Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
hellsing1990

Jakie dokumenty mógł posiadać żołnierz niemiecki na urlopie?

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze jedna sprawa szukalem troche i znalazlem rozne odpowiedzi. Czy III Rzesza miala Oficerow Politycznych ? jak tak to jak wygladaly mundury wyjsciowe i ''robocze'' ze tak to ujme a dwa jeszcze co juz zeby podkrecic atmosfere filmu to fryzury. macie jakies pomyslu na fryzure dla oficera ? bede gral jednego z nich a mam dlugie jasne blond wlosy i teraz nie wiem jak sie obciac do filmu wiem ze to moze troche smieszne ale sadze ze to tez sie przyda dla tzw pikantnosci :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Czy III Rzesza miala Oficerow Politycznych

Nie, nie miała. Jedyne takie twory są w armiach komunistycznych.

Niemcy nie potrzebowali kogoś takiego.

macie jakies pomyslu na fryzure dla oficera

Zaglądałeś na forum, do którego link Ci przesłałem?

http://panzerlehr.mojeforum.net/temat-vt140.html?start=0

Pierwszy post.

Jeśli nosisz okulary - kup sobie do epoki, albo załóż szkła kontaktowe.

I to jeszcze:

http://www.dererstezug.com/images/Haircut/Haircut.pdf

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolega Andreas myli się powiadając:

Czy III Rzesza miala Oficerow Politycznych

Nie, nie miała. Jedyne takie twory są w armiach komunistycznych.

Niemcy nie potrzebowali kogoś takiego.

Otóż miała. Zostali powołani właśnie na wzór tych sowieckich w roku 1943.

Nazywani byli "oficerami kierowniczymi", wystarczy zajrzeć do Guido Knoppa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Otóż miała. Zostali powołani właśnie na wzór tych sowieckich w roku 1943

Mea culpa, błagam o wybaczenie! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Culpa niepotrzebna; wreszcie wciąż się uczymy od siebie nawzajem; sam bym dał podobną odpowiedź, a że zakres działania i prerogatywy takich oficerów był znacząco różne od tych po stronie sowieckiej to chyba oczywiste.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mnie o tym nie wiadomo i nie spotkałem się z takimi wyróżnikami, ale niech się wypowiedzą bardziej kompetentni w zakresie czasów II wojny światowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
czyli to byl zwykly mundur oficera WH tak ? a mial jakies inne oznaczenia lub cos w tym stylu ?

Wątpię w mundur WH, raczej SS.

Ale po co chcecie kombinować, po prostu weźcie najzwyklejszy mundur oficera WH i koniec. Ryzyko błędu jest znacznie mniejsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie kombinujemy tylko myslelismy ze wsrod oficerow uciekajacych byl by jeden oficer polityczny dlatego chcialbym wiedziec. tak na moj rozum to chyba taki oficer musial miec jakies odznaczenia NSDAP czyz nie ? wkoncu polityczny wiec chcialbym mniejwiecej wiedziec co i jak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety muszę się kolejny raz nie zgodzić z twymi wątpliwościami Andreasie.

Żaden mundur SS.

Mowa jest tu o politycznych oficerach w Wehrmachcie, a nie innych formacjach.

Chodzi o tzw. NSFO - narodowosocjalistycznych oficerów kierowniczych, zadaniem upolitycznienia sił wojskowych zajmował się swego czasu gen. Ferdinand Schörner.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
nie kombinujemy tylko myslelismy ze wsrod oficerow uciekajacych byl by jeden oficer polityczny dlatego chcialbym wiedziec. tak na moj rozum to chyba taki oficer musial miec jakies odznaczenia NSDAP czyz nie ? wkoncu polityczny wiec chcialbym mniejwiecej wiedziec co i jak

Żaden oficer przy zdrowych zmysłach nie nosiłby czegoś takiego w warunkach bojowych. Wielu zrywało oznaczenia stopni, nie mówiąc już o odznaczeniach, bo za np. odznaki NSDAP groziła kulka w kark(przypadki cywilnych członków).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy:

Wielu zrywało oznaczenia stopni,

i

bo za np. odznaki NSDAP groziła kulka w kark

Z tego postu by wynikało, że na froncie pojawiali się żołnierze bez oznak stopni... ciekawe, ale nieprawdziwe.

Pozbawianie się oznak stopni tyczyło się jedynie sytuacji kiedy podejrzewano rychłe dostanie się do niewoli.

Co do oznaki NSDAP:

ot... Stalingrad:

18ebe7c5a0842fec.jpg

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Wielu zrywało oznaczenia stopni,

i

bo za np. odznaki NSDAP groziła kulka w kark

Z tego postu by wynikało, że na froncie pojawiali się żołnierze bez oznak stopni... ciekawe, ale nieprawdziwe.

Pozbawianie się oznak stopni tyczyło się jedynie sytuacji kiedy podejrzewano rychłe dostanie się do niewoli.

Co do oznaki NSDAP:

ot... Stalingrad:

Secesjonisto, nie zrozumieliśmy się. :)

Ja miałem na myśli okres po dostaniu się do niewoli.

To, że oficerowie bądź podoficerowie zrywali swoje dystynkcje lub odznaczenia wojskowe/partyjne, to była norma. Sowieci bardzo lubili pakować kulkę w kark odznaczonym Żelaznym Krzyżem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.