Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Fabiox

znaleziony artykuł o II wojnie światowej??

Rekomendowane odpowiedzi

Fabiox   

Słuchajcie mam w domu taki "artukuł" który jest chyba o tematyce II wojny swiatowej

niestety jest to napisane po niemiecku więc w ogóle niewiem o co chodzi... jest to napisane na starych kartkach taka stara drukarką ... czyli wiecie o jaką chodzi... "artykuł" zatytułowany jest " ERLEBNISSE IN DEN JAHREN 1933-1945" .. ma on ok. ponad 100 kartek A4.. na końcu sa wycinki jakby ze starych gazet... albo książek... niewiem naprawde... i jeszcze sa na kartkach narysowane ręcznie mapy berlina.. gdzie strzałkami sa zaznaczone skad przychodzili ruski, amerykanie... i sa tam daty też... ogólnie caly artykuł zaczyna sie od takich słów

"Am 30.1.1933 schlossen wir abends die Fenster; uber die Mainzerstrasse zog der Fackelzug, der dem Messias der Deutschen Adolf Hitler, zu Ehren veranstaltet wurde ... " to jest malutki urywek z całego artykułu..

ogólne moje pytanie jest takie :

1. co to jest??

2. czy jest możliwosc że ktos po prostu opisywal wojnę w czasie II wojny??

3.czy taki artykuł może być duzo warty tym bardziej że był on znaleziony na strychu w niemczech(w domu wujka od mojej mamy-zmarł)

W tekście jak przejrzałem można sie dowiedzieć takich rzeczy .. jak ... no rożne np. ile wojska ktos tam mial, albo ile było czołgów czy cos... zbytnio nie rozumiem ale idzie sie domyslec... albo znalazłem takie zdanie "Am 21.6.44 war wieder ein schwerer Angriff auf Schoneweide- allein auf die Kali-Chemie fielen 11 bomben." nie rozumiem tego zdania ale moźliwe że jest tu napisane coś tez ciekawego czego większośc historyków nawet niewie... Te wycinki zaczynaja sie zazwyczaj tak" Die Lage an den Fronten am 31. Marz 1945" no i jest tekst do tego i takich wycinków jest ok. 25-30

Mi sie wydaje ogólnie ze było to pisane na bieżąco poniewaz w tekscie sa zdania gdzie jest opisana np. dokładna godz. i co sie wydarzyło...

P.S prosze mnie nie wysmiac jeżeli jest to cos bezcennego itd. :) po prostu chce sie zapytac bo tak to leży w domu a mozliwe że są to informacje które moga się przydac historii tym bardziej zę bylo to pisane w niemczech mozliwe że przez jakiegos człowieka który wiedział wszystko na bierzaco nawet rzeczy które zostawały ukrywane przez władze niemieckie... tak jak np. to w katyniu przez rusków...

napiscie co otym sadzicie.... w razie czegos pisac także na gg 1963600

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest obcokrajowcem?

To nie jest artykuł, a zapiski tego rodzaju nie mają większej wartości materialnej - jeśli kolega na to liczy.

albo znalazłem takie zdanie "Am 21.6.44 war wieder ein schwerer Angriff auf Schoneweide- allein auf die Kali-Chemie fielen 11 bomben." nie rozumiem tego zdania ale moźliwe że jest tu napisane coś tez ciekawego czego większośc historyków nawet niewie...

Podejrzewam, że cała rzesza historyków nie wie o bombardowaniu w rejonie tego pastwiska.

Zaś zapiski mogą być ciekawe jako autentyczne spojrzenie z owego okresu.

mozliwe że przez jakiegos człowieka który wiedział wszystko na bierzaco nawet rzeczy które zostawały ukrywane przez władze niemieckie... tak jak np. to w katyniu przez rusków...

Czyli co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fabiox   

sorki nie znam się na tym wiec nie wiem czy to artykuł czy tez zapiski...

o ruskach to mi chodzi o to jak wystrzelali polskich oficerow i nie przyznali sie do tego itd... niewiem...

czyli ogólnie to nic takiego to nie jest?? szkoda bo myślałem że się przyda takim ludziom...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.