Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
montezuma1985

Jerzy Nałęcz-Sosnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym wszechczasów to chyba nadmierna emfaza, sowieci mieli lepszych - choćby w Wielkiej Brytanii.

Interesujące by było czy jakiś historyk przekopał się przez jego meldunki i je zweryfikował, czy też można mówić od kiedy był zdekonspirowany i podrzucano mu dezinformację.

Zaiste był źródłem wielu cennych materiałów, na tyle istotnych że były traktowane z wielką dozą rezerwy przez nasze służby.

Ciekaw jestem jak jego dokonania wyglądają w świetle pracy Krystyny Skarbek, kto z nich był źródłem cenniejszych informacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są również jego krótkie losy po wrześniu 1939...czy pełnił, bądź był przewidziany do spełnienia jakiejś roli dla wschodu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z tego tytułu trzymany był w więzieniu. :D

W jego biografii nie ma ani jednego śladu wątku wschodniego, w dokumentacji ówczesnych służb takoż... a co istotne miał kłopoty z tym językiem.... ale snuć fantazmaty można i owszem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z tego tytułu trzymany był w więzieniu

Owszem jeśli nie chciał współpracować...

A wątek wschodni porusza Wołoszański w książce Honor żołnierza

Edytowane przez montezuma1985

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście z tego tytułu trzymany był w więzieniu

Owszem jeśli nie chciał współpracować...

A wątek wschodni porusza Wołoszański w książce Honor żołnierza

A co porusza Wołoszański?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Newsweeku pojawił się artykuł o Sosnowskim na bazie nowej książki Rotmistrz Sosnowski. As wywiadu Drugiej RP prof. Henryka Ćwięka

Nie chcąc tworzyć i rozpowszechniać bajek należy jednak zaznaczyć, że jest wersja jakoby Sosnowskiego zwerbowało NKWD, którym odstąpił dwóch szpiegów pracujących jeszcze w Niemczech. Według owej wersji rotmistrz miał wrócić w 43 do kraju i pomagać AL a zginąć w walczącej Warszawie. Jak zaznacza autor artykułu są to jednak domysły i strzępy niepewnych informacji kilku NKWDzistów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
misza78   

no właśnie nie

słyszałem w radiu zet o tej książce

nazwisko chyba dwu członowe

// Bardzo proszę pisać z zgodnie z zasadami polskiej ortografii [wielkie litery] i interpunkcji [kropki i takie tam] F.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
misza78   

witam

tak właśnie o tego pana mi chodzi

bardzo dziekuje

ma może ktoś więcej informacji na temat Józef-Josek Mützenmacher bo mało znalazłem w sieci

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.