukcyjna - okolice Cieszyna

  Co w tym bardziej szlachetnego ? Do tego zwykła naparzanka to nie jest dobre określenie .
 12. Grupa rekonstrukcyjna - okolice Cieszyna

  Właściwie nie wiem czy zdajesz sobie sprawę Tyberiuszu, że łuki są minimalnie używane we wczesnośredniowiecznych rekonstrukcjach. Raczej mają swoje zupełnie oddzielne konkurencje, i raczej nie uczestniczą w bitwach.
 13. Uzbrojenie Słowian.

  Co do łucznictwa to najlepiej się po prostu uczyć praktycznie, tzn albo w grupie rekonstrukcyjnej, albo wśród łuczników tradycyjnych których jest całkiem sporo wbrew pozorom. Do tego na Freha, są też o tym tematy .
 14. Proszę o podanie kosztów...

  Tylko że ten argument jest o tyle nietrafiony, że o ile reszta rekonstrukcji nie jest 100% (a nie jest) to o tyle czepianie się akurat kobiet w rekonstrukcji (które jeśli walczą to w męskim stroju i tego naprawdę nie widać) jest trochę bezzasadne, bo tak można znaleźć dużo bardziej rażące błędy jak rycerz bez konia .
 15. Film, który ostatnio widziałem to...

  The Rover http://www.filmweb.pl/film/Rover-2014-661745# Bardzo specyficzny film post apokaliptyczny.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.