Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
hellsing1990

Jakie dokumenty mógł posiadać żołnierz niemiecki na urlopie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Odrazu przepraszam jesli temat w zly miejscu ale nie wiem gdzie indziej powinien byc. Poszukuje kopii, skanow, zdjec papierow III Rzeszy cos na styl paszportu i/lub dowodu osobistego. Robie rekonstrukcje do amatorskiego filmu i chce z kolegami zrobic zeby to bylo jak najbardziej oryginalne. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma być paszport czy Durchlasschein?

Podstawowe pytanie brzmi, kto ma się tym dokumentem posługiwać; skoro zależy wam na wiarygodnym odtworzeniu; Niemiec, Polak z terenów wcielonych, Polak z GG, to są całkiem rożne dokumenty, poza tym w jakim okresie ma się toczyć akcja, bo dokumenty się zmieniały w tym okresie i po jakich terenach ma się poruszać ów bohater?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Juz tlumacze. Dokumentowac sie bedzie tym Oficer niemiecki wehrmahtu lub SS, urodzony w niemczecz z niemiecka rodzina, okres to rok 43-44. chodzi mi o papiery ktore trzeba pokazac podczas podrozy i takie ktore podczas jak zaczepi powiedzmy gestapo i poprosi o papiery.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Oficer niemiecki wehrmahtu lub SS

To już lepiej zainwestuj w kopię Soldbucha. Są dostępne, a wystarczy o to zapytać na forach grup rekonstrukcyjnych, odtwarzających jednostki niemieckie.

Na Allegro, o ile pamiętam, to kopie Soldbuchów kosztują po 30-40 zł. :) Sprawdź tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

moze przetlumacza na podstawie filmu. Oficer mieszka w Rzeszy a dokladniej w Berlinie i bedzie podrozowal po krajach slowianskich nie wiemy jeszcze gdzie bedzie krecony ale polska, litwa albo ukraina tak ze costakiego. a co do ubran kolego to mam juz zalatwione WH szyty na miare za male pieniadze jesli zarekalmuje go w filmie na koniec takze wrazie co zmiana stylu czy przynaleznosci nie jest wielkim problemem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A, i jeszcze prosiłbym o zaprezentowanie filmiku na tym Forum. :)

Cieszą i fascynują mnie wszelkie takie projekty, z przyjemnością obejrzałbym.

Jeśli trzeba będzie wnieść jakieś poprawki - to wtedy posłużę pomocą, jaką mogę.

Co do munduru - czy to jakiś przerabiany mundur NRD, szwajcarski albo szwedzki?

W tym wypadku odradzam, bo widać to paskudnie i materiał traci na wartości. A szkoda by było.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Film bedzie przedstawial mlodego oficera wehrmahtu snajpera ktory bedzie wyslany na wschod jednak nieprzyjaciel wie o tym przybyciu i ma zamiar porwac go. Zostaje on porwany i ranny w skutek strzelaniny. Po opatrzeniu i zoperowaniu w niewoli planuje uciec razem z grupka innych oficerow i wrocic do Rzeszy zeby zlozyc raport. Glownym motywem jest ucieczka i przetrwanie kilku oficerow razem w lasach i surowych warunkach zimy. Wiadomo ze oficerowie sa aroganccy wiec beda musieli albo kazdy pojsc w swoja strone albo dzialac razem. jeszcze planujemy jak to bedzie ale mamy juz polowe pomyslu kilku dobrych sponsorow i ludzi ktorzy nam pomoga. =)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
oficera wehrmahtu snajpera

Dość rzadko oficerowie Wehrmachtu byli snajperami. Najczęściej byli to podoficerowie bądź szeregowcy.

A jeśli ma być koniecznie snajperem, to musicie zainwestować w odznaki strzelca wyborowego na czapce oraz na ramieniu.

zoperowaniu w niewoli

Nigdy nie słyszałem o przypadku wzięcia do niewoli snajpera-oficera, z reguły takich rozstrzeliwuje się na miejscu. O ile mają szczęście.

Dodam, że Sowieci rzadko kiedy zajmowali się rannymi Niemcami. Raczej pozwalali im umrzeć z gangreną.

ma zamiar porwac go.

To nie w stylu Rosjan. Oni wysyłali klucz Szturmowików na pociąg i - Hitler kaputt.

Tak czy inaczej, brzmi ciekawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

wiem ze malo historyczne ale to nie chodzi o ''realistyke'' ruskich itp itd tylko o to ze to film o wojnie ktorych jest juz prawie zero nowych produkowanych. apropo odznaczen snajpera oficera z mila checia bym sie im przyjzal bo szczerze nie widzialem ich ale musi byc oficer. myslimy o wersji porwania przez partyzntow dla okupu ale jest tez kilka innych wiec prosilbym o wzoru ozdnaczen snajpera

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
ruskich

Prosiłbym nie używać tego rodzaju nazewnictwa. Można napisać: 'Sowieci', Rosjanie', ale za 'ruskich' grozi ostrzeżenie.

juz prawie zero nowych produkowanych

Jakoś nie bardzo to widzę, patrząc, że od 2000 roku nakręcono ponad 1600 filmów wojennych.

apropo odznaczen snajpera oficera z mila checia bym sie im przyjzal bo szczerze nie widzialem ich ale musi byc oficer

To wybieracie scenariusz nie mając pojęcia o jego tematyce?

myslimy o wersji porwania przez partyzntow dla okupu

Nigdy o takich praktykach nie słyszałem. Raczej kulka w łeb.

Co do odznaczeń snajpera - żadnego z nich nikt nigdy nie nosił. :)

Jeśli chodzi o odznaki - proszę:

28jz5ed.jpg

Owalna naszywka na lewym ramieniu, liście dębu z lewej strony na czapce polowej M43.

Ale naszywki te stosowano wyłącznie na mundurach garnizonowych, a nie polowych.

Koszt na Allegro u jednego z lepszych sprzedawców, jakim jest Janiszewski - 35 zł + koszty przesyłki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

1600 filmow o II wojnie od 2000 roku? ciezko mi uwierzyc albo poprostu nie moge znalesc zadnych a ogladalem prawie wszystkie o ktorych mi wiadomo. dzieki za odznaki. co do nieznajomosci to szczerze na samym wojsku jesli chodzi o II wojne sie nie znam ja sie glownie znam na ''grubych rybach'' moze kumple wiedzieli ale jak mowilem temat zaczalem o papiery wiec nawet jak sam moiwsz ze to garnizonowe nie polowe to sadze ze nie byly brane pod uwage gdyz bedzie to polowe no chyba ze wcisniemy jakas oficjalna scene w kwaterze glownej albo cos co jest mozliwe na koniec filmu. dzieki za info

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
1600 filmow o II wojnie od 2000 roku?

Na filmwebie tyle jest - swoją drogą, to przecież bardzo głośne produkcje były, jak np. 'Listy z Iwo Jimy', 'Sztandar Chwały', 'U-571', 'Kompania Braci', 'Pacyfik', 'Pianista', 'Wróg u Bram' czy 'Upadek'.

Oczywiście, nie o samej II Wojnie Światowej, lecz także o Wietnamie, Afganistanie, Iraku.

Jeśli zaś chodzi o ich ilość - jest wprost gigantyczna(od 1940r.). Od lat oglądam filmy wojenne, tylko o II WŚ, a jednak nie wszystkie obejrzałem.

Co do umundurowania tegoż oficera, zalecam:

- bluza M43 z odpowiednimi oznaczeniami stopnia, takie same spodnie i czapka(może być Crusher, może być garnizonowa, albo i polowa M43 - zależy, w jakiej sytuacji ma być ten oficer),

- pas główny z odpowiednią klamrą plus kabura z pistoletem i ewentualnie mapnik/raportówka, dobrze byłoby, gdyby znalazła się tam również latarka

- oficerki.

Jeśli to jest podróż do Rzeszy - to tyle starczy, natomiast, jeśli transport na front, to dojdzie znacznie więcej wyposażenia i ekwipunku, plus broń, rzecz jasna.

Bardzo przyda Ci się ta strona:

http://panzerlehr.mojeforum.net/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.